Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a vallás magánügy?

Szerintetek a vallás magánügy?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 29. 05:37
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
42 szavazat
1 2
 1/16 Isti22 ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz ezalatt.

Magyarországon lelkiismereti szabadság van, szóval elvileg igen.

Ugyanakkor a vallás egy olyan erkölcsi rendszer (is), ami az alapja az adott társadalom normáinak, ezért nem tudsz kibújni alóla.


Azt látom, hogy a szexszel kapcsolatban kérdezed, de ennél konkrétabb infó kellene a kérdés pontosabb megválaszolásához :)

2022. ápr. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazából úgy értettem a kérdést, hogy általánosságban ki-hogyan vélekedik erről, mindent is összevetve.

Viszont ami a kérdést inspirálta az egy oldalon feltett kérdés volt, ahol az abortuszról kérdeztek, hogy az magánügy-e vagy vallási.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Itt meg a vita átment egy olyan kérdéskörbe is, hogy amúgy a vallás magánügy-e.


Azonban elgondolkodtató a válaszod valamilyen szempontból. Lehet, hogy a normák és erkölcsi kérdések alapvetően régebb (500 éve) vallási kérdéshez és alaphoz voltak köthetőek, de ma már úgy érzem nem kell alapul szolgáljanak. Rengeteg ateista ismerősöm van, aki amúgy jó ember. Akinek a saját értékrendszere megegyezik az alap normákkal, de mégsem hisz Istenben és nem érzi, hogy azért kéne "jó" legyen, mert a túlvilágon ez alapján lesz megítélve.

2022. ápr. 29. 06:51
 3/16 Gonosz72 válasza:
12%
A vallás beteg dolog.Mindig háborút okozott,és okoz a mai napig.Nincs ilyen,hogy isten.Csak a gyenge elméjű ember hisz istenben.Ha rajtam múlna isten hivő embert nem engednék közpénzböl kezeltetni,gyógyitani hiszen isten megsegitt.Na én megváratnám vele.Imádkozzon.A sok rohadék.
2022. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Isti22 ***** válasza:
82%

ma 06:51


Ami az ihlető kérdést illeti, szerintem alapvetően rosszul van feltéve, nincs ellentét a vallási kérdés és a magánügy között, ezt le is írták páran. Nyilván úgy értették, hogy van-e joga rendelkezni egy egyháznak valakinek az abortusza felett, erre pedig azt tudom írni, amit itt az első válaszomban, hogy Magyarországon jelenleg erre nincs joga.


Ami az ateistákat illeti, az ő erkölcseik is a vallási hagyományokból táplálkoznak, még ha nem is tekintik így. Ők is csak a környezetük normáit veszik át (ahogy a vallásosak is). Például kevesen jutnak arra az erkölcsi meggyőződésre, hogy embert ölni jó dolog, mert ezt nagy többség kritika nélkül elfogadja és magáévá teszi, holott a kérdés korántsem magától értetődő :)

2022. ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

"az ő erkölcseik is a vallási hagyományokból táplálkoznak"

Ez így nem igaz.

A vallás táplálkozik az akkori erkölcsi hagyományokból, amikor megalakult.

2022. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
85%
Igen. Amíg a vallásod nevében nem vágod le a lányod csiklóját, vagy nem robbantod anyámra a metrót.
2022. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszek abban, hogy a vallás, a politika, a stb. mindenképpen magánügy. Ez akkor megoldás, ha a felek nem bírnak normálisan viszonyulni hozzá, hanem a saját nézeteiket erőltetni akarják, a másik nézetét pedig kiirtani. Ha értelmes emberek meg tudják beszélni a nézeteiket, akkor nem kell magánügynek lennie.
2022. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De, akkor is magánügy.

AKKOR nem az, ha más dönti el, hogy milyen vallásod legyen.

2022. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem az magánügy, hogy ki miben hisz.

Viszont ott van a kereszténység. Én keresztényként úgy hiszem, hogy valamilyen szinten hirdetnem kell Isten országának örömhírét és krisztus munkásságának, áldozatának, megváltásának a hírét. Valahol ez amolyan ajánlás. Igy viszont megosztva ezt másokkal elmesélve, hogy hogyan mentett meg az Úr a nehéz napokban, már nem magánügy. Az én szemszögemből így közérdeknek tűnik.

2022. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
0%

#8

ezt abban az esetben is így gondolod, amikor csecsemőket keresztelnek?

"AKKOR nem az, ha más dönti el, hogy milyen vallásod legyen."

2022. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!