Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy muszlim férfi általában...

Egy muszlim férfi általában át akarja téríteni a keresztény feleségét/barátnőjét?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 3. 19:23
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
77%
Nem feltétlenül
2022. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Többnyire igen, főleg ha iszlám országban élnek.

Legtöbb iszlám országban keresztény férfi nem vehet el iszlám nőt csak ha áttér.

2022. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem akarja, hanem lényegében úgy is értelmezik, hogy áttért. Az iszlámban a nő inkább tulajdontárgy, mint sem szabad személyiség. Sok helyen például tevéért és kecskéért veszik a nőket családjuktól meg.
2022. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

#3 Ez a tevés-kecskés baromság sosem fog kihalni? Az iszlámban nincs ilyen, ha a férfi ajándékot ad, azt a nőnek adja, nem a szüleinek.

Egyébként a legtöbben nem követelik meg az áttérést.

2022. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Nekem van muszlim ismerősöm (pontosabban katolikus ismerősöm férje), aki eljött a katolikus szertartásra is. És megesküdtek iszlám szertartás szerint is. Mindketten tiszteletben tartják a másik vallását.
2022. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi


Európában megteheti.

Nekem több ismerősöm van iszlám országban. Helyi nőt vettek el, előtte át kellett térjenek.


Egyikük csak barátnőt akart. Megjelentek a család férfi tagjai és "kézzelfoghatóan" rávették a házasságra. Már két felesége van és egy kazalnyi gyermeke.

2022. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 végig arról volt szó, hogy muszlim férfi nemmuszlim nővel, nem a fordítottjáról. Muszlim nő nem mehet más vallásúhoz, tiltja a vallása.
2022. ápr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

#7


Igazad van, de csak ilyen példákkal találkoztam.

Pontosabban -talán Damaszkuszban- a reptéren találkoztam egy fiatal magyar nővel, akit meglátogatott Magyarországról az anyja.

Meglepett, hogy burkát viselt -Damaszkuszban ez nem volt jellemző. Szürke ruha, ami teljesen eltakarta, csak a szeménél volt megritkítva hálószerűre a szövet.


Hát... Végülis nem derült ki, hogy áttért volna az iszlám hitre -nem kérdeztem...

2022. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Muszlim férfi csak egyistenhívő nőt vehet feleségül. Mivel a keresztények nagy többsége szentháromsághívő, nem vehet muszlim férfi ilyen nőt feleségül. Ha a nő áttér az iszlámra akkor elveheti de nyilván csak úgy tud áttérni ha meggyőződésből teszi.
2022. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Férfi ismerőseim, akik iszlám nőt vettek el és át kellett térniük, nem hiszem, hogy "túlságosan" meggyőződésből tették. Mindenesetre valamiféle "vizsgát" kellett tenniük.

-Egyikükkel gyakran jártam bárokba (vegyes vallásű országban, német hentésnél malachúst is lehetett kapni) még ramadán idején is.

Másikkal fogadásokon ittunk "néminemű" alkoholt.

2022. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!