Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni Istenben? Kapcsolat...

Hinni Istenben? Kapcsolat kialakítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem nagyon hiszek Istenben, főleg nem egészen úgy ahogy azt hinném "kéne".

Leírom a gondolataim, megkérlek, hogyha tudsz nem sértő véleményt, segítséget nyújtani akkor írd le, mert szívesen várom.

Én a világot teljesen tudományos szemmel nézem. Vagyis szerintem. Hiszek az ősrobbanásban, abban hogy hogyan keletkeztek a bolygok, a Nap, vagy bármi. Van rá tudományos magyarázat és az úgy nekem hihető, kézzel foghatóbb. Ugyanúgy evolúcióban is hiszek és minden hasonló dologban. Ezt tanultam, erről vannak tények, források.

Jártam ilyen vallásos helyre, hogy hátha hallanék valami mást, de azt hallottam, hogy de ez a világ annyira tökéletes, hogy ez Isten műve lehet csak. Vagy például a vallás tanárnőm szerint nem is evolúciós folyamat eredménye az ember. Számomra ezek nem kielégítő válaszok.

Például egy jó évig, úgy voltam vele hogy Isten az maga egy energia, energia által jött létre az ősrobbanás. Ádám és Éva csak maga a kezdet, vagy szinte bármely bibliai történet szimbólikus és inkább tanítói jellege van. Nem tudom hova tenni Jézus csodatetteit sem például. A másik dolog ami nagyon erős volt bennem a lélek. Úgy gondoltam, hogy persze hogy van lélek. Ez energia. Nem veszik és nem múlik el semmi, csak átalakul. Vagyis nem lesz se több se kevesebb igazából. Meghalunk és az megmarad, valamilyen formában (például száll, de nem szellem formájában, hanem mint az energia, mint az áram...). Aztán beszéltem erről egy emberrel és ő is elmomdta a hitét. Szerinte nincsen olyan, hogy lélek, vagyis örök lélek. Halálunk után eltűnik, mert igazából nem is lelkünk van, hanem az agyunk reakciója építi ezt fel. Olyasmiről mesélt mintha, hogy az is energiát fejt ki, az a reakció, de halálunk után az agyunk leáll és akkor nyilván annak is vége. Ez is hihető volt akkor számomra, csak nem tudom pontosan visszaadni, mert nem vagyok ebben (sem) otthon. És ez a nézet teljesen összeroncsolta az addigi elképzeléseimet.


Nem tudom milyen ember olvassa ezt, de borzalmas hitetlennek lenni. Úgy élni, hogy ez van és kész, vége. Befolyásolt két dolog az életemben:

1. az a mondás hogy a vallás az csak nyugtatás annak az embernek, aki fél. (pont ezt érzem, nem is félek pont most, csak egyszerűen vagyok)

2. voltam egy nagyobb püspöki összejövetelen, szertartáson. Meghívtak az ebédre annyi pap közé. Annyira műveltek voltak, annyira intelligensek, kedvesek. Néztem és mondom ők tudnak valamit. Valaki ennyire okos és ebben hisz ? Valamit tudnia kell.


Szóval csak szeretnék hinni, úgy élni, hogy Istenben higyjek, higyjek abban hogy van élet a halál után, hinni abban amit a pap prédikál.

Szerintetek ez lehetséges, hogyan? Mit tudtok ehhez hozzáfűzni.


Köszönöm előre is.



2021. okt. 11. 22:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem te egy "kereső" vagy, akit fogva tart a jellemzően nyugati, kizárólag az észérvekre és a tudományos felfedezésekre támaszkodó világ. Meg kellene próbálnod nyitni a megérzéseid felé, de úgy, hogy semmiképpen ne szívjon magába a mágia, az okkultizmus és az ezotéria hazug, sátáni világa.


Szeretnék neked ajánlani öt filmet és egy gyakorlatokat tartalmazó könyvet.


A filmek is és a könyv is abban tud segíteni, hogy ne az eszeddel, érvekkel és ellenérvekkel, logikával keress válaszokat, hanem a szíveddel és a lelkeddel - vagyis a megérzéseddel, az intuícióddal.


Az öt film:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A gyakorlatokat tartalmazó könyv:


[link]

2021. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kerdezo!



Ha jol ertem a kerdesedet, valamilyen bizonyossagot keresel a vilagban, a vilagrol.

Talan az segitene, hogy az istenhit nem azt jelenti, hogy mindenki pontosan ugyanazt gondolja pl. a lelekrol, Istenrol es a vilagrol.

A legtobb hivo elhiszi az evoluciot es a tudomany eredmenyeit elfogadja. Hiszen rengeteg orvos, kulonfele tudos is hisz. Amit tehat a vallastanarnod mond, az elegge szelsoseges felfogas.

Az, hogy "ez a világ annyira tökéletes, hogy ez Isten műve lehet csak", nem all ellentetben a tudomannyal. Mert mondhatjuk azt is, hogy a vilag es a fajok ugy keletkeztek, ahogy a termeszettudomany mondja (osrobbanas, evolucio), de a leirt folyamatok mogott eredokent Isten all.


Azt, hogy van-e lelek, es pontosan mi, es mi lesz a halalunk utan - ezeket nem tudjuk. Ezert alakulnak ki a kulonbozo vilagnezetek, filozofiak.

Nem tudom, hany eves vagy, de igaza van Fancsinak abban, hogy ugymond "kereso" vagy. Ez nem baj, akkor sem, ha esetleg evekig tart. Minel tobb emberrel beszelgetsz, minel tobbet olvasol, annal inkabb rajossz, hanyfelekeppen lehet gondolkodni, es magabiztosabban fel fogod vallalni azt, amit te erzel vagy amiben hiszel.


Szerintem ha te ennyire szeretnel hinni, akkor te mar tulajdonkeppen hiszel Istenben, csak meg nem talaltad meg, hogyan.


Kezdheted ugy, hogy csak hiszel a letezeseben. A "nagy" kerdeseket, amik zavarnak, egyelore felreteheted, vagy lassabban haladhatsz benne. Es a "nagy" kerdesekre adott valaszaid valtozhatnak is az eleted soran. Nem kell nagyon komolyan venned az egyhazak tanitasait sem. Vagy rezonal ra a lelked vagy nem. Amit igaznak erzel, azt vedd at, amit nem, azt nyugodtan hagyhatod. Mindig jo, ha van benned kerdes, szkepticizmus. Ha az alapkerdes, hogy hiszel Istenben, tisztazott, akkor a tobbi raer. Nem is kell vallast gyakorolnod, ha nem akarsz.

Igy kialakulhat a sajat szuveren hited.

En mindig hittem Istenben, pedig az szuleim ateistanak neveltek es a kornyezetem is. A vallasrol kb. 20 eves koromig szinte semmit nem tudtam. Utana ismertem meg, es altalaban a megerzeseimre hallgattam, hallgatok. Ezert bennem elegge szetvalik a hit es a vallas / egyhaz. Bar jarok templomba stb., semmi gond, de ez nem volt mindig igy. Persze velem sem ert mindenki egyet.


Nem tudom, milyen vallasi helyre jartal, es szoktal-e imadkozni. Istennel legkonnyebben az ima altal kerulhetsz kapcsolatba. Megkerheted ot, hogy segitsen hinni. Az en hitem szerint segiteni fog neked, es megmutatja a fele vezeto utat.


Ja igen.

A puspokok es papok, akik szimpatikusak es muveltek, intelligensek voltak. Igazabol a papok es hivok kozott vannak okosak es kedvesek, meg borzalmasan hulyek is. Ugyanez vonatkozik a nem-hivokre. Ezt azert is mondom, hogy ha egyszer talalkozol valami barom pappal, nehogy az egesz hitet leird. Azert mindenesetre orulok, hogy jo benyomasod volt es elgondolkoztal. :-)


A masik, hogy "a vallás az csak nyugtatás annak az embernek, aki fél". Nem hiszem, hogy ennyi lenne a vallas. De ha belegondolok, még ha "csak" ennyi lenne is, az se lenne feltetlenul rossz. Az elet nehez, sokszor ijeszto, es mindenki elobb-utobb szenvedni fog valamilyen formaban. Ha ezen tud enyhiteni a vallas, mar nem lenne ertelmetlen.


Azt viszont a lelkedre kotom, hogy ne hidd el, hogy a hit es a tudomany kizarja egymast, akarki mondja. A hit nem ad alternativ magyarazatot olyan dolgokra, amiket a tudomany mar 100%-ra tud. Isten letet sem bizonyitani, sem cafolni nem lehet, azert hit kerdese, es nem tudas kerdese.

Remelem, tudtam segiteni.

2021. okt. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Istent megismerni a Bibliából lehet. Hitet is onnan lehet szerezni. Szívesen segítek benne egy közös Biblia-tanulmányozással. Ha szeretnéd, írj privátban! És ne aggódj, a tudomány eredményei nincsenek ellentmondásban a Bibliával.

Üdv: Lóránd

2021. okt. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

#2 "A legtobb hivo elhiszi az evoluciot es a tudomany eredmenyeit elfogadja. Hiszen rengeteg orvos, kulonfele tudos is hisz. "


Kérdés hogy kiben hisz mert a Biblia nem tanit sem evoluciot sem azt hogy ősrobbanás volt meg hogy majmokból vagyunk se azt hogy egy gömbölyó földön vagyunk ahol gravitacio van és azt se hogy bolygók vannak vagy hogy van világür sőt a Jupitert meg ezeket idegen isteneknek irja le az ujszövetségben... ellehet gondolkodni ezen amit irtam

2021. okt. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
#2 Biblia csillagokról napról holdról ír több bolygót nem találni
2021. okt. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Mansour ***** válasza:

Először is, szerintem sem zárja ki egymást a hit és a tudomány, de csak akkor nem, ha el tudjuk választani a kettőt. Mindkettő más-más területen illetékes, és ha ezt nem vesszük figyelembe, valóban ellentmondásokba futhatunk. Például ha azt mondod, hogy "hiszek az ősrobbanásban és az evolúcióban" az máris azt jelzi, hogy nem megfelelő nálad ez a szétválasztás.


"Például egy jó évig, úgy voltam vele hogy Isten az maga egy energia, energia által jött létre az ősrobbanás."

Ez azért nem stimmel, mert már Einstein óta tudjuk, hogy az anyag és az energia egyenértékű, és azóta be is bizonyosodott, hogy az egyik átalakulhat a másikba. Szóval, ha a világ eredetét energiára vezeted vissza, az még teljes mértékben materializmus.


"Úgy gondoltam, hogy persze hogy van lélek. Ez energia."

Ugyanígy ez sem stimmel. Ha fizikálisan nézzük, vannak agyi folyamatok, amik energiaközvetítéssel járnak, de magát a lelket nem lehet energiával azonosítani. Ha lehetne, akkor az fizikailag is kimutatható lenne, de nem az.


"a vallás az csak nyugtatás annak az embernek, aki fél"

Ez így, ebben a formában nem igaz. Inkább azt mondhatjuk, hogy van az emberben egy egzisztenciális szorongás azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a halál után, megszűnünk-e létezni, vagy sem. És ennek a szorongásnak valóban megfelelő ellenszere a hit.


"Annyira műveltek voltak, annyira intelligensek, kedvesek. Néztem és mondom ők tudnak valamit."

Persze, hogy tudnak. A papok többsége valóban művelt ember, elfogadja a tudomány eredményeit, és emellett mélyen hívő is. Akiben ez így megfér együtt, az lehet igazán kiegyensúlyozott, derűs, boldog ember. Vallástól függetlenül egyébként. És ezzel nem azt mondom, hogy ateisták nem élhetnek kiegyensúlyozott, derűs, boldog életet. Simán élhetnek, de csak azon az áron, hogy az alapvető egzisztenciális kérdéseket elfojtják magukban.


"Szóval csak szeretnék hinni, úgy élni, hogy Istenben higyjek, higyjek abban hogy van élet a halál után, hinni abban amit a pap prédikál."

A hit nem akarat kérdése, nem erőltetheted magadra, hogy én most hinni akarok. Amit tehetsz, az az, hogy érdeklődsz a hit, a vallás, a metafizika dolgai iránt, tanulsz, olvasol ebben a témában, hallgatod a prédikációkat, részt veszel vallási szertartásokon, stb. Egy idő után kiderül, hogy az így megszerzett tudáshoz, tapasztalathoz társul-e majd hit is. Ha mégsem, akkor sem válik károdra az így megszerzett tudás.

Sok igazság és jó gyakorlati tanács van abban is, amit a 2-es válaszoló ír, nyugodtan kövesd ezeket!

2021. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 pelgrim ***** válasza:

Sose hagyd másokra, hogy előírják neked mit kell hinned és mit nem.

Helyén van a világot tudományos szemmel nézni. De talán helyén lenne elfogadni azt is, hogy még koránt sem ismerjük a teljes természetet, az összes törvényeivel együtt, a világmindenséget. Nem tudjuk például mi volt az ősrobbanás előtt, ha egyáltalán volt valami. Gondolok itt egy magasabb rendű temészeti törvényre (Istenre), amely alkalomadtán bármely más emberalkotta és természeti törvényt felülír. Ezzel magyarázhatnánk a „megmagyarázhatatlan” véletleneket és Jézus csodatetteit is. A biblia szerint: „Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt,” Vajon nem következhetne ebből az, hogy egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása?

Véletleneket általában hamar elfelejtjük, de ha egy eset nagyon szembetűnő, akkor a hívők csodáról, Isteni beavatkozásről beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Ilyenkor szerintem tudta nélkül valkinek utasítására ez a magasabb rendű természeti törvény érvényesült. Szerintem Jézus ismerte ezt a törvény és képes volt tudatosan érvényesíteni.

Ami a lelket illeti szerintem igenis létezik és örök létű, gondolj csak bele mi történik mikor valaki meghal, a teste, az agya anyagi dolgok, azok tönkremennek, de mi lesz a tudattal, az öntudattal, az nem anyag? Szerintem az öntudat az, amit a vallások léleknek neveznek, az ember isten kilétte. Bizonyára hallottál, halálközeli élményekről, emlékezetekről korábbi életekből, ez nem mind csak fantázia. És vannak őszinte nem igazán tudományos de szerintem nagyon is szavahihető kutatók mint például Dr. Michael Newton, aki a halál utáni és az ujabb inkarnáció közti, az úgynevezett köztes állapotot tanulmányozta, hypnózis alanyai „Lelkünk Útja - Lelkünk Titkai” című könyveiben nagyon meglepő dolgokról tanuskodnak.

Én hiszem, hogy létezik olyasmi amit Istennek neveznek, de nem hagyom mások által előírni, hogy hogyan képzeljem el, hiszem, hogy én annk valamilyen módon része vagyok (nem játékszere). Nem kételkedem Jézus csodáiban, tanítását komolyan veszem, hiszek a lélek örök létezésében is.

2021. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon sokszínűek és ez nagyon tetszik, mivel így több nézetet láthatok. Az ami megnyugtató, hogy több szempontból segítettetek. Például meg fogom nézni a filmeket kíváncsiságból, és tényleg egy keresőnek mondanám magam. A Bibliát is előveszem jobban, abban is keresek tanításokat, ahogy többen is írták, hogy a tanítások hasznosak benne. Ami igazán új volt, az az utolsó kettő "elmélet", vélemények.

Az utolsót én megcáfolnám így a mostani fejemmel, ugyanis kiderülhetett nem vagyok nagy hívő. Én azt mondom az öntudat az maga a személyiségünk, amiket öröklünk, a természet alakítja ki. Vagyis így gondolom, tudom. És hitetlenül pont ez az egyik véglet, hogy lehet semmi. Ennyi volt és kész. Nyilván ez is egy véglet, én ilyen köztes vagyok, de dolgozni szeretnék rajta. A lélek és materiális dolgon elgondolkodok, elolvastam többször, de nem teljesen tudok így hozzászolni. Úgy gondoltam régebb, hogy energia, ami a lélek létezik. Most egy éve hallottam azt a véleményt, hogy igazából az nem más, mint az agyunkban különböző reakciók.

De igen, kutatok, keresek még. Ezek a válaszok is nagyon tetszettek nekem, meggondolom az összeset.

2021. okt. 12. 15:26
 9/23 Mansour ***** válasza:

"Én azt mondom az öntudat az maga a személyiségünk, amiket öröklünk, a természet alakítja ki."

Az öntudat nem azonos a személyiséggel. A személyiség összetett dolog, és nincs benne semmi, ami abszolút és örök lenne. Igaz, ez egy buddhista tanítás, de én úgy érzem, ez áll közelebb a valósághoz. A tudat viszont érdekes dolog, ha van az emberben valami, ami örökkévaló, akkor a tudat az.

Érdemes más vallásokat is tanulmányoznod, hogy tágabb képet láss. Követni viszont csak egyet lehet rendesen. Ha akarsz egyáltalán valamilyen vallást követni. De ezt ne érezd kényszernek, mert akkor biztos nem fogsz egy őszinte hithez eljutni! Vallás nélkül is lehet nyugodtan szellemi, transzcendens dolgokkal foglalkozni.

2021. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

azt azért ne hidd ,hogy most ajánlanak ,tanítanak, magyaráznak, oktatnak, elolvasod a Bibliát, imádkozol ,és holnapra hiszel ,

sokáig tart, amíg magadban minden ellentmondást, ellenérzést leküzdesz ,

időbe telik amíg harmóniába kerülsz az Égiekkel,

van akinek egy egész élet kevés.


De ha tiszta szívvel, és őszintén megszólítod az Urat , válaszolni fog,


és többé nem lesz kérdésed a hit felől.

2021. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!