Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Balog Zoltán kijelentette,...

Attila_the_hun kérdése:

Balog Zoltán kijelentette, hogy a vallás nem magánügy. Ezek szerint közügy? Úgy közügy itt a 3. évezredeben akárcsak a középkorban?

Figyelt kérdés

[link]

Neked már nagyon eleged abból, hogy ez a kormány egyre több anyagi támogatást ad közpénzből az egyházaknak? Nincs eleged abból, hogy ha egy családtagod megbetegszik, akkor romos kórházakban és orvoshiányos közegben kerül ellátásra, miközben Balog Zoltán és bandája Palotákat, állami iskolákat és egyéb ingatlanokat és közpénzt és közpénz és ismét közpénzt add az egyházaknak? Orbán fiához mit szólsz? Mit szólsz ahhoz, hogy ez a gyerek a harmadik évezredben olyan kijelentéseket tesz, hogy magát isten szócsövének tartja?



2016. máj. 1. 15:04
1 2
 1/17 Molyember ***** válasza:
100%
Idióták. A vallás magánügy. Vannak helyek a világban, ahol ezt másképp gondolják, alig pár milliónak menekültek eddig el onnan. Mindegy, nem szabad ezzel foglalkozni, mert megőrülsz. Két év múlva vége.
2016. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A vallás MAGÁNYÜGY! PONT.


Mishugas. -_-


Üdv!

2016. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Uhhhh.

Úgy látom, Balog Z. összekeverte azt, hogy a vallásnak lehet közösségépítő szerepe azzal, hogy a hit magánügy.


Jó turista módjára örülök azoknak a gyönyörű templomoknak, amik eddig felépültek, de a zömük üresen kong. Attila_the_hun, tényleg jó ötlet lenne inkább kórházakra költeni.

2016. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem döntsd el, hogy mit akarsz kérdezni. Orbán fia meg az orvoshiány kicsit sok egy kérdésen belül.
2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar a vallás, amíg a négy fal közt csinálja, de tartsa fenn maga a négy falát, ne nekünk kelljen.
2016. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Szerintem döntsd el, hogy mit akarsz kérdezni."

A pár kérdésem, gyakorlatilag ugyanarra az egyre vonatkozik, csak más-más aspektus megközelítéséből.

2016. máj. 1. 20:40
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

sz.v.sz. a f**zom balog Balogh Zoltán összes nyílásába, de önmagában értelmezve ez a mondat szerintem helyetálló, a vallás mivel az emberek identitását és erkölcsit alapvetően határozza meg nem lehet magánügy, és ha valaki ki akarja kényszeríteni, hogy magánügy legyen az fasiszta kollektivizálásra törekszik, egy demokráciában be kell vállalni a konfliktust, mert egy állandó nyitottság a vitára teremtheti csak meg azt a szerintem nagyon is kívánatos állapotot amiben a legtöbb ember élheti meg a szabadságot és az ő identitását, és ez az ami előre viszi a világot, még ha gyakran kényelmetlen is, úgy gondolom vállaljuk be, hogy nem vagyunk ugyan olyanok és vállaljuk ,hogy ez gyakran súrlódáshoz vezet, mert ha valaki ki akarja kényszeríteni a "végső ideális állapotot" abból mindig valami borzalmas(an nagy tömegmészárlás) keletkezik


Orbán fia meg engem chauchesku lányára emlékeztet, ha érted mire gondolok

2016. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

" ha valaki ki akarja kényszeríteni, hogy magánügy legyen az fasiszta kollektivizálásra törekszik"


Értelek, de ugyanakkor a vallások is kollektivizálásra törekedtek és törekednek most is. Méghozzá sok esetben agresszívan teszik ezt.

2016. máj. 1. 22:11
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

olyan szinten magánügynek kellene lennie hogy nyilvánosan ne is lehessen gyakorolni csak és kizárólag a templomokba

nem úgy hogy boldog boldogtalan belát, minimum 3-4 méteres kerítéssel körbevenni hogy csak az lássa aki mindenképp akarja


be is tiltanám 18 évet be nem töltött személyeknél

olyan mint a drog, bagó, pia, roncsolja a fejlődő agyat

2016. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem, nem törekednek kollektivizálásra, a legtöbb vallás tökéletesen képes integrálni a helyi kultúrát, az erőszak meg ugye egy olyan dolog, hogy ahogy egy mondjuk szociáldemokratát aki szekuláris humanista nem keversz ösze egy kommunistával aki ateista úgy egy muszlimot se egy kereszténnyel/zsidóval/buddhistával/stb
2016. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!