Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyböjt idején te miről...

Nagyböjt idején te miről mondasz le?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
csoki
2022. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
elvileg koplalni kellene de nagyon nehéz betartani
2022. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Vegetáriánusként szerintem nem kell lemondanom mostmár semmiről. Böjt idején a húsról szokás lemondani.
2022. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

#3 füvet is meg lehet enni? amugy jó neked. nekem maradt az undorito disznohus


Ézsaiás próféta könyve 65. fejezet

Sírkamrákban üldögélnek, kriptákban töltik az éjszakát, disznóhúst esznek, és undorító moslék van az edényükben.


De megfizetek nekik, ahogy megérdemlik! 7Ezt mondja az ÚR: A ti bűneitekért, de egyben őseitek bűneiért is, akik a hegyeken tömjéneztek, és a halmokon gyaláztak engem, régi tetteik büntetését mérem ki rájuk.

2022. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Semmiről.

Én kb úgy élek, mint aki nagybőjtben él.

2022. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

3 nem ez a lényege hanem hogy kevesebbet kell enni! Több mint valószínű hogy vegaként is szükséged van ugyan arra a kalória mennyiségre amit meg csak huvelyesekkel tudsz elérni !

Én pl hiába vagyok mindenevő azaz egészségesen táplálkozó az étvágyam már évek óta nagyon kicsi! Srackent alig eszek szinte csak falatokat… van hogy egésznap kb 2 szendvics adagnyit (nem pont szendvics csak kb annyit)

2022. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

Idén már úgysem jutok olyan ételekhez, amiket általában szerettem jóízűen elfogyasztani - nekem ez a böjt.


Egyáltalán nem baj, ha az ember elfelejti a pótcselekvéseit. Sosem késő az aszkéta életmód elkezdése - akár EGYETEMES értelemben.

2022. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Jézus is amikor böjtölt, akkor csak a csokiról mondott le. Ja nem! Ő nem evett 40 napig.
2022. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Jézus is minden évben húsvét előtt böjtölt (csokiról lemondás). Ja nem! Nem ismételte évenként ugyanakkor a 40 napos böjtjét, hanem őt a Szent Lélek vezette a böjtre, nem a vallásos szokások.
2022. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Én a húsfogyasztást nélkülözöm 40 napig.
2022. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!