Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fogunk találkozni...

Szerintetek fogunk találkozni elhunyt szeretteinkkel a Túlvilágon?

Figyelt kérdés

Én nagyon örülnék neki. Anya sajnos már nem él és boldog lennék ha viszontláthatnám.

Ugyanakkor felmerült bennem, hogy mi van akkor, ha mondjuk valaki a Mennyekbe kerül, de mondjuk látná, hogy a gyereke a Pokolba kerül és ott szenved a kárhozatban.

Akkor a szülő szíve nem szakadna meg ilyen esetben és nem kérhetné Istentől, hogy kegyelmezzen meg a fiának/lányának?



2022. márc. 9. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Én is gondolkoztam ezen, de nem jutottam dűlőre. Elvileg az üdvözül, aki újjászületett, de vannak olyan esetek is, hogy pl. megtért valaki és a családja is üdvözült. Ha választanom kellene, akkor azt mondom, hogy ha a szerettünk nem hitt Jézusban, akkor nem nyert örök életet


"Akkor a szülő szíve nem szakadna meg ilyen esetben és nem kérhetné Istentől, hogy kegyelmezzen meg a fiának/lányának?"

Pál említi a levelében, hogy ha Te szent vagy, a párod és a gyermekeid is szentek.

2022. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

" Pál említi a levelében, hogy ha Te szent vagy, a párod és a gyermekeid is szentek."


Szerintem ez nem törvényszerű. Csak azért kérdeztem, mert simán elképzelhető, hogy én más helyre kerülök majd, mint a szüleim.

2022. márc. 9. 09:13
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
@2, ez nem véleményfüggő. Az ige írja, tehát így van. Más kérdés, hogy a gyerekek felnőve elkárhoznak, ha nem térnek meg. De amíg gyerekek és a szülő szent, ők is szentek
2022. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3: Szent emberek nem léteznek, vagy nagyon marginális a számuk. A Biblia és a keresztény tanítás szerint minden ember bűnös, ez Ádám és Éva óta így van.
2022. márc. 9. 09:32
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
@4, a Biblia tanítása szerint addig bűnös minden ember, amíg meg nem tér. A megtért ember már szent. Ne csak az ószövetséget és az evangéliumokat olvasd, hanem az újszövetség többi részét is. Jobban jársz, mert pont az érvényes. Biztonságosabb az igére támaszkodni, mint a saját téveszméidre. Minden jót, sok áldást!
2022. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egy dolog biztos. Aki szentnek magasztalja fel magát, az Isten szemében az utolsó.
2022. márc. 9. 09:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt már a kérdés.
2022. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez a túlvilág, ahol most vagy.


Fogunk velük találkozni, de sokkal tisztábbak leszünk.

Sokkal igazibb önmagunk, mivel.., az közelebb van a valósághoz, mint ez a lét, ahol az önvalód át van szűrve egy emberi agyon..., mivel.., ez a túlvilág.

2022. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Dorkász06 ***** válasza:
22%

A kérdésed első felére a Biblia válasza: igen. Fogunk találkozni elhunyt szeretteinkkel.

Erről ír a János 5: 28, 29- ben:

"Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, és kijönnek..."

Ezekből a szavakból is látszik, hogy Istennek megvan a szándéka, hogy újra életre keltse azokat akik meghaltak. Mivel mindenható, ezt meg tudja valósítani.

A Biblia a kérdésed másik felére is világos választ ad.

A Zsoltárok 115: 16- ban ezt írja:

"Az ég Jehováé, de a földet az embereknek adta."

Ezzel az ígérettel összhangban az emberek itt a földön fognak élni. Ezt támasztja alá az is ami az első emberpárral történt. Őket ide a földre alkotta Isten. A halál csak egy kilátásba helyezett büntetés volt. Ha mindig hűségesek maradtak volna, akkor a mai napig itt élnének a földön.

Mindebből látszik, hogy megalapozottan bízunk abban, hogy itt a földön találkozhatunk, és élvezhetjük egymás társaságát, elhunyt szeretteinkkel.

2022. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem senki sem érdemli meg a poklot.
2022. márc. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!