Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért készülnek ennyire a...

Miért készülnek ennyire a keresztények a másik életre? Azaz túlvilági életre?

Figyelt kérdés
Sok keresztény alig várja már hogy a masvilagon legyen a mennybe, készülnek, ismerek olyanokat akik folyton más témájuk nincs csak Isten meg a biblia... és a földi élettel milesz? Itt és most? Ez nem érdekli őket hogy jó legyen? Erről sose beszéltek még csak mindig az oda át. És ha nincs semmi??? Utána majd idősen jönnek rá hogy: jaj de sok Évet, hónapot, napokat elvesztettem ilyeneken agyaltam ahelyett hogy éltem volna... Ui: Hiszek, katolikus hitü vagyok, de egész nap nem ezen agyalok mint egyes szabad keresztény gyülekezetes ismerőseim, meg a másik honnan biztosak ebben 100%-ban hogy van másik élet.
2022. febr. 17. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem mert:

Mert ha ott jó helyre kerülsz akkor sokkal több ideig leszel jó helyen mint amennyi ideig itt rossz helyen és fordítva is.


Lehet a mostani élete annyira rossz hogy inkább a túlvilági jóban reménykedik.

2022. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Mert a pokolban túl nagy a tömeg és nem szeretik a tumultust szóval ott vannak az ősemberek, az ókori görögök, egyiptomiak a sumérok ,akkádok az aztékok az inkák a többmilliárdnyi indiai kínai a japánok koreaiak stb...
2022. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a halált legyőző erőt keresi - minden világvallás

A nagy népmesékbe is átment ez, pl: A halhatatlanságra vágyó királyfi

Az "ittésmost" átélése nagyon fontos ennél. A "jelenlét".

2022. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Sok keresztény alig várja már hogy a masvilagon legyen a mennybe, készülnek, ismerek olyanokat akik folyton más témájuk nincs csak Isten meg a biblia..."

Gondolom komolyan veszik amiben hisznek. Ez lehet az oka.


"és a földi élettel milesz? Itt és most?"

A földi élet elmúlik, az itt és a most elmúlik. Megöregszünk, meghalunk, minden múlandó a jó és a rossz is. Viszont az ő reménységük az örökélet egy szebb, jobb világban.


"Nem tudjátok-e, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan, de csak egy nyeri el a versenydíjat? Úgy fussatok, hogy elnyerjétek. Aki pedig versenyben vesz részt, mindenben önmegtartóztató: azok azért, hogy elhervadó koszorút nyerjenek, mi pedig azért, hogy hervadhatatlant. Én tehát úgy futok, mint aki előtt nem bizonytalan a cél, úgy öklözök, mint aki nem a levegőbe vág, hanem megsanyargatom és engedelmessé teszem a testemet, hogy amíg másoknak prédikálok, magam ne legyek alkalmatlanná a küzdelemre." 1Kor 9:24-27 (Írja Pál)

"Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját. Akinek van füle, hallja meg, amit a Lélek mond a gyülekezeteknek! Aki győz, annak nem árt a második halál." Jel 2:10-11 (Mondta Jézus)


"Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak." Mát 24:35 (Mondta Jézus)

"És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké." 1 Ján 2:17

„Mert minden test olyan, mint a fű, és minden dicsősége, mint a mező virága: megszárad a fű, és virága elhull, de az ÚR beszéde megmarad örökké.” 1 Péter 1:24-25


Rövid, talán hasznos lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=bLgj_OXJyqs

2022. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

A földi élet hiábavalóság. Bölcs Salamonnak voltak gyerekei, jól élt, igazságos volt, de mégis idős korában jött rá arra, hogy miért kell az embereknek a nap alatt élni a hiábavalóságban.


Szoktam nézni korabeli filmfelvételeket a háborús időkről és azon gondolkoztam, hogy ezek közül már egy sem él. Nem mindegy volt, hogy lőtték egymást a fronton, most már nem élnek. Tehát tök mindegy mit csináltak 1945-ben, de élhettek volna békében az emberek és akkor jobb életük lehetett volna a Földön, dehát úgy látszik jobb volt gyilkolászni egymást.

2022. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de hát úgy látszik jobb volt gyilkolászni"

-nem, nem volt jobb, tragédia a háború, a gyilkolászás.

Érdemes elolvasnod Erich Maria Remarque Nyugaton a helyzet változatlan könyvét és Tolsztoj Háború és béke regényét

- hogy vitték bele a szegény embereket, iskolapadból kirángatva 18 éveseket, ebbe az őrületbe, fehér asztalnál tervezgető tábornokok - a saját dicsőségükért.

[link]

2022. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os ezt tudom olvasta, tanultam. Akkor megállapíthatjuk, hogy ezek az emberek (tábornokok, politikusok) velejükig gonoszak és ördögök voltak. Különben a gazdasági válságból csak háborúval tudtak kilábalni. Végülis a pénz minden gonosznak okozója, mert válságban lehetne nélkülözve, szegényen élni mindenkinek, de sokan nem akarnak csak gazdagon élni. Ezek a szemétládák.
2022. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!