Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nem “illik” katolikus...

Tényleg nem “illik” katolikus csalàdnak reformátussá keresztelni a babáját?

Figyelt kérdés
Római katolikusok vagyunk, de egy ideje sokat olvasok református vallásról, és nagyon szimpatikus lett, közelebb áll hozzám, ezért gondoltam, hogy reformatusnak keresztelném. Párom családja kiakadt, hogy akkor nem jonnek el a keresztelore. (Pedig nem vallásosak.) tényleg hibát követnék el?
2022. ápr. 9. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
De ha mindenki katolikus akkor miért keresztelő meg a református pap? Hogy több protenstáns legyen? Nálunk a nagybátyám katolikus, anyu húga református, a lányuk kapta az anyja vallását, a fiúk meg az apjáét, a katolikust. És anyu reformátusjent keresztelte meg a katolikust is. Azt mondta a nagyváradi pap nem számít ha református vallású csak éljen rendezett házasságban és beszéljen magyarul. Ez 1989- ben Nagyváradon volt a Ceaușescu időben. Amúgy én se értem miért engedte meg a pap hogy anyu megketesztelje az unokatestvéremnek reformátusjent a katolikus templomban és nem helyeslem. Miért nem hívták az apja testvérét? Azt mondta anyu kellett tartsa egyik kezébe a gyertyát, a másikban a gyereket
2022. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A katolikus családnak vigyáznia kell, hogy a gyerek katolikus hitben nevelkedjen. Ha eleve reformátusnak keresztelik, akkor ez azt a szándékot jelenti, hogy a gyerek először református tanítást hall a szüleitől, majd az iskolában református hittanra fog járni.

Amikor a pap esket, akkor a pár katolikus tagja megígéri a katolikus nevelést. Van, aki ezt komolyan is veszi.

2022. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a pap esket, akkor a pár katolikus tagja megígéri a katolikus nevelést. Van, aki ezt komolyan is veszi."

Igen, ez igaz.

Kis plusz info: ha okumenikus eskuvo van, pl. katolikus volegeny es evangelikus menyasszony, ket kulonbozo pappal. Akkor mindket fel a sajat szartartasa szerint mondja az esku szoveget. A katolikus ferj megfogadja, hogy a katolikus hitben neveli fel a gyerekeket. Az evangelikus no azt mondja, megigerem, hogy a gyermekeket ugy nevelem fel, ahogy kereszteny edesanyanak illik. Ezt ervenyes hazassagnak fogadja el a katolikus egyhaz, igy lett "leboltolva".

Mondjuk ez ide pont nem valasz, csak erdekessegkeppen.

2022. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az az én gondom, hogy egyébként párom és családja ateista, nem gyakorolják a hitet, Szer hangoztatja nem hisznek. Akkor miért nem mindegy nekik hogy katolikus minden formát us?
2022. ápr. 9. 09:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Az az én gondom, hogy egyébként párom és családja ateista, nem gyakorolják a hitet, mindig hangoztatják nem hisznek. Akkor miért nem mindegy nekik hogy katolikus vagy református? Bocsi az írás javító előbb kijavított pár dolgot
2022. ápr. 9. 09:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, ha katolikus eskuvotok volt, akkor ez elhangzott a szertartason?

Igen, annak "illik", de egyaltalan nem kotelezo.

Szerintem menj el parszor reformatus istentiszteletre, ha meg nem voltal, hogy biztosan azt akarod-e, ebben szeretned-e nevelni.

Ez rad es a ferjedre tartozik. Ha a ferjed szulei ugy hisztiznek, hogy nem is vallasosak, neked meg a reformatus fontos, akkor inkabb ne menjenek a keresztelore. Szerintem ha megkeresztelitek katolikusnak a mama miatt, utana meg reformatusnak nevelitek, az jobban megkeveri a gyermeket.

Eleg nehez helyzet amugy, megertem.

2022. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden joguk megvan, hogy ne menjenek, én se mennék szerintem, mivel elveimmel, világnézetemmel nem fér össze.

Egyébként elvileg nem keresztelik meg reformátusnak, mivel ti katolikusak vagytok, bár biztos találni olyan ref lelkészt, aki megtenné.


Vagy nem keresztelitek meg, valószínűleg nektek is csak felszínes a hitetek, s majd a gyerek nagyobb korában dönt róla, hogy mit szeretne.

2022. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!