Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jordan Peterson keresztény?

Jordan Peterson keresztény?

Figyelt kérdés
Nem találtam róla semmilyen cikket, melyben tisztán leírták volna azt, hogy keresztény, szóval nem tudom eldönteni.

2022. ápr. 16. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Azt hiszem, erre a legegyértelműbb válasz az, hogy igen." (egy 2017-es interjújából)
2022. ápr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem, ugy tudom nem, de vonzodik hozza. Ez a jelenlegi allapot, ami valtozhat barmely iranyban ...
2022. ápr. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Peterson szándékosan kerüli ennek a megválaszolását, mert nem szeretné, hogyha bedobozolnák egyik vagy másik oldalra emiatt. De amúgy protestáns nevelést kapott, azt nem tudom, hogy most mennyire gyakorolja. A felesége Tammy, és a lány Mikhaila is nemrégiben megtértek, mégpedig katolikusnak, ha jól tudom.
2022. ápr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik úgy, mintha annyira kerülné a választ. A wikipedia oldaláról:


Religion

In a 2017 interview, Peterson was asked if he was a Christian; he responded, "I suppose the most straight-forward answer to that is yes."[190] When asked if he believes in God, Peterson responded: "I think the proper response to that is no, but I'm afraid He might exist."


Tehát megkérdezték, keresztény-e. Amire azzal válaszolt, hogy: úgy gondolom, hogy a legegyenesebb válasz az hogy igen. Mikor azt kérdezték, hisz-e Istenben: azt hiszem a megfelelő válasz az lenne, hogy nem. De attól tartok, hogy létezhet.

2022. ápr. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre gondoltam én is. Kulturálisan kereszténynek vallja magát, de amikor megkérdezik, hogy hisz-e Istenben (tehát, hogy hívő-e), akkor azt szokta mindani, hogy "úgy cselekszem, mintha Isten létezne, és rettegek attól, hogy valóban létezik".
2022. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem rég láttam egy vitát erről, hogy létezik-e isten Jordykával.


Hebegett-habogott és órákkal később sem tudta elmondani, hogy szerinte micsoda vagy kicsoda isten.

Azt sem tudta elmondani, hogy miért lenne rá szükség.

Ő a tudomány embere, de nagyon jól tudja, hogy nem akar két szék közé esni.

2022. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Igazad van, Jordan egy hájpolt álszakértő, aki mindenhez is ért. Az átlagembernél sokkal jobban ért ahhoz, hogyan adja el magát, mint a bölcsesség Coelhója. Valós vitakörnyezetben szénné égeti magát. Lásd a vitáját Matt Dillahuntyval. Abban a beszélgetésben szó esik a vallásról is ugyebár.
2022. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát, szerintem az a vita inkább Dillahuntyról állított ki szegénységi bizonyítványt, mint Petersonról. Peterson Istenről mindig jungi értelemben beszél (azaz az Isten képéről), és azért esik nehezére válaszolni, mert legtöbbször a kérdés feltevője sem érti, amit kérdez, és általában Peterson kérdez vissza, hogy „what do you mean by "God"?”, azaz „mit ért az alatt, hogy "Isten"?”, amire szinte sosem érkezik egyenes válasz.
2022. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem hiszem, hogy egy ateista embernek kellene megválaszolni ezt a kérdést. Mint keresztény ember, JP feladata lett volna nyitni ezzel. De csak pávatáncozott. Aki többet hallgatta őt, mint a rövid motivációs tréningekben előadott szösszenetei, az tudja, hogy JP bátor nyuszi. A tájékozatlanokkal szember erős, a járatosabb vitapartnerektől viszont fél.
2022. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy ateista teszi fel a kérdést, akkor neki ugyanúgy tudnia kell, mit kérdez. Ez nem a válaszoló feladata. Különben olyan kérdést tett fel, amit maga sem ért, tehát a jogát is elveszti, hogy kritikával illesse a választ.


Peterson nem fél, csak a vitapartnereinek egy része (köztük Dillahunty) egyáltalán nem is érdekelt a vitában, hanem egy ideológiai promózást folytatnak, amit Peterson, klinikai pszichológus révén azonnal érzékel. Dillahunty is egy hazug narratívába akarta behúzni Petersont a kérdésbe rejtett állításaival, akárcsak Cathy Newman, csak jóval alattomosabban és ravaszabban, Peterson meg próbált valami konstruktívat kicsikarni a beszélgetésből, amiben vitapartnere nem volt partner, mert csak a saját ideológiájának promózását folytatta. Szerintem sem kezelte a legjobban a helyzetet úgy, de Sam Harrisszel folytatott vitái szerintem úgy két nagyságrenddel jobbak voltak, mert ott Harris is partner volt a közös gondolkodásban. Vagy akár Bret Weinsteinnal folytatott beszélgetései is, aki amúgy szintén ateista.


Itt például egy kognitív tudóssal folytatott interjúja, aki egyébként maga sem vallja magát teistának. Próbálj meg lépést tartani a beszélgetéssel, ha úgy hiszed, Peterson fél az intellektuális kihívásoktól. Jövő héten kikérdezem 🤓 (nekem amúgy nem ment, sokszor vissza kellett tekernem).


[link]

2022. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!