Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szóval tegnap gyóntam, viszont...

Szóval tegnap gyóntam, viszont ma áldozás előtt a templomban egy nagyon nem oda illő homoszexuális dolog jutott eszembe és nagyon rosszkor. Viszont ennek ellenére elfogadtam a Szent ostyát meg minden. Szerintetek ez nagyon nagy bűn?

Figyelt kérdés
Katolikusok válaszát szeretném
2022. ápr. 17. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy mi volt az, így konkrétum nélkül nem tudok válaszolni.
2022. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem változott kukaccá a szádban, akkor nem.
2022. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem bűn. Bűn az, amikor tudva és akarva vétesz Isten törvénye ellen. Azt nem tudjuk irányítani, hogy éppen mi jut eszünkbe, tehát ez nem lehet bűn sem.
2022. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ami még itt fontos, hogy az nem csak szent ostya, az maga Jézus Krisztus.

Szerintem ez nem lesz bűn, ha egy picit is ki akartad zárni ezt a gondolatot a fejedből. Mivel a gondolatok azok jönnek-mennek, ezért nem mindig tudunk ellene tenni.

2022. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez megbocsáthatatlan bűn örök kárhozat a jusod és még örülj hogy nem feszítenek keresztre .
2022. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak átrepült a fejeden, és nem kezdtél el rajta akarattal gondolkozni, akkor nem bűn.
2022. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Máskor is vannak homoszexuális gondolataid és vágyaid? Vagy csak a misén jutott ilyen az eszedbe?
2022. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Máskor full hetero :(
2022. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!