Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus felnőttek, ti...

Katolikus felnőttek, ti mennyire érzitek szükségét összejárni hasonló emberekkel, milyen gyakran, milyen jellegűre, és találtatok-e megfelelő közösséget, alkalmat?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha találsz hasonlót.
2022. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
HA!
2022. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Találtam közösséget, nagyon fontos megtartó erőt jelentenek. Hetente mise után járunk össze. 21L
2022. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de sajnos lehetetlen.
2022. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, volt is közösségünk, akikkel hetente-kéthetente találkoztunk, de sajnos már nincs.

Elhelyezték azt a plébánosunkat, aki vezetett minket.

Szóval most vagy beülhetünk 30 év fölött a gimis és néhány egyetemista közé, vagy nem házasként gyerek nélkül a házaskörbe. 😀 Nyilván egyik se működőképes, így összefutni szoktunk időnként csak úgy.

2022. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
5-ös hogy hogy egy keresztény 30 év felett gyermektelen vagy nincs férje/felesége?
2022. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os, sokan vannak így. Nekem a keresztény ismerőseim több, mint fele ilyen.

Egyébként nem kötelező keresztényként megházasodni és családot alapítani. Ez nem kényszer. A házasság, a szerzetesség és a papság is hivatás. Nem mindenki hivatott ezek közül valamelyikre.

De épp ezért lenne jó csoport az ilyen közösségnek. Egyébként van, ahol van, de aránylag kevés.

2022. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem mindenképp érdemes közösségben járni bármelyik korosztályban. A jó közösség a legnagyobb megtartó erő.

Ha katolikus közösséget keresel a www.kozossegek.hu honlapot tudom ajánlani.

2022. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beírtam, hogy Kecskemét és középkorú és azt írta nincs találat. Ezt azért még fejleszteni kell...
2022. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!