Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentlélek valami hasonló,...

A Szentlélek valami hasonló, mint amikor a fő számítógéppel átvesszük a hálózatba kötött pc-k irányítását?

Figyelt kérdés
Esetleg visszafelé is működik?

2022. máj. 7. 13:05
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogyan jutottál erre a következtetésre, a visszafelé dolgot meg még kevésbé értem.
2022. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Update
2022. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Visszafelé is működik, de inkább azt mondanám hogy a Szentlélek az összes víz, mi pedig kutak, pocsolyák, tavak, folyók vagyunk.

Önállónak hisszük magunkat, pedig mind ugyan az a víz vagyunk....amikor feladod az elkülönülést, akkor rögtön megérted.

2022. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3#


Ez gyönyörű gondolat! Viszont miért kellett Istennek ideküldenie a szentlelket, ha eleve itt volt?

2022. máj. 7. 14:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert az apostolok vagdosni kezdték magukat meg furán viselkedni.
2022. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4

Talán az időtlenség miatt, vagy talán nem befejezett a küldés, hanem folyamatosan történik.

2022. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom kérdező miről beszél, az ember szabad akarata és döntései a megtérése után is megmaradnak, a Szentlélek nem megszáll valakit, hogy átvegye az irányítást felette. A Szentlélek megpecsétel, hogy Istenhez tartozol, és tanító funkciója van.
2022. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7#


Ne találj ki új tanításokat!!!

Hol van ilyen tanítás a Bibliában?

2022. máj. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8


"Meg ne szomorítsátok az Isten Szentlelkét, aki által el vagytok pecsételve a megváltás napjára."


"És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne. "


"Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek."

2022. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Szentlélek tanít és emlékeztet

PASARÉTI PRÉDIKÁCIÓK

[link]

2022. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!