Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyország-Pokol túlvilág-t...

A Mennyország-Pokol túlvilág-tanát, vagy a reinkarnációt tartanátok igazságosabbnak?

Figyelt kérdés
Melyik lenne az igazságosabb? Ha érdemei szerint kerül valaki a Mennybe/Pokolba, vagy ha újjászületik egy másik testbe érdemei szerint?

2022. márc. 9. 00:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10: Ha nem javítom ki a hibákat, akkor nem tudok jó ember lenni. Ez paradoxon. A rossz karmámat meg akarom semmisíteni.
2022. márc. 9. 16:28
 12/17 anonim ***** válasza:
11 ez nem paradoxon csak nem akarod megérteni! Semmi sem akadályoz meg abban hogy ebben az életben jó ember legyél! Nem a hibák ki javításával lesz jó karmád hanem mert jó dolgokat csinálsz! A jó és rossz karma sosem tűnik el hanem elég jó karmával kiszabadulsz a körforgasbol! Ne akarj reformálni egy valós vallást a saját kepzeleteid szerint akkor inkabb írj egy fantasy regényt!
2022. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 NTBS ***** válasza:
57%
A mennyország-pokolt tartom igazságosabbnak.
2022. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a reinkarnáció, ott van esély változni.

Ha a pokolba kerül a lélek abból nincs menekvés vagy megbánás.


Korábbi válaszoló, miért ne lenne pokol? Ha van menny, pozitív megerősítés, akkor a büntetésnek is helye van lehet sheol (vagy hogy írják), pokol, reinkarnáció.

Következetes túlvilágban hiszek.

Ha bele gondolok, hogy az ártatlant megölik, a gyilkosát kivégzik és kézenfogva szaladgálnak a mennybe? Abszurd...(De simán lehet hogy félre értettelek)

2022. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Nekem a reinkarnáció valahogy vonzóbb elképzelés. Újraszületsz, de az előző életedről nem tudsz semmit, olyan az egész, mint egy folyamatosan újrainduló élet, csak más helyen, más testben, más életúttal.


Nekem az agyam nem fogadja be se a véget se a végtelent. Szerintem inkább csak állandó változás van.

2022. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15: Én is a reinkarnáció mellett vagyok inkább, ugyanakkor ha nem emlékszem előző életemre, annak semmi de semmi értelme nincs..

Mert máskülönben hogy tudnék tanulni a hibáimból? Meg minden emlékem elveszne? Akkor hogyan tudnék fejlődni? Totál értelmetlen az egész....

2022. ápr. 2. 16:56
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem tartóm igazságosnak az emberek kínzását pár év bűn elkövetés után.
2022. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!