Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobban szeretitek a kicsi...

Jobban szeretitek a kicsi templomokat/mecseteket/vallásnak megfelelően hasonló épületeket, vagy a nagyokat szeretitek?

Figyelt kérdés

Vallásos emberek (vallástól függetlenül mindenki írhat)! Melyiket szeretitek jobban? A kicsi, falusias hangulatú templomot vagy más szakrális helyet (vallásnak megfelelően), vagy a nagy, monumentális óriásokat?


Én mind a kettőt szeretem keresztényként. Meg van a maga szépsége és hangulata egy hatalmas, főtéri dómnak és egy aprócska, pici, falusi templomocskának is. Szerintem mindenkinek az egyéni érzése, hogy hogy szeretné megélni és hogyan tudja jobban megélni a hitét. Számomra csodás egy ünnepi mise egy székesegyházban és egy aprócska istentisztelet is, egy falusi, kicsi templomban, ahol csak pár ember van rajtam kívül.


Ti melyik típust szeretitek jobban?



2022. márc. 3. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt. A kis templomban vagy kápolnában erősebb a közösségiség élménye, de egy grandiózus szekesegyház pedig egészen el tud tölteni áhitattal pusztán annak megjelenésével.
2022. márc. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindkettőt szeretem. Mindkettőt másmiatt szeretem. Egy hatalmas dóm lenyűgöz. Szinte kézzel tapintható Isten nagysága, a benne levő műalkotások meg felemelik a szívet.

Viszont pl. az esküvőmet nem tudom máshol elképzelni, mint itt a saját városunkban levő kis kápolnában. Van nálunk nagyobb templom is, de ez a kis kápolna olyan kedves, békés, szinte otthonias. Nagyon szeretek ide misére is járni.

2022. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek megvan az előnye.
2022. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem, ahol nincsen hatalmas tömeg a miséken, mérettől függetlenül. Egyébként kicsi és nagy templom is gyönyörű tud lenni.
2022. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!