Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálás menete ?

Bérmálás menete ?

Figyelt kérdés
Egy olyan gond lenne , hogy a kijelölt keresztanya a fiamnak nincs le bérmálva ezt , hogy lehetne meg oldani minél gyorsabban Győrbe ?

2022. ápr. 4. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bérmálás nem egy olyan dolog, amit pár nap alatt le lehetne tudni. Fel kell rá készülni, ráadásul évente egyszer szokott csak lenni.

Érdemes utánaérdeklődni a plébánián, de szerintem egy pár hónapnyi felkészülés biztosan kell, ráadásul szokott lenni egy vizsga is a végén, hogy az illető tényleg készen áll-e.

2022. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom , hogy kell járni órákra én le vagyok bérmálva ezért is nem tudtam , hogy lehetséges ilyen gyorsan vagy nem .
2022. ápr. 4. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Keress más bérmaszülőt. Amúgy fiúknak inkább bérmakeresztapjuk van, bár ez nem előírás, de bevett szokás, hogy a bérmaszülő azonos nemű.

Lehetőleg hitét ténylegesen gyakorló személyt keress.

2022. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"a kijelölt keresztanya a fiamnak nincs le bérmálva ezt , hogy lehetne meg oldani minél gyorsabban Győrbe"

3 opció van:

- felkészül és bérmálkozik ő is veled. Ha a sorban előtted áll és így hamarabb bérmálkozik nálad, akkor elvileg nincs akadálya, hogy utána bérmaszülő legyen

- keresel másik bérmaszülőt

- egyházjog hivatalosan nem írja kötelezőnek a bérmaszülő meglétét a bérmáláshoz, tehát nem lesz.

2022. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Az ember nem "jelöl ki" olyan bérmaszülőt a gyerekének, aki maga sincs megbérmálkozva. Amúgy meg bemegy Győrben ahhoz a plébánoshoz, akihez amúgyis jár misére és megbeszéli vele a lehetőségeket.
2022. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudjon meg senki de abból hogy a kereszt szülő nincs le bérmálva honnan jött hogy a fiam bérmálna ? Meg akarjuk keresztelni nem le bérmáltatni.
2022. ápr. 5. 15:08
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Keresztszülőnek nem kell bérmáltnak lennie.


"Meg akarjuk keresztelni" - ezt nekünk honnan kellett volna tudni?

2022. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!