Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, elítélitek az ISIS...

Muszlimok, elítélitek az ISIS kötelékében harcoló dzsihádistákat? (2015)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igen tudom hogy kényes kérdés mert sokak megsértődnek ilyen témánál mert vannak akik nem tartják őket muszlimnak és még biztos van nagyon sok dolog. A lényeg hogy nem akarok megbántani senkit, pusztán véleményekre vagyok kíváncsi. Ha esetleg rossz kifejezés a muszlim(nem tudom mi a helyes megnevezés)elnézést kérek a hibás szóhasználatért. Tekintsetek úgy rám mint egy ilyen téren tudatlan emberre aki szeretné ha felvilágosítaná valaki, köszönöm.


Ha szabad ilyet kérnem akkor azt kérném hogy ne sértegessen senki semmit(habár tudom ez nagyon nehéz) meg ne kezdje senki szidni más hitét tehát jó lenne ha nem kezdődne itt el a "mocskos terrorista" meg hasonló dolgok.


Valamint úgy korrekt ha én is elmondom a véleményem habár ez inkább csak részleges.



Én sose voltam az erőszak híve, szeretném azt inni hogy békésen is megoldhatók a problémák bár ha egyik fél sem nyit akkor ez nem lehetséges. Én ezeket az embereket(Itt konkrétan az önkéntes ISIS harcosokról beszélek) részben tisztelem hogy ennyire képesek hinni, sőt képesek életüket adni azért amiben hisznek. Ez elképesztő dolog. De félreértés ne essék, nem azt tisztelem hogy embereket ölnek.



A válaszokat pedig köszönöm szépen.



2015. nov. 9. 22:44
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
9%
Mióta beszélnek a muszlimok magyarul?
2015. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
A világon mindenhol vannak muszlimok, Magyarországon is ezért gondolom van aki tud... de javíts ki ha tévedek.
2015. nov. 9. 23:07
 3/59 anonim ***** válasza:
40%

Nem vagyok muszlim, de nagy arányban támogatják, viszont ezt nem fogják felvállalni nyilvánosan.

És most nem is MO-ról beszélek, hanem az európai muszlimokról, akik gettókban élnek EU nagyvárosaiban.

2015. nov. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
55%

Pont a szegénység és kilátástalanság az ami miatt radikalizálódnak. Nem tudnak beilleszkedni az európai közegbe, ezért a közeget okolják. Azaz a fehér európait. Az ISIS pedig egy alternatíva nekik az európai rendszerrel szemben.

[link]

2015. nov. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 Sunshinedoll ***** válasza:
39%

Nah, az ISISnek annyi köze van az iszlámhoz, mint annak a wesboro baptist church baromságnak a kereszténységhez.

Az ISIS tagok egyértelműen nem gyakorolják az iszlámot, csak olyan tessék-lássék módon, a muszlimok többsége egyáltalán nem ért velük egyet, mivel aki gyakorló muszlim, az tudja, hogy az ISIS csak elferdíti az iszlám tanításait.

2015. nov. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
28%

"Nem vagyok muszlim, de nagy arányban támogatják, viszont ezt nem fogják felvállalni nyilvánosan.

És most nem is MO-ról beszélek, hanem az európai muszlimokról, akik gettókban élnek EU nagyvárosaiban."


Javaslom ne nyilatkozz olyan kérdéssel kapcsolatban amiről fogalmad sincs. Minden muszlim egyértelmüen elutasitja az ISIS-t, nekik semmi közük az iszlámhoz. Sőt, azért is hozták létre az ISIS-t hogy lejárassák vele az igazi iszlámot.


"Nem tudnak beilleszkedni az európai közegbe, ezért a közeget okolják. Azaz a fehér európait."


Ők beilleszkednének de nem fogadják el őket, csak legfeljebb másodrangú állampolgárnak, mint az USA-ban a feketéket. A bevándorlok első generációját ez nem nagyon érdekelte mert jobb körülményeket talált Európában mint Afrikában és a nyelvet sem beszélték, ők dolgozni jöttek. Az ő gyerekeikkel már más a helyzet. A gyerekek sokkal érzékenyebbek az ilyesmire. Ha egész életében azt érzékeltették vele hogy ő más, nem tartozik oda még ha meg is kapta az állampolgárságot, és kiutálták akkor ne csodálkozzon senki ha közülük egyesek csatlakoznak ilyen csoportokhoz.

2015. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
95%

"sőt, azért is hozták létre az ISIS-t hogy lejárassák vele az igazi iszlámot."

- Ez nem igaz.


"Ők beilleszkednének de nem fogadják el őket, csak legfeljebb másodrangú állampolgárnak"

- Ez sem igaz, nagyon nem.

A saríáról hallottatok már? A muszlim vallás és az állam egységben van. Európában más törvénykezés érvényes, a római jogrendszerre épül,és a vallástól független. A saríát nem fogják tudni itt alkalmazni és ezért nem tudnak beilleszkedni.

2015. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
81%

Az iszlám jog

[link]

2015. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
58%
Olvastam a Koránt, abba konkrétan az áll, hogy minden igaz muzulmán ember hajlandó harcolni azért, hogy az iszlám terjedhessen, aki pedig erre nemet mond az automatikusan hitehagyottnak számít, ergo az igaz muzulmán támogatja az ISIS, legalábbis az alapgondolatát, miszerint csakis a világkalifátus létrehozásával érhető el a béke világa, ennek eléréséhez pedig bármilyen eszköz használható. Az olyan muzulmán, aki nem támogatja ezt az ideát, az kb. olyan, mint egy zsidó, aki sonkát eszik, vagy, mint egy pacifista gladiátor.
2015. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
34%

"Olvastam a Koránt, abba konkrétan az áll, hogy minden igaz muzulmán ember hajlandó harcolni azért, hogy az iszlám terjedhessen, aki pedig erre nemet mond az automatikusan hitehagyottnak számít, ergo az igaz muzulmán támogatja az ISIS, legalábbis az alapgondolatát, miszerint csakis a világkalifátus létrehozásával érhető el a béke világa, ennek eléréséhez pedig bármilyen eszköz használható. Az olyan muzulmán, aki nem támogatja ezt az ideát, az kb. olyan, mint egy zsidó, aki sonkát eszik, vagy, mint egy pacifista gladiátor."


Itt Magyarországon egyes szélsőjobbos beállitottságú emberek valamiért úgy érzik hogy jobban értik az iszlámot mint maguk a muszlimok :) Kétlem hogy olvastad volna a Koránt, de ha mégis akkor nem értetted meg, vagy a forditás volt rossz. Először is az iszlám tiltja a vallás erőszakos terjesztését, senkire nem kényszerithető rá, ez alap. Úgy tünik a történelmet sem ismered. A törökök sem kényszeritették rá Kelet-Európára az iszlámot. Magyarország 150 évig volt a birodalom része és mégis keresztény maradt, egyes országok pedig 4-500 évig és ők is keresztények maradtak.


"A saríát nem fogják tudni itt alkalmazni és ezért nem tudnak beilleszkedni. "


Egyáltalán végigolvastad amit belinkeltél? Sok muszlim ország nem alkalmazza vagy csak részben. Egybéként meg hibás a szöveg, az iszlámban a szándékos emberölésért jár halálbüntetés a paráznaságért nem.

2015. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!