Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként elmentél...

Keresztényként elmentél szavazni, általában stoktál szavazni a választásokon? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés
Én soha nem szavaztam, s nem is tervezek egyenlőre, mert nincs kire. Számomra csakis egy keresztény, biblián alapuló berendezkedést/törvénykezést alkalmazó, teokrata párt által vezetett ország lehetséges, mint kívánt államforma.

2022. ápr. 12. 22:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, idén is szavaztam.
2022. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

"...csakis egy keresztény, biblián alapuló berendezkedést/törvénykezést alkalmazó, teokrata párt által vezetett ország lehetséges, mint kívánt államforma."


Jó sokáig kell rá várnod. Előbb lesz sarián alapuló.

2022. ápr. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Én nem szoktam, nem szeretem a jelenlegi kínálatot.
2022. ápr. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Nemve keverem a vallást a politikával.

Mindig van olyan lehetőség, hogy egy nekem tetsző pártot találjak, és arra szavazok, mégha nem túl népszerű, akkor is.

Nekem az fontos, hogy ne hazug programmal lépjenek fel, és a lehetőségeket tekintetbe véve azokon segítsenek, akiknek szükségük van rá.

2022. ápr. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Életemben másodszor szavaztam. (48 éves leszek.) Túl nagy választási lehetőséget nem láttam, meglehetősen szoros volt a mezőny.


Azelőtt nemigen érdekelt a politika. Édesanyám gyakran mondogatta régebben: ő nem megy el szavazni, nehogy később magát okolja bármilyen rossz döntéséért. Hallgattam rá mindig...


2018. április 8.-án már haldoklófélben volt, alig beszélt. Azóta már nincs az élők sorában, de MINDEN EGYES TANÁCSÁT megfogadva élem a mindennapjaimat! (Kivéve a szavazást. Most már nem vagyok fiatal.)

2022. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

Nem voltam.

A gyomrom kifordulna ha olyanra kéne szavaznom aki a kereszténységet hirdet és egyházakat prostituál. (Nem az a igaz Istentisztelet ha egyházakat tamogat valaki hanem ha a rászorulókat. És jelenleg Magyarországon éppen hogy belerúg a kormány az elesettekbe, a betegekbe a rászorulókba a nincstelenekbe. Gondolok itt a menekültekre, a hajléktalanokra az egészségügyre.

Olyanra sem szavaztam volna sosem aki gondolkodás nélkül felkarolja és zászlajára tűzi egy, a nyiltan isteni rend ellen lázadó eszme támogatását.

A harmadik útról meg annyit hogy tiszta lelkiismerettel rájuk sem szavaztam volna (rasszista antiszemita megnyilvánulásaik miatt), de egyedül nekik vannak olyan programjuk ami szimpatikus számomra.

2022. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam menni. Állampolgára vagyok a földi hazának is, és életünket befolyásolja, hogy kik gyakorolják a hatalmat fölöttünk.

Sajnos keresztény politikusok jelenleg nálunk nincsenek, így úgy szoktam szavazni, hogy a lehető legkevesebb kárt jelentő opciót választom.

2022. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
4%

7! Nem kevered a vallást a politikával???


"Nemve keverem a vallást a politikával.


Mindig van olyan lehetőség, hogy egy nekem tetsző pártot találjak, és arra szavazok, mégha nem túl népszerű, akkor is."


Ha elmész szavazni, már kevered is, csak szólok.

Jézus szerinted "szavazott", amikor a földön élt? Azt sem engedte, hogy őt királlyá tegyék, pedig tuti jól csinálta volna! De azt mondta, hogy "Az én királyságom nem e világból való..." János 18:36

2022. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Én mindig, minden választáson szavazok 1998 óta, mert akkor legalább nem tartozom azok közé, akik szidják a politikusokat, és nem tesznek semmit sem, hogy változás legyen: ennyi a minimum, amit meg tudok tenni, hogy elmegyek szavazni.


Annak ellenére, hogy igazat adok azoknak, akik azt vallják, hogy jelenleg nincsen igazán jó választás egy kereszténynek.

2022. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, te nem vagy normális, ha Jézus korát a mai időkkel hasolítod össze.
2022. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!