Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok: Hamvazószer...

Római katolikusok: Hamvazószerdán, ill. Nagypénteken a háromszori étkezésből melyiken laktok jól?

Figyelt kérdés

2022. márc. 2. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Reggelinél.
Ebédnél.
Vacsoránál.
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam változó, ahogy alakul, de vagy ebéd vagy vacsora.
2022. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is változó, de vagy ebéd vagy vacsora. Nagypénteken inkább ebéd, mert akkor otthon vagyok. Hamvazószerdán munkahelyen ahogy épp sikerül. Ha van időm rendesen ebédelni, akkor az, ha nincs, akkor vacsora.

Reggeli szinte sosem, de én amúgy sem eszem sokat reggelre.

2022. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
(Viszonylag kései) ebédnél. Máskülönben nem bírnám ki estig, főleg, hogy munka után először még misére megyek, és csak utána haza.
2022. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, azt még kifelejtettem, hogy amit leírtam, az már csak a hamvazószerdára vonatkozik. Amióta a nagypéntek munkaszüneti nap, azóta olyankor inkább a vacsora szokott a "jóllakós" étkezés lenni, mert eleve később indítom a napot, mintha munka miatt korán kelnék.
2022. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Változó. Nagypénteken általában szigorúbb böjtöt szoktam vállalni (víz és kenyér), akkor általában ebédnél. Ma vacsoránál fogok. De egyébként megtartom az egész böjtöt szigorúan: teljes vegetarianizmus az éven ezen szakaiban, a tojás elhagyása, az édes ételek és italok elhagyása, alkoholos italok hanyagolása, kevesebb tej, lehetőleg semennyi, zenés, táncos, hangoskodó események hanyagolása, több idő a családdal, több imádkozás, több meditatív imádkozás stb.
2022. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!