Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet tanulni a következők...

Hol lehet tanulni a következőket, amiket az iskolában nem tanítanak: emberi értékek, hit, független önnálló gondolkodás, csapatmunka, törődni egymással?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nézzük pontokba szedve. Először is fontos leszögezni, hogy ez egy teljesen szubjektív vélemény, vagyis a legkevésbé se vedd készpénznek, amit most lefogok írni. Csak gondoltam megosztom veled a gondolataimat ezzel kapcsolatban.

Na szóval.

Emberi értékek: először is, legalábbis én úgy gondolom, hogy az elsők, akiknek felkell hívniuk a figyelmedet arra, hogy te egy értékes ember vagy, azok nem másak, mint a szüleid. És ideális helyzetben, azokat az értékeket, amikkel ők rendelkeznek igyekeznek átadni a gyermekeiknek.

Hit: a hitet nem lehet tanulni. A hit egy ajándék. Nem tudom pontosan, milyen hitre gondolsz. Istenbe vetett hit. Vagy egyszerűen csak olyan hit, amikor az ember hisz abban, hogy amit csinál az jó és a nehézségek ellenére is, hitében megszilárdulva, kitart mindaddig, amíg elnem éri a kitűzött célt.

De ha Istenhitre gondolsz akkor sajnos azt kell mondjam, azt nem lehet tanulni.

Vannak olyan emberek, akiket kiskorultól fogva hitre nevelnek mégis mire felnőtt emberré válnak teljesen eltávolodnak mindattól, amit évekig próbáltak úgymond beléjük oltani. De persze van az ellenkezője is. Vannak akik sokáig nem hittek, aztán egyszer életük során történt velük valami, ami olyan hatást váltott ki bennük, hogy elkezdtek hinni. Isten megérintette őket, ha lehet így fogalmazni.

Szóval a hitet valóban nem lehet tanulni. Kicsit csúnya ezt mondani, de amikor valaki hitre jut az tulajdonképpen egy élmény.

Független önálló gondolkodás: na ez az, amire a mai világban senki nem fogja felhívni a figyelmedet. Vagyis ennek szükségességére. Sajnos manapság az ember vagy rájön magától, hogy helytelen a társadalmi normák szerint élni és az emberek által kreált ostoba sztereotípiáknak hódolni, vagy ha nem akkor egyszerűen ugyanolyan zülött, boldogtalan (látszatboldog ember) lesz az illetőből, mint amilyen korunk társadalmának számtalan tagja.

Csapatmunka: ezzel kapcsolatban nem tudok mondani semmit sajnos. Én mindig is jobban szerettem egyedül végezni a dolgaimat. Persze nem azt mondom, hogy ez jó, sőt az esetek többségében kifejezetten rossz. De számomra sokkal ideálisabb.

Törödni egymással: általában ez is nevelés kérdése azt hiszem. Bővebben most nem igen tudnám kifejteni.

Tudom hogy ez kb olyan mint halottnak a csók, de nem mondhatnám, hogy tökéletesen értem, mire gondoltál, mikor azt irtad, hogy "hol lehet tanulni a következőket..stb".

2022. jan. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolában is lehet tanulni ezeket egy bizonyos mértékben.


Az emberi értékeket az irodalmi művek is megvilágíthatják. A matematika tudománya gondolkodni tanít. Csapatmunka, egymással törődés pedig egy normális osztályközösségben kialakulhat. A hitre meg ott van a hittan óra bizonyos iskolákban.

2022. jan. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket mind az iskolában tanultam.
2022. jan. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elet nagy tanito mester! Csak reszt kell venni az eletben, nyitott szemmel kell jarni. Iskolaban is tanulsz dolgokat, a szuleid es nagyszuleid is nevelnek, de a kozosseg magaban is formal, tehat ha csatlakozol valami tarsasaghoz (lehet ez sport is) ott is tanulhatsz sokmindent.
2022. jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

"független önnálló gondolkodás"


Eleve nem értem, hogy ennek mi keresni valója van a vallás rovatban, amikor a hívő ember gondolkodása erősen be van határolva, és csak a vallása világképén belül gondolkodhat. Az Egyház/gyülekezet ugyanis semmi egyebet nem fogad, ami ellentmond a hitrendszerének, akkor sem, ha logikus. Ezt saját magam is megtapasztatam.


Amúgy ha jól emlékszem Richard Dawkins pont arról ír az egyik könyvében, hogy Oxfordban - ahol ő tanult és tanított, mennyire a gondolkodásra nevelik a diákokat.


#2 voltam

2022. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek nagy reszet lehet az iskolaban is tanulni, ha szerencsed van, es a szukebb-tagabb csaladban, pl. a szuleid peldajat kovetve.

Lehet aztan sokat olvasni, szepirodalmat es mas konyveket is. Tanulj nyelveket, pl. tanulj meg jol angolul. Akkor az interneten, vagy mas kulfoldiekkel beszelgetve, utazasok alatt sok keszseged kifejleszheto.

Hit - itt istenhitre gondolsz, vagy altalaban a pozitiv gondolkodasra? Ha istenhit, akkor megint vagy a szuleid, vagy egy nagyneni stb. peldaja, de lehet osztalytarsad. Olvass sokat errol is, es keresd hivo fiatalok tarsasagat.

Torodni egymassal: ez tag fogalom. Egy resze sima empatia, a masik ember annak orul, aminek te orulnel hasonlo helyzetben. Erzelmi empatiat, jo modort lehet egymastol tanulni, baratok, ismerosok, de filmek, konyvek, utazasok itt is. Zenetanulas, -hallgatas esetleg.

2022. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5

Egesz Angliaban a fuggetlen gondolkodasra es a szuveren velemenyformalasra nevelik a diakokat. A tenyeket meg kell tanulni, de a velemeny kialakitasa, es megfelelo prezentalasa es felvallalasa kulon keszseg.


Abba ne menjunk bele, hogy Dawkins mit tanitott Oxfordban, es hogy kerult oda - de Angliaban is sokan vannak istenhivok es vallasosak, es nem, ez nem mond ellent az onallo gondolkodasnak.

Tudom, mert itt elek, van es volt hozza kozvetlenul szerencsem.

2022. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Ettől függetlenül hogy Oxfordban inkább nevelik gondolkodásra az embereket, mint egy keresztény gyülekezetben. Oxfordban tényeket tanítanak, a keresztény gyüliben meg zsidó mítoszokat, tényként tálalva.

2022. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8

"Ettől függetlenül hogy Oxfordban inkább nevelik gondolkodásra az embereket, mint egy keresztény gyülekezetben. Oxfordban tényeket tanítanak, a keresztény gyüliben meg zsidó mítoszokat, tényként tálalva."


Nagyon tevedsz.

Nezz utana, mit tanitanak az anglikan iskolakban es gyulekezetekben. Az az alap, hogy szkeptikus, onallo gondolkodasra szoktatnak a vallassal kapcsolatban. En mar csak tudom.

Azonkivul Oxfordban kivalo teologiai karok vannak.

Nehany eve olyan anglikan papunk volt, aki Oxfordban vegzett, nemcsak teologiat, hanem filozofiat es pszichologiat is. Biztosithatlak, hogy nem tanitott "zsidó mítoszokat, tényként tálalva", hanem kifejezetten azt tanitotta, hogy a Biblia NEM Isten szava.

2022. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az 1-es válaszolóval értek egyet, azzal kiegészítve, hogy az emberi értékeket nem az iskolában, hanem csak az életben lehet megtanulni. Tökéletes példa erre egy ismerősöm, aki vallásos templomba járó családból származik, hittan tagozatos osztályban voltunk osztálytársak. 9 évvel később mégis elvesztette jellemét és beteges hazudozó lett belőle, aki többek között engem is átvert.
2022. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!