Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájtja, ha csókoló...

Isten megbocsájtja, ha csókolóztam egy másik férfival, aki nem a férjem?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 21:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Allah megbocsátó és könyörületes. De őszintén meg kell bánnod amit tettél, és többet nem szabad ilyet tenned. In Sha Allah.
2022. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Ezt meg lehet gyónni nem?
2022. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ha az Istenhez fordulsz és nem a papokhoz. Férjed tud róla?
2022. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Mi értelme volt megcsókolni, ha szex nem volt és nem is lesz?
2022. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem tudja a férjem, egyébként régi nagy szerelem és találkoztunk előjöttek a régi dolgok. Igazából most, hogy utána olvasgattam ebben a témában… hát már gondolatban is gondoltam rá, szóval már az is bűn :( nagyon faj most a lelkem
2022. ápr. 30. 22:43
 6/25 anonim ***** válasza:
Erre való a gyónás,bár lehet hogy a párodnak is el kellene mondanod,hogy ne élj hazugségban mellette.
2022. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, hogy el ítél a pap mert kicsi községben élünk :( ez egyébként halálos bűn?
2022. ápr. 30. 22:58
 8/25 anonim ***** válasza:
32%
Imádom a vallást. Nem az számít hogy mit tettél a pároddal, és hogy neki hogy fog esni, hanem hogy isten megbocsát-e..
2022. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Isten a lényeg, nem a földi dolgok. Igen az számít, hogy megbocsájt e nekünk gyarló embereknek
2022. ápr. 30. 23:06
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

Na én pont az ilyen történések miatt nem fogok soha többé elvenni senkit sem.

Nem halálos bűn. Az vesse az első követ, aki bűntelen. Javaslom a következő sorokat:

A házasságtörő asszony.

Jézus kiment az Olajfák hegyére, majd kora reggel újra megjelent a templomban. A nép köré sereglett, s ő leült és tanította őket. Az írástudók és a farizeusok egy házasságtörésen ért asszonyt vittek eléje. Odaállították középre, és így szóltak hozzá: „Mester, ezt az asszonyt röviddel ezelőtt házasságtörésen érték. Mózes azt parancsolta a törvényben, hogy az ilyet meg kell kövezni. Hát te mit mondasz?” Ezt azért kérdezték, hogy próbára tegyék, s vádolhassák. Jézus lehajolt, és az ujjával írni kezdett a földön. De tovább faggatták, azért fölegyenesedett, és azt mondta nekik: „Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!” Aztán újra lehajolt, s tovább írt a földön, ők meg ennek hallatára eloldalogtak, egyikük a másik után, kezdve a véneken, s csak Jézus maradt ott a középütt álló asszonnyal. Jézus fölegyenesedett és megszólította: „Asszony, hova lettek? Senki sem ítélt el?” „Senki, Uram” – felelte az asszony. Erre Jézus azt mondta neki: „Én sem ítéllek el. Menj, de többé ne vétkezzél!”

(János 8:1-11)

Én is annyit tudok mondani, hogy menj és többet ne vétkezzél.

A kérdés már csak az, vajon vétek-e egy ilyen titkot cipelni?

Elmondom, hogy ezt nem tudom.

Ha elmondod az embernek, hogy mi történt, akkor vagy megbocsát vagy nem.

Megsúgom: Ha bocsánatot kérsz tőle, akkor akár 77-szer is meg kellene ezért bocsátania, ha keresztény elveket követ. Viszont ez okot adhat akár egy válásra is. De egy egyszeri ilyen eset pedig, amit nem követ ismétlés akár erősíthet is a kapcsolaton.

Nézd , engem 12 férfival csalt meg a feleségem és én hajlandó lettem volna ezt megbocsátani, de közben rájött, hogy a nőket szereti. Most mit tudok tenni? Kezdetben dühös voltam és értetlen. De idővel megbocsátottam, noha közben elváltak útjaink.

Te is tudod, hogy mi a helyénvaló:

,,Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt." (Máté 7:13-14)

A gyónás a papnak egy dolog. A jóvátétel fontosabb.

Sajnos hibáztál, de Jézus megbocsát és sosem fog elhagyni, még ha a férjed ezért el is hagyna.

Szóval ezért nem keresek párt magamnak. minek? csak eltávolítana Istentől/Jézustól.

2022. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!