Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok vallásos,nem...

Nem vagyok vallásos,nem gyakoroltam soha,bibliát sem ismerem,ezért is teszem fel a kérdést,hogy okodosodjak.Tehát:Az ázsiai,ferde szemű emberek,hogy születtek a Földre?

Figyelt kérdés
Hisz Ádám&Èva nem volt ferde szemű

2022. márc. 31. 13:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg erről egy dél-koreai keresztényt.
2022. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#2, #4-et olvassad és értsed. A teremtéstörténet tele van jelképekkel és metaforákkal és arról szól, hogy (1) az akkori emberek világfelfogása szerinti világ hogyan alakult ki és (2) hogyan emelkedett ki az ember az állatok közül.


Ha itt te rasszokról meg ferde szemekről, ázsiaiakról, stb. kezdesz beszélni, akkor nálad valami nagyon-nagyon félrement.

2022. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Egy római katolikus pap, vagy egy teológus mit válaszolna?
2022. márc. 31. 18:33
 14/24 Mansour ***** válasza:
Nagy részük azt, amit a 12-es. :)
2022. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Mi ment félre ne bohóckodjunk már!

Engem nem csak Ószövetség érdekel..

Jézus a kereszten ferde szemű? A templomi ábrázolásokbsn Jézus vagy a többi tanítvány, próféta ferde szemű? Millió film készült Jézusról, hogy nála maradjunk a filmekben látsz ferdű szemű egyéneket?

Ádám és Éva gyermekei, leszármazottjai a teológia szerint sem voltak ferde szeműek.

2022. márc. 31. 19:20
 16/24 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de az utolsó kommentedre muszáj reagálnom.

Az, hogy mi hogyan ábrázoljuk Jézust, a tanítványokat, az nem feltétlenül az igazság. Tudjuk, hogy Jézus közel-keleti volt, ami azt jelenti, hogy a mi hófehér bőrű ábrázolásunk a torz, hiszen nagyon valószínű, hogy jóval sötétebb volt a bőrének színe, mint a miénk.

Mellesleg, láttad te már, hogy hogyan ábrázolják Jézust Ázsiában?

Csak egy pár kép:

[link]

[link]

[link]

2022. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hmm... Tetszett ez a 3 link.


Magyarul mindenki a maga rasszának gondolja..

2022. márc. 31. 19:59
 18/24 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, hogy ez az ázsiai gondolkodó,ábrázoló és egy európai keresztény hit vallású, ábrázoló mit szólnának egymás rajzaihoz, festményeihez?
2022. márc. 31. 20:02
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Amit a filmeken és festményeken látsz Jézust, totál nem így nézett ki élőben.


A másik, hogy a környezeti feltételek alapján alakult ki úgy az ember, ahogy most kinéz. Pl. a négerek azért, mert Afrikában élnek, orruk széles a bőrük is olyan, hogy jobban leadja a hőt. A ferde szem pl. sokat néztek a napba és beszűkült, ahogy a jó öreg Darwin könyv tartja.

2022. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19-es..

A környezeti adottságokat azt tudtam persze, hogy a napsütés ereje, sugara, hő meg minden egyéb befolyásolja a bőrszín..

Ezt, hogy "sokat nézték a napba" és beszűkükült nagyon butaságnak tartom.

2022. márc. 31. 20:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!