Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a fehér nárcisz...

Mit jelképez a fehér nárcisz a Bibliában?

Figyelt kérdés
József kezében látható néhány festményen, illetve Jézus születését ábrázoló képeken is feltűnik.
2008. dec. 16. 22:31
1 2 3
 11/23 yuda ***** válasza:
0%
Én még ilyen biblia fordítással nem találkoztam,mint az előző hozzászóló beidézett-itt Sáron rózsája van írva,nem nárcisza--- a Magyarországon legelterjedtebb Károly féle fordításban----hallottam hírét egy speciális katolikus bibliának,meg jehova tanús próbálkozásnak,lehet ezekben van,de erősen eltér több helyen a megszokottól.
2008. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%
Ajánlom figyelmedbe az IMIT héber-magyar Bibliát. PL. Amúgy eredeti héberben is így szerepel. Garantálom, ugyanis tudok héberül. :)
2008. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom amúgy mi a megszokott, de szerintem az eredeti héber szövegnél eredetibb nem nagyon van...:)
2008. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14%

Ja, és a Szent István társulat féle katolikus Biblia is nárcisznak fordítja.

Amúgy Gyak Károli féle fordítást ismerek, Károlyt nem... :)

2008. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 yuda ***** válasza:
0%

Én azt tudom,hogy mi magyarok a Károlit olvassuk és abban rózsa van-az,hogy valaki perfekt héberül olvas-ezt bárki mondhatja,de lehet csak nagyobb súlyt akar a mondanivalójának-de persze igaz is lehet,meg nem is: csak azt akarom mondani,hogy ez az állítás még nem bizonyíték,mert ha most valaki beír,hogy ő is héberül olvas és mégis rózsa? akkor kinek lenne igaza,mert én csak magyarul olvasok.


A Károli féle fordítás nem tökéletes ugyan,de itt nálunk még mindíg ez a legjobb,bárki,bármit állít-és egybevetve külföldi fordításokkal is világszínvonalas.A többi magyar fordítás még mai napig sem közelíti meg sajnos,igaz,nem is sokan próbálkoztak,mint pl. angol nyelvben folyamatosan készítik az újabbnál újabbakat.


..és megnéztem az angolban így van a King James szerint: I [am] the rose of Sharon, [and] the lily of the valleys.


Mit gondoltok a "rose" az nárcisz, vagy rózsa? ezek szerint egyformán pontatlanok vagyunk? mindenesetre furcsa egybeesés,én meg nem hiszek egy hasra ütős héber fordítónak.

2008. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14%

Judaisztika szakon végeztem és most készülök középfokú héber nyelvvizsgára. Mondjuk ez lényegtelen.

Zsidó részről az IMIT Biblia elfogadott, hiteles fordítás.

Nem akarok vitatkozni. Több fordítás fordítja nárcisznak, több meg rózsának. Nem ez az egyetlen ilyen szó. :)

Pl. a shoshana, ami a zsuzsanna név eredetije, és a liliom szó bibliai héberben, az ivritben, mai héberben nem lilomot jelent, hanem rózsát.

Én a zsidó fordítást fogadom el inkább, persze egy keresztény vallású meg a keresztényt. :) Szóval maradjunk annyiban, hogy mindkettőnknek igaza van, és mindkettőt jelenti. Oké? :)

2008. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%

Ha a Szent István Társulat féle keresztény (katolikus) Biblia, és 2 zsidó részről elfogadott másik nárcisznak fordítja az véletlen egybeeesés amúgy? ;)Hamár a véletlen egybeesésekről van szó. :)

Na, vita lezárva. :)

2008. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14%

[link]

Ezt most találtam. Ez a Chabad oldalán van (Köves Slomo, stb.,tudod akiknek pajesza van, és nagyon vallásosak). Ők garantáltan tudnak héberül. Azt nem vonhatod kétségbe. :)

2008. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Én is nárcisznak tanultam az egyetemen Jeruzsálemben.
2008. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
De meg van a bibliában:Ézsaiás 35:1ben a sáfrány,az ökumenikus forditás szerint nárcisz
2009. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!