Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség egy muszlim,...

Mi a különbség egy muszlim, és egy fanatikus dzsihadista között? Mivel tanulnak különböző vallást?

Figyelt kérdés
Tegnap megnéztem 1-2 terroros filmet, és az érdekelne legfőképp, hogy az eredeti Koránban szerintem esélytelen, hogy ilyen tettekre felszólító dolgok legyenek, de ha az eredeti vallásban nincs ilyen, akkor a fanatisták miért tesznek/tettek ilyeneket? Mi motiválta őket?

2022. ápr. 19. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

#10: Jó lenne ha elolvasnád ! Magyar professzor írta.


[link]

2022. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
35%

Az 1990-es évekig nem létezett olyan hogy iszlamista terror. Ezt kersztény oraszágok hozták létre élükön az USA-val. Az ISIS-hez hasonló iszlamista terrorszervezetek is ott jelentek meg ahol az USA és a Nyugat bevatkozott. Egyrészt ezekre hivatkozva lerohanták a keresztények lerohanták a Közel-Keleti muszlim országokat, másrészt szintén ezekre hivatkozva iszlámellenes propagandát folytatnak.


Természetesen a Korán nem tartalmaz ilyen parancsokat mint amiket a terroristák tesznek. Épp ellenkezőleg. Tiltja a vallás erőszakos terjesztését és ártatlanok gyilkolását. Csak önvédelemre ad jogot.

2022. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
#12 Akkor jól sejtettem a dolgot. Tegnap néztem a Mumbai hotel filmet, és ott adódott bennem ez a fajta kérdés. Nem rasszizmusból kérdeztem én sem ezeket, csak szimplán érdekelt, hogy miért lehet hogy az egyik x-et gondol a másik y-ot, ha ugyanabban a vallásban, és Istenben hisznek. Bár a Mumbaiosba ott volt az is, hogy pénzt kap a családjuk, ha elkövetik a terrorizmust, szóval gondolom az is szerepet játszott nem csak a dzsihadista mivoltjuk.
2022. ápr. 19. 22:56
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nézd el nekem, hogy nem fogok megvenni 5000 forintért egy könyvet és elolvasni 400 oldalt. Gondolom neten is publikáltak kellő számú cikket a témában.

2022. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak a Korán szabja meg a muszlimok értékítéletét, ott vannak még a hadiszok is, a szokásjog, illetve a próféta tettei, cselekedetei, iránymutatása.

Például egyszer egy vérengzés kapcsán megkérdezték Mohamedet és ő a következő választ adta:

- Ha egy tetű megcsíp, nem irtod e ki az összeset?-

Ilyen jellegű magyarázat, kiút a Korán előírásaiból - amelyben szintén vannak tágabban is értelmehető sorok - bőven vannak a Hadiszokban, különösen háborús állapotokra értve, de annak értelmezése sem egészen olyan, mint a világ többi részén, mert már egy kritika, egy bírálat, egy kereskedelmi szerződés, vagy akár egy kultrális megszövegezés is támadásnak és ezzel nyílt háborúra való felszólításnak minősülhet.

Aki konfrontáció szándékával olvassa a vallási textusokat, az találhat szándékának megfelelő szöveget, még szerencse, hogy az általános Iszlám irányvonal valóban nem radikális, annak ellenére, hogy elveti a nyugati világ értékrendjét.

2022. ápr. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%
#14: Mit nézzek el ? Hogy sajàt tudás nélkül kritizàlod az Iszlàmot ?
2022. ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
14 könyvtár?
2022. ápr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
4%

"Aki konfrontáció szándékával olvassa a vallási textusokat, az találhat szándékának megfelelő szöveget,"


Ez egy hazugság. A hadiszok nem lehetnek ellentétesek a Koránnal a Korán pedig nem engedi az erőszakos térítést. Azok a hadiszok amik ellentétesek a Koránnal, nem hitelesek.

2022. ápr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
Lényegében semmi, minden muszlim fanatikus szinte, csak a fanatizmus mértéke különbözik. Ezen a fórumon is nagyon gyakran ír két muszlim, fanatizmusuk ritkán ismer határt. A dzsihád pedig lehet szellemi is, az egyik közülük azt folytatja.
2022. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#16

Hol kritizáltam az iszlámot? Kérdést tettem fel a te nyugatellenes kirohanásod kapcsán. De ezek szerint az iszlám kapcsán kérdezni se szabad, mert az is kritika. Szedj gyógyszert.

2022. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!