Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az alábbi bibliai idézetet? 📖

Figyelt kérdés

43Ha a kezed megbotránkoztat téged, vágd le azt: jobb neked csonkán az életre bemenned, mint két kezeddel együtt a gyehennába jutnod, az olthatatlan tűzre.

45Ha a lábad megbotránkoztat téged, vágd le azt; jobb neked sántán az örök életre bemenned, mint ha két lábaddal együtt a gyehennára vetnek.

47Ha a szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt; jobb neked fél szemmel az Isten országába bemenned, mintha két szemmel a gyehennára vetnek, 48ahol a férgük el nem pusztul, és a tüzük ki nem alszik.


Tehát magyarul ez azt jelenti, hogyha nem csonkítom meg magam, akkor nem jutok be Isten országába?

Fogjak egy baltát és vágjam le a karomat akkor? Én ezt nem tudom másképp értelmezni....



2022. márc. 30. 00:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt a megelőzésen van a hangsúly.

A bűnre sarkalló dolgoktól jobb megszabadulni.

Ha pl a számítógépeden valami rosszat csinálsz, törd össze/add el, ha ez kell ahhoz, hogy ne ess bűnbe.

2022. márc. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy igen, kemény mint a beton. Ha engem kérdezel, én ezért töröltem magam a társkereső oldalról. Néha elragadott hév. Nem mondom, hogy másnak is ezt kell csinálnia.
2022. márc. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyébként van amelyik testrészem hiánya eléggé fájna, van amelyik nem. A fél vesemémet például szívesen odaadnám valakinek, vagy akár a májamból egy darabot. Nem a test teszi az embert úgyse, hanem a lélek.
2022. márc. 30. 01:26
 4/25 A kérdező kommentje:

Javított verzió: Egyébként van amelyik testrészem hiánya eléggé fájna, van amelyik nem.


A fél vesémet például szívesen odaadnám valakinek, vagy akár a májamból egy darabot. Nem a test teszi az embert úgyse, hanem a lélek.

2022. márc. 30. 01:27
 5/25 A kérdező kommentje:
Ha pedig hihetek a Biblia és Isten szavának és az idézett bibliai résznek, akkor tényleg előbb teszem nyomorékká magam, mintsem hogy örök időkig a Pokolban égjek.
2022. márc. 30. 01:31
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én ezt nem tudom másképp értelmezni..."


Ne butaskodj mar. Ez egy metafora - azt jelenti, hogy lehetoseg szerint keruld azt a helyzetet, ami a bunbe visz vagy vihet.

2022. márc. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%

Most nem fejtem ki, de a lényeg a hangsúly. Nem kell megcsonkítani magad. Ezek spirituális szimbólumok.

Az számít, hogy érezd át erősen, hogy amiből érzed, hogy nem harmonizál a természettel, attól szabadulj meg, gyógyúlj ki.

A hajlandódságot, akaratot akarja inspirálni az extrém beszéd.., meg ugye spirituális szimbólumok, amiket most nincs időm leírni.

2022. márc. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen attól, ha megcsonkítod magad, a késztetésed arra a bizonyos bűnre még nem múlik el. Épp ezért, ezt a bibliai idézetet nem szabad szó szerint venni. Sokkal inkább az a lényege, hogy, amennyiben tudod, hogy valami bűn, akkor komoly erőfeszítéseket kell tenned, hogy ne kövesd el, ne tudd elkövetni.

Már csak azért sem veheted szó szerint, hiszen, ha pl. megbotránkoztató dolgokat nézel, azon természetesen nem segíthet, ha egyik szemed megvakul, hiszen a másikkal is ugyanazt látod!

Ám, ha továbbviszed a gondolatot, ha egyáltalán nem látsz, az sem akadályoz meg abban, hogy elképzeld a megbotránkoztató dolgokat, vagyis, nem az segít, ha nincs szemed, hanem másképpen kell uralmat gyakorolni magad felett, ami nagyon nehéz is lehet, erre utal az idézet.

2022. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

"Hogyan kell értelmezni az alábbi bibliai idézetet? "

Mint minden más bibliai idézetet.

Ahogyan akarod, ahogyan neked tetszik, ahogyan a céljaidat szolgálja, ahogyan tudod.

2022. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

9-es, mit keresel itt, ha ateista vagy? Ha nem tudod tisztelni a másik ember világnézetét, vallását, akkor inkább inkább hallgass.

A Biblia nem olyasmi, amit tetszésed szerint értelmezgethetsz.

Ha nem hiszel benne, akkor csak egy olvasmány, mit is üzenhetne?, ha pedig hiszel, akkor hozzáértő teológusok értelmezését kell alapul venni.

2022. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!