Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mivel magyarázzák...

Az ateisták mivel magyarázzák meg hogy Jézus születésétől számítjuk az időt, aki ugye egyértelműen létezett?

Figyelt kérdés
Sőt ezt még magamnak is kell magyaráznom, mert én nem vagyok vallásos.
2022. márc. 9. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ateista, de nem értem, hogy ezen mit kellene magyarázni. Egyébként valószínűleg Jézus néhány évvel korábban született, mint a naptár sugallja.
2022. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
100%
A Gergely-naptárral. Mit kéne ezen magyarázni?
2022. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
65%
Legalább annyira létezik mint Tapsi hapsi.
2022. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
20%

Nekem az is tetszik

1 Sokan megdöbbennek, megijednek és önkénytelenül felkiáltanak Jézusom!

2 Anno egyik kollégám szava járása volt, amikor elcsodálkozott valamin: édes drága jó Istenem!

Persze vannak ennél cifrább esetek is...

2022. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 qkker1 ***** válasza:
82%
Jézus se akkor született -már ha egyáltalán élt- amit először kitaláltak.
2022. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
86%
Az ugye megvan, hogy az időszámítást emberek találták ki, és nyilván vallásos emberek döntöttek úgy, hogy onnan számítják? Ez most olyan kérdés volt, hogy „az ateisták mivel magyarázzák, hogy itt áll ez a templom, amikor szerintük Isten nem létezik?”
2022. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
85%
Valamikortól csak el kellett kezdeni az idő számítását, nem ? Feltételezhetően más vallások máshonnan számítják a kezdetet, a muszlimok biztosan.
2022. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
20%
szerintem itt az a kérdés hogy a sok tanulatlan ateista miért gondolja azt hogy jézus nem is létezett miközben minden történelmi jel erre mutat és a történészek tudósok kutatok mind elismerik a létezését! vallástól nemzetiségtől függetlenül!
2022. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
26%
Közülünk legalább csak a tanulatlanok hiszik, hogy nem létezett, közületek meg a legintelligensebbek is elhisznek ilyen dolgokat, hogy szűznemzés, feltámadás, ami a tudomány állása szerint lehetetlen.
2022. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
0%

9 nem elhiszik hanem hisznek benne mint vallási motívum... kicsit más a kettő! nem állítják hanem csupán hisznek benne de az ateisták meg állítják hogy nem volt jézus sem keresztre feszítés! de azért na nem igen van olyan ateista aki tanult ;) ezen az oldalon bizonyítottak nem egyszer :"D


és de van olyan hogy szűznemzés ;) csak éppenséggel mesterséges megtermékenyítésnek nevezik :DD viccet félretéve


a feltámadás pedig inkább filozófiai jellegű azaz nem jézus személye támadt fel hanem amit képviselt és az ideológiája! lehet tanulni teológiát!

2022. márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!