Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Isteni gondviselésről...

Az Isteni gondviselésről cikkeket, videókat, anyagokat, a Bibliában erre vonatkozó részeket, hol találok?

Figyelt kérdés
Az egyén életére vonatkoztatva érdekelne. Jehova tanúi kérem ne válaszoljanak, római katolikus válaszokra vagyok kíváncsi, köszönöm.

2022. ápr. 22. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok római katolikus, de elmondom amit tudok :)

Érdemes elolvasni először a Prédikátor könyvét. Olyan mintha egy depressziós ember írta volna, de realista. Az írás komorsága miatt a zsidók vitatkoztak rajta hogy bevegyék e a kánonukba. Bevették, többek közt mert a végére van biggyesztve egy rövid tanulságos summa. :)

De jól tették, hogy bevették, szerintem.

Ez az írás a világot jól, de Istent hiányosan mutatja be, mint akinek csak annyi lenne a szerepe, hogy életük végén megítéli az embereket cselekedeteik szerint.


Ezután kontrasztként olvasd el a Zsoltárok könyvét. Ebben már bőven megjelenik Isten gondviselő oldala. Ti. hogy ő jelen van már ebben a világban, életben is azok számára, akik keresik. Ezt a rejtett valóságot csak a hívők tapasztalhatják.

2022. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen más helyeken is találhatók igék Isten gondviseléséről.

Egy példa:


Máté 6,31-34


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Összességében az Újszövetségben és a Zsoltárokban érdemes kutakodnod.

2022. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!