Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tévedett, mikor anno a...

Isten tévedett, mikor anno a zsidókat választotta népének?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Isten sose téved, miért tévedett volna ebben? Isten arra választotta a zsidókat (Ábrahám hite miatt), hogy tőlük szülessen a Megváltó, ez meg is történt.
2022. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 KZitus ***** válasza:
54%

Szia

Isten nem a zsidó népet választotta.

Ábrahám annyire Istent félő volt, és Istenhez ragaszkodó hűséges ember, hogy Isten Neki ígérete meg, hogy a leszármazottait hatalmas nemzetté teszi. Éz Izsák és Jákob vonalán nemzetté lettek.

Ezt mondta Ábrahámnak: "bizony megáldalak téged, és sok utódot adok neked. Annyian lesznek, mint az ég csillagai, és mint a homokszemek a tengerparton. Az utódod birtokba fogja venni az ellenségei kapuját." 1Mózes 22:17

Ahogyan ez előttem író is írta, ez mind a Megváltó megszületését biztosította itt a földön.

2022. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

Amennyiben isten tényleg Ábrahámot és a zsidó népet választotta, igen, tévedett. Sem Ábrahám, sem a zsidó nép nem volt értelmiségi, ez látszik a történetükön. Izrael például olyan volt, mint egy rossz gyerek: dacolt, fegyelmezni kellett, stb. Emellé még gyengék is voltak, a csatákikban rászorultak istenre, tehát eléggé tehetetlen nép volt.


Ha tényleg létezett volna olyan, hogy választott ember/nép, akkor mások, az értelmesebbek lettek volna kiválasztva.


Például az ókori Kína, akik fejlettek voltak. De ha Európában maradunk, akkor Hellász. Az ókori Görögországban kimagasló tudás volt. Ugyan nekik is megvoltak a maguk mítoszai, de a jelenségekre tudományos is magyarázatokat kerestek, a korukat megelőzték a felfedezéseikkel. A személyeik is kimagaslóak voltak. Nincs az ókori Izraelnek olyan kimagasló alakja, mint például Platón vagy Hippokratész.


A görögök igazi hősök voltak. Amikor a hatalmas Óperzsia Birodalom támadást intézett Hellász ellen, akkor a kis görög poliszok tudták magukat tartani (


Tehát Hellász minden tekintetben jobb volt, mint Izrael. Ezért sem hiszem el a Bibliát, hiszen lehetetlen, hogy Izrael kiválasztott nép legyen. Nincs benne semmi egyedi, sőt, csak a baj volt vele, ahogyan az Ószövetség leírja.

2022. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

*csatáikban


*választott nép. (mert ha jól tudom, a zsidók önmagukat nem kiválasztottnak, hanem választottnak tartják. Bár nekem a kettő ugyanaz).

2022. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem ezt a zsidózást egy olyan vallásnál, ami zsidó eredetű. Mondani szokás, Isten tévedhetetlen. (Ja, én nem vagyok zsidó.)
2022. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem is a keresztények zsidóznak itt, hanem Miss Dzsihád, aki a kereszténységről áttért mohamedánnak.
2022. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem magukat választották ki kiválasztottnak.
2022. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
de mekkorát...
2022. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Ez a zsidók hazugsága hogy ők Isten választott népe. Isten nem etnikai alapon választ.
2022. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

A Biblia szerint Isten nem 'kiválasztott' egy eleve meglevő népet, hanem Ábrahám leszármazottaival folyamatos kapcsolatban állva végül 'létrehozott' magának egyet.

Most az más kérdés, hogy ki szereti a zsidókat, ki nem, ki mit gondol a judaizmusról, Izraelről vagy az Ószövetségről de a bibliai sztori ez...

2022. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!