Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus antiszociális természete...

Jézus antiszociális természete ellenére hogy tudott ennyire egészséges maradni?

Figyelt kérdés
Pl. nem volt családja (saját) nem voltak gyerekei, nem dolgozott, bármit mondott ellenséges fülekre talált. A gyógyításai ellenére, hogy tudott egészséges maradni (mentálisan is) Mert ugye, ha pl. én így élek, akkor előbb utóbb a testem ellenem fordul és minden betegség elkap.
2022. ápr. 6. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Megtalálta a lelki békéjét.
2022. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Talán mert az Isten fia,és mert bárkit meggyógyitott pont saját magát nem tudta volna.
2022. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De azért el kell ismerni, hogy mi emberként nem tudunk úgy élni mint Ő, mert megbetegszünk...
2022. ápr. 6. 19:45
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Azt a 12 embert, akiket ma apostolokként ismerünk, Jézus a közeli barátainak tartotta (függetlenül attól, hogy volt köztük olyan, aki aztán hátba szúrta őt). Akinek 12 közeli barátja van, azt azért elég meredek antiszociálisnak nevezni. A párkapcsolat csak egy fajtája az emberi kapcsolatoknak, attól még nem lesz valaki antiszociális, hogy nem egy romantikus partner, hanem a barátai a legfontosabb személyek az életében. Egyébként meg nincs is rá semmilyen bizonyíték, hogy Jézusnak nem volt családja.
2022. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is így élek, pedig nem vagyok Jézus, csak egy random ember. A titok, hogy a hülyéket el kell küldeni az anyjukba!
2022. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Mert ugye, ha pl. én így élek, akkor előbb utóbb a testem ellenem fordul és minden betegség elkap."

Tehát ha nem így élsz, akkor téged elkerül a covid, kolera, rák, stb? Bizarr feltevés...

2022. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy nem volt felesége és gyereke, még volt családja, anyja, testvérei, távolabbi rokonai, barátai és szerette az embereket. Rengeteg emberrel beszélgetett, vadidegenekkel is, gyakorlatilag bárkivel. Egyáltalán nem volt antiszociális vagy szociális fóbiás.

Az egész kereszténység vagyis Jézus tanításának egyik központi eleme a társas kapcsolatok, a közösség. Ha Jézus "antiszociális" lett volna, akkor nem azt tanítja, hogy szeressük egymást és éljünk tevékeny életet, akarjuk mások javát, hanem azt, hogy vonuljunk el a hegyekbe és üljünk ott, amíg már moha nő rajtunk. Ha meg valaki véletlenül az utunkba téved, nagy ívbe kerüljük ki és próbáljuk a legkevesebb kontaktusba kerülni vele. Az lenne az ideálja, hogy ne zavarjuk egymást.

2022. ápr. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 uyscuti ***** válasza:
31%
Úgy tudott egészséges maradni, hogy tökéletes ember volt, mivel ő nem örökölte az ádámi bűnt.
2022. ápr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

"hogy tudott egészséges maradni (mentálisan is)"

Mert az ige alapján vezérelte a pszichéjét. Nekünk is ezt kell tenni

2022. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Az antiszociális személyiségzavar mást jelent...
2022. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!