Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi baja van a katolikusoknak...

Mi baja van a katolikusoknak és a reformátusoknak egymással?

Figyelt kérdés

Én naiv kívülállóként feltételeztem, hogy a keresztények mind egy csapatban játszanak, ezzel szemben ez a két csoport kb. úgy kezeli a másikat, mint az indiai kasztrendszer az érinthetetleneket. (Az evangélikusokról nem sokat tudok, de őket nem szapulják annyiszor, mint egymást.)


Ezen az oldalon is olyan indulattal és arroganciával ugranak egymás torkának, amilyet pl. keresztény-muszlim vitáknál látok maximum.


A való életben is tapasztaltam már párszor, hogy kb. úgy veszik, mintha ők két külön állatfaj lennének, amit nem lehet keresztezni vagy együtt tartani, különben katasztrófa történik.


Nagyim nem hívő, hanem inkább csak "megszokás" típusú református. Amikor beállt volna a katolikusokhoz főzni és ételt osztani, akkor kb. sokkot kaptak, hogy mégis mit keres épp náluk, amikor kiderült, hogy nem katolikus. Miért nem a reformátusokhoz megy. Tatát meg nem hagyták a reformátusok a nagyi családjának a sírhelyéhez temetni, mert katolikus menjen a katolikus temetőbe, ne a református temetőbe.


Mire jó ez a kutyák a macskák ellen mentalitás?



2022. ápr. 23. 01:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha Isten adja a Szent Lelket, akkor a csúfolókról van véleménye inkább.
2022. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

OFF

Apcsel2:

"És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, ...

Álmélkodnak vala pedig mindnyájan és zavarban valának, egymásnak ezt mondván: Vajjon mi akar ez lenni?

Mások pedig csúfolódva mondának: Édes bortól részegedtek meg."


Akkor az édes bor volt a csúfolás, ma a visongás, meg a fetrengés a csúfoló szavak. Az bizonyos, hogy amikor a Bibliában az Apcsel leírásában eljött a Szent Lélek, akkor az látható és hallható volt, nem csendes áhítattal jött el sohasem!

ON


A keresztényeknek (rómaiaknak és nem rómaiaknak is) általában problémájuk van azzal is, hogy a róm.kat papok és szerzetesek között nagyon sok erkölcstelen életet él, és a többiek falaznak nekik.


[link]

2022. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem így tapasztalom. De mivel millós számban vannak keresztények, elképzelhető, hogy te találkoztál ilyennel.
2022. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Vegyes házasságban születtem, ebből következően a családom egyik fele katolikus, másik fele református. Soha fel sem merül köztünk a hovatartozás kérdése.
2022. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Semmi (legalábbis itt Martfűn semmi)
2022. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Akik meg megint leálltak egymást idézetekkel gyilkolni... talán egy indulatkezelési terápia hasznosabb lenne. :D
2022. máj. 4. 17:05
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos a katolikusok ezeket nem tátják be!



MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 19. fejezet (A Tízparancsolat követelményei) / 4. vers

Ne forduljatok a bálványokhoz, és ne készítsetek magatoknak öntött istenszobrokat. Én, az Úr vagyok a ti Istenetek!

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 1. vers

Ne csináljatok magatoknak bálványokat! Se faragott bálványszobrot, se szent oszlopot ne állítsatok magatoknak, kőszobrokat se helyezzetek el országotokban, hogy imádjátok azokat. Mert én, az Úr vagyok a ti Istenetek.

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 30. vers

Elpusztítom áldozóhalmaitokat, darabokra zúzom tömjénező oltáraitokat, és hulláitokat összetört bálványaitok mellé szórom, mert megutállak benneteket.

MÓZES NEGYEDIK KÖNYVE / 33. fejezet (Izráel táborhelyei a pusztában) / 52. vers

űzzétek ki magatok elől az ország minden lakosát, pusztítsátok el összes bálványukat, öntött bálványszobraikat is mind pusztítsátok el, és tegyétek tönkre valamennyi áldozóhalmukat!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 4. fejezet (Mózes a törvény megtartására inti népét) / 16. vers

azért nehogy elfajuljatok, ne készítsetek magatoknak bálványszobrot semminek a képmására: semmiféle bálványt férfi vagy nő formájára,

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 27. fejezet (Az emlékkövek felállítása) / 15. vers

Átkozott legyen az, aki mesterember keze munkájával faragott vagy öntött bálványt készíttet, amit utál az Úr, és azt titokban felállítja! Az egész nép pedig mondja rá: Ámen!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 29. fejezet (Intés a szövetség megtartására) / 16. vers

Láttátok förtelmes bálványaikat, amelyek fából és kőből, ezüstből és aranyból vannak.

2022. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22%

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE

29. fejezet

Intés a szövetség megtartására


1

Ezután összehívta Mózes egész Izráelt, és ezt mondta nekik: Saját szemetekkel láttátok, hogy mi mindent cselekedett az Úr Egyiptom földjén a fáraóval, összes szolgájával és egész országával. 2Móz 19,4


2

Saját szemetekkel láttátok a nagy próbatételeket, azokat a nagy jeleket és csodákat. 5Móz 4,34; 7,19


3

Csak értelmes szívet, látó szemet és halló fület nem adott nektek az Úr mindmáig. Ézs 6,9-10


4

Pedig negyven éven át vezettelek benneteket a pusztában, és nem szakadt le rólatok a ruha, a lábatokról sem szakadt le a saru; 5Móz 8,2-4


5

kenyeret nem ettetek, bort és részegítő italt sem ittatok, hogy megtudjátok: én, az Úr vagyok a ti Istenetek.

2022. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 GJLarsFan ***** válasza:
Érdekes, én római katolikus vagyok, de semmi bajom nincs a reformátusokkal...
márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!