Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Mózes idejében Isten...

Ha Mózes idejében Isten választotta a népét, akkor miért van az, hogy Jehova tanúi magukat tekintik Isten népének, miközben nem választotta ki őket?

Figyelt kérdés
Amúgy bocsi, hogy Jehovás kérdés, már gondolom elegetek van belőlük, de engem érdekel...
2010. okt. 14. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Azt csak a zsidók állítják magukról, hogy kiválasztottak. "... Isten előtt nincs személyválogatás.." Róm.2,11
2010. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Aham, első, aham... Pál aztán mindent jobban tud még magánál Istennél is:


Mózes IV. könyve:16:5 És szóla Kórénak és az ő egész gyülekezetének, mondván: Reggel megmutatja az Úr: ki az övé és ki a szent, és kit fogadott magához; mert akit magának választott, magához fogadja azt.

Mózes IV. könyve:16:9 Avagy keveslitek-é azt, hogy titeket Izráel Istene külön választott Izráel gyülekezetétől, hogy magához fogadjon titeket, hogy szolgáljatok az Úr sátorának szolgálatában, hogy álljatok e gyülekezet előtt, és szolgáljatok néki?

Mózes IV. könyve:18:6 Mert íme én választottam a ti atyátokfiait, a lévitákat Izráel fiai közül, mint az Úrnak adottakat, néktek, ajándékul, hogy szolgáljanak a gyülekezet sátorának szolgálatában.


Csak jelzem, hogy az utolsóban maga az Úr beszél. De Pál ugye mindent jobban tud...

2010. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Jehova tanúi akkor még nem voltak. Nekem ugyan semmi bajom velük, de szerintem eléggé kifacsarják a Bibliát.


Isten kiválasztotta a zsidókat, de nem azért mert olyan cukipofák voltak, hanem mert az ő feladatuk lett Isten beszédeinek lejegyzése és megőrzése. És mert megígérte Ábrahámnak és később Dávidnak is, és Isten nem ember, hogy hazudjon....

De nem kell irigyelni ezt a kiválasztottságot, ez az oka a több évezredes zsidó gyűlöletnek is. Aki értő szívvel olvassa a Bibliát az örül neki, hogy keresztény lehet és nem utálja a zsidókat azért, amilyen szerepet Isten rájuk osztott. Ha neki jó volt zsidóként inkarnálódni Jézusban, akkor nekünk meg el kell fogadnunk ezt a tényt, vagy lehet más vallást keresni.


Freya

2010. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
cselekedetek 15:14 " Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének". Jehova Tanui viselik Isten nevet es minden nemzetbol valo nepet alkotnak akik tenyleg a biblia igazsagat szeretnek tovabbadni embertarsaiknak
2010. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

17:12- es válaszoló.


A kérdés nem ez volt. OK, hogy zsidók kiválasztottak voltak, mert ISTEN KIVÁLASZTOTTA ŐKET. De a tanúkat nem választotta ki Isten, és innen jön a kérdés, hogy miért ők választottak Istent, vagy miért mondják magukról, hogy őket Isten választotta, miközben nem így van. Pont ellenkezőleg, ők választották Istent.


17:14-es válaszoló: Bocsi, de ez nem válasz. A tanúk választottak, és nem Isten választotta őket. Akkor most hogy is van ez?

2010. okt. 14. 17:24
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Aham, első, aham... Pál aztán mindent jobban tud még magánál Istennél is:


Mózes IV. könyve:16:5 És szóla Kórénak és az ő egész gyülekezetének, mondván: Reggel megmutatja az Úr: ki az övé és ki a szent, és kit fogadott magához; mert akit magának választott, magához fogadja azt.

Mózes IV. könyve:16:9 Avagy keveslitek-é azt, hogy titeket Izráel Istene külön választott Izráel gyülekezetétől, hogy magához fogadjon titeket, hogy szolgáljatok az Úr sátorának szolgálatában, hogy álljatok e gyülekezet előtt, és szolgáljatok néki?

Mózes IV. könyve:18:6 Mert íme én választottam a ti atyátokfiait, a lévitákat Izráel fiai közül, mint az Úrnak adottakat, néktek, ajándékul, hogy szolgáljanak a gyülekezet sátorának szolgálatában.


Csak jelzem, hogy az utolsóban maga az Úr beszél. De Pál ugye mindent jobban tud...

Ki nem sz@rja le az ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓszövetséget? ne feledd kik írták!!!

2010. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

A Jehova tanúi egyház létrejötte a 19. századi amerikai Charles Taze Russell (1852–1916)pittsburghi posztókereskedőnek köszönheti létét. Russel az 1870-es években bibliatanulmányozó csoportot hozott létre az adventizmusban csalódott csoportokból - ezt bármelyik vallási honlapon megtalálod.


Tehát egy Jézusig visszanyúló, rendkívül okos és tehetséges csoportról van szó, akik magukról azt hiszik, hogy csakis ők Isten népe - meg a hit!


Mivel Isten a jelenlegi időszámításunk 1-ben eltávozott a Föld közeléből (felszállt), tehát 1870-ben nem választhatta a jehovákat saját népévé. Ebbe kalkuláld be, hogy nagyon sok ember (főleg amerikában) önbizalommal nem rendelkezik és saját magában sem tud rendet csinálni. Általában ezek fordulnak magukon kívüli felsőbbrendű lényhez, akitől várják a megváltást és sorsuk jobbra fordulását.


Aki hisz egy teremtő mindenhatóban - nyilván van is - az csendben keresi a megismerés lehetőségét és csak önmagában bízva alakítja jövőjét.


Egyébként te is mondhatod magadról, hogy Isten kiválasztott gyermeke vagy, legfeljebb senki sem hiszi el rólad - pedig lehetnél, csak még nem tudják a "népek".

2010. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

18:33

"A Jehova tanúi egyház létrejötte a 19. századi amerikai Charles Taze Russell (1852–1916)pittsburghi posztókereskedőnek köszönheti létét. Russel az 1870-es években bibliatanulmányozó csoportot hozott létre az adventizmusban csalódott csoportokból - ezt bármelyik vallási honlapon megtalálod.


Tehát egy Jézusig visszanyúló, rendkívül okos és tehetséges csoportról van szó"


Tehát, akkor Russel vagy Jézus az alapítója ennek a vallásnak?

2010. okt. 14. 18:52
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

18.33. vagyok:


Tehát..... - eltévesztettem a mondat végi jelet, talán így helyes: ?! És nem véletlenül írtam a végére: ... meg a hit?!


Épeszű ember nem feltételezi, hogy több száz évre visszamenőleg érvényes lenne, vagy visszahatna egy vallás gyökere és főleg jézusi kiválasztottság lenne benne.


Russel a maga idejében és sajátos képességeivel megbolondított több millió embert és ma is akadnak követői, még nálunk is.


Gondolj bele, ha igaz a Bibliában leírtak akkor 33-ban Jézus távozott a Földről, azóta nem is volt itt. Russel meg kitalálta, hogy neki megnyilvánult és ezt sokan be is vették (első sorban fanatikus emberek - ők meg nem a bölcsek közül kerülnek ki). Tehát Russel az alapító, Jézusnak semmi köze hozzá.


Nekem elhinnéd, hogy itt volt nálam Jézus, megnyilvánult: azt mondta, hogy alapítsak egyházat "Isteni feltámadás" igével? Még le is diktálta, hogy mit csináljak!


No látod ez a nagy átverés, csak több száz év után már senkinek nem jut eszébe kétségbe vonni a történteket - sőt, azt terjeszteném, hogy aki nem hiszi el azt Isten megbünteti és a pokolra küldi.


Egy kicsit gondolkodni kell!

2010. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

Ma 17:14-esnek üzenem, hogy az apostolok és az ókeresztények nem nevezték az Egyházat sem "Őrtorony Társulatnak", sem "Jehova tanúinak". Ők biztos nem értették a Bibliát, hehe.


A Jakab által idézett ószövetségi részlet (és az egész "isteni név" témakör) megértéséhez tudni kell, hogy a bibliai héberben nem volt olyan elvont szó, hogy "személy(iség)", ezért a "név" szolgált ennek a fogalomnak a körülírására. Az, hogy Isten "népet szerez a nevének" azt jelenti: népet szerez személyesen önmagának. Ugyanígy az, hogy nincs "más név az ég alatt" (Csel 4:12), azt jelenti: nincs senki más személy az ég alatt, aki által megmenekülhetnénk. Nem véletlen, hogy ezt a hebraizmust a Csel 1:15-ben sem szokták szó szerint fordítani: "ott pedig mintegy százhúsz nevek sokasága volt együtt", tehát százhúsz fő.

2010. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!