Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi kepre raszerkeszteni...

Családi kepre raszerkeszteni az elhunyt szeretteinket?

Figyelt kérdés

Lattam egy kepet, ami nagyon megtetszett, beraktam ide egy hasonlót.

(Remelem jo a link) [link]

A helyzet az, hogy boldog 5 fos csalad vagyunk, 3 gyerekkel, ferjemmel es gondoltam csinaltatok egy rajzolt/digitalis képet magunkrol. Aztan lattam, hogy emberek csinalnak olyat, hogy az elhunyt szeretteiket angyalkent megjelenitik a kepen. Az elozo ferjem 2 evvel a masodik kislanyunk szuletese utan eletet vesztette, nem mennek bele a reszletekbe. Gondoltam angyal formajaban ot is rarakatnam erre a kepre. Szerintetek?

Megkerdeztem par embert es nehanyan azt mondtak, ez nagyon morbid, meg, hogy nezne ki, hogy ket ferjjel vagyok a kepen.


2021. okt. 16. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is morbid.

Én nem csináltatnék olyat sem, amin pl.elhunyt nagyszülő van. De eg, elhunyt férj gazabb. De mit mond a férjed?

2021. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen, nekem is morbid, főleg a 2 férj miatt.


Én csináltatnék egy "rendeset" amin csak ti vagytok (bocs a megfogalmazásért) élő emberek, és esetleg az elhunyt férjeddel vállalt gyerekekkel egy külön? Úgy értem, apuka és a gyerekek.

2021. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is fura. Ettől függetlenül elhúnytról lehet kint szerintem normális kép régebbről, az teljesen okés. Aki meghalt, az meghalt, nem kell új képeken szerepelnie.

Amúgy meg látom azt is, hogy miért aranyos, kedves gesztus. Akár szép is lehet, de azért erősebb a fura érzés.

2021. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Mikor csak a fő kérdést olvastam el is kikerekedtek a szemeim, de aztán belépés, végigolvastam a részleteket...hát már a szám is tátva maradt. Ez nagyon morbid és ízléstelen szerintem. Még nagyszülővel esetleg, ízlés dolga, de a volt férjeddel, gáz szerintem.
2021. okt. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért az új férjed nem a régivel lett egy család, ezért morbid... Egy családfa lenne jobb megoldás, az inkább tényszerű, és mégis tiszteletteljes emlékezés, mint ez, ez olyan visszakívánásnak, a valóság átírása iránti vágynak hat, a férjed helyében nem örülnék, akkor se, ha megértő.
2021. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez nagyon beteges bakker.
2021. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Húha, úgy látom, senki nem rajong ezért. Akkor lehet átgondolom és külön csináltatok két portrét. A férjem egyébként azt mondja, hogy neki rendben van, ha én ezt szeretném, de akkor azt hiszem mégsem jó ötlet.

Köszi!

2021. okt. 16. 14:45
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Max a két, tőle született gyerekkel csak nekik egy képet, hogy az apukájuk vigyáz rájuk. Te nyílván túlléptél rajta már rég, ha új férjed van. Nem ítéllek el, de nem kell álszentkedni, a gyerekeknek viszont mindig ő marad az apukájuk.
2021. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

A hideg is kirázott.

Ugyanígy érzek az elhalt magzatok vagy csecsemők angyalszárnyakkal való ábrázolásával.


Ő már fizikailag nem tarzozik hozzátok. Emlékeitekben őrizzétek a régi szép együtt töltött időt, de a jelenbe ne keverjétek bele.

2021. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nagyon bizarr a 2 férjes kép. Az elhunyt apuka a 2 gyerekével esetleg, ha a gyerekek is szeretnék.
2021. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!