Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos, elsősorban keresztén...

Vallásos, elsősorban keresztény emberek hogy tekintenek el a tényektől amik affelé mutatnak, hogy a vallást és Istent valójában az emberek alkották meg, nem fordítva?

Figyelt kérdés

Az első civilizációk kb 6000 éve alakultak, de már több tízezer évvel korábban is léteztek "modern" emberek, tehát homo sapiensek. Mégis Isten és a kereszténység valahogy hosszú évezredekig nem volt sehol. Miért?


Nem elég, hogy nem volt sehol, de miután elkezdett terjedni a Közel Keleten és Európában, érdekes módon valahogy más helykre mint pl Amerika szintén nem jutott el a kereszténység addig amíg az európaiak oda nem értek. Újabb 1500 évig...


A világon semmi logikát nem látok abban, hogy létezik egy mindenható entitás aki több 10 akár 100 ezer évekig nem fedi fel magát az embereknek, majd utána is csak bizonyos kiválasztott népeknek végül emberekre bízza az állítólagos tanai terjesztését.

Ennek eredményeképpen évszázadok során nem 1 különböző ágazat és felekezet alakult kisebb nagyobb eltérésekkel.


Valahogy a Bibliában is csak olyan dolgok vannak megemlítve amikről az ottani és akkori embereknek tudomása volt. Az amerikai és ausztrál kontinensről véletlenül se volt semmi.

Jelenlegi tudásunk szerint több milliárd galaxis létezik, egy-egy galaxisban is 100 milliárdnyi csillag és a bolygók száma még ennek is sokszorosa, de még csak véletlenül sem mondott semmit Isten a Földön kívüli életről. Na vajon miért... Mert mikor a Biblia íródott ilyen gondolatok még a fasorban sem voltak.


Azt is érdekesnek találom, hogy Jézust valamiért szinte mindig egy világos bőrű, már már nordikus európai emberként ábrázolják annak ellenére, hogy ahol (elvileg) született, abszolút nem ez volt a jellemző.



ápr. 25. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha valaki hívő, akkor arra észérvekkel nem lehet, és nem is kell hatni.
ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
90%
Bár nem vagyok keresztény, de hadd válaszoljak. Több kérdést is megkérdeztél, de maradjunk a lényeginél: miért specifikusak a szent iratok? Vallásos szempontból azért, mert így lehetett megszólítani legjobban az emberiséget. Ennek jogosságát akár az is igazolhatja, hogy jelenleg a kereszténység a legelterjedtebb világrendszer.
ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Fordítva ülsz a pacin. Azt mondod amit az orrod elé toltak, és megtanítottak. Ha neked lenne igaza, akkor az sem működne aminek jelenleg az imádója vagy. Pocskondiázni a hívőket, próbálni vitátszítani, előadni az elképzelésedet, más kipróbált, megtapasztalt hitét megtaposni. kb. ennyi. Mindeközben az okkultista haverjaiddal üzni a háttérdolgokat. De az már nem megy, hogy a valóságot kiderítsd.


Ahogy mondja Jézus: Légyen néked a te hited szerint.Nekem meg az enyém szerint.


Az okkultista haverjaidnak is lökd az előadás, miszerint a mágia nincs, meg a szenszatokon amiket toltok titokban:DD


Ha a mágia működik, akkor az is működik aki már 2000 év óta felhívta a figyelmet, hogy honnan ered a mágia és az ember tartsa távol magát tőle.


Én sosem szoktam az útjába állni annak aki rohanni akar a vesztébe. Én 1x szólók és félreállok előle. Gyorsítottad ezzel az előadással a lejtmenet sebességét.



:)

ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
*szeánszaitokon
ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A világ összetettsége, az élőlények felépítése, értelmes tervezőre utal. Például az örökítőanyag bonyolultsága.

Vajon létezik Isten? Mit mond erről a DNS-ünk?

[link]


Az ember szellemi lény, van például lelkiismerete, melynek megléte nem vezethető le a természetből. A lelkiismeret hangja Istentől kapott eredetű.


Az világnézet kérdése, hogy Istent személyesnek vagy személytelennek fogja e fel, én előbbire szavazok, mert csak ezt tartom etikusnak Isten részéről, ha személyes. Nem pedig megteremt egy rosszul működő világot, aztán köszöni szépen de nem is vállal felelősséget érte. Keleti vallások szerint Isten maga a világ (panteizmus, monizmus) és személytelen.

ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#2 Ebben van valami, hogy így lehet legjobban megszólítani az embereket, de akkor miért nem lettek egy időben megszólítva az ausztrál, afrikai és amerikai őslakosok a Betlehem környéki emberekkel?


#3 Neked mi bajod van? Minek vagyok én az imádója?? Meg mi az hogy azt mondom csak amit elém toltak? Ezt a mélyen vallásos emberek csinálják. Én nagyrészt tényekről beszéltem. Vagy van egy titkos íratlan történelem ahol az indiánok, kínaiak és dél afrikaiak is valójában Istent imádták 2000 éve is?


Nincsenek okkultista haverjaim de te marhára bigott lehetsz ha ez nem trollkodás :D. Én első áldozó és bérmálkozó is voltam csak aztán elballagtam általánosból és elkezdtem kérdéseket feltenni :)

Most is ezt csinálom, de az már feltűnt korábban is hogy azt a vallásos emberek nem nagyon szeretik. Te sem tudtál egyikre se válaszolni csak passzív agresszív dolgokat írni mintha vérig lennél sértve.

ápr. 25. 20:48
 7/21 A kérdező kommentje:

#5 Mondjuk az evolúció/teremtés dologba pont nem akartam belemenni mert az egy másik hatalmas dolog.


Bár őszintén... Az mond neked valamit hogy bolygóideg vagy vagus ideg? Nekem az önmagában elég bizonyíték hogy az embert nem intelligens entitás alkotta mert ennek az idegnek a pályája minden csak nem intelligens :D

ápr. 25. 20:54
 8/21 anonim ***** válasza:

Az anyag nem ír magától kódot, lásd DNS. A számítógépes programokat is programozók írják. Sok minden pedig nagyon is intelligensen működik, lásd szervezet öngyógyítása; az emberi szem összetettsége, stb.

[link]

ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

erről nincsenek "tények", ez világnézet kérdése

a kérdést tedd a a valláskritika kategóriába, légy szíves

ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Persze a számítógépes kódot programozók írják mert magát a gépeket is mi emberek alkottuk meg. Az első eukarióta egysejtűeket meg magát az életet alapból viszont nem egy másik élőlény alkotta jelenlegi tudásunk szerint.


Attól hogy valami intelligensen működik még nem egyből azt jelenti hogy valaki más alkotta meg. Az meg eleve hibás feltételezés hogy ha valami minél komplexebb annál jobb minden esetben. Miért kell csomó embernek szemüveget hordani ha Isten olyan tökéletesen megalkotta a szemünket?


Ott van egyébként a londoni földalatti szúnyog. Ez a faj az elmúlt 150 év során jött le természetes szelekcióval a londoni metrók járataiban. Mivel más szúnyogokkal nem képes szaporodni így egyértelműen egy különálló faj és nem kellett hozzá senkinek kódot írnia.

ápr. 25. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!