Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hittantanár miért mondja...

A hittantanár miért mondja azt, hogy nem szabad ítélkeznünk M. Richárd felett? Igaza van neki?

Figyelt kérdés

Szóba került a hittanon, hogy most meghalt ez az M. Richárd, aki egy minden hájjal megkent, aljas bűnöző volt. Megkérdeztem a hittantanárt, hogy egyetért-e abban sokakkal, hogy megérdemelte a sorsát, biztosra vehetjük, hogy elkárhozott, nem szabad megbocsájtani neki.


Erre azt felelte, hogy ez nem csupán fekete vagy fehér. Azt mondta, hogy a cselekedeteit, életmódját nyugodtan elítélhetjük, azonban magát az embert soha nem ítélhetjük meg, ahogy Jézus is mondta a Hegyi beszédben. Ő borzalmasan megveti az olyan viselkedést, amikor valaki örül egy ember kárának, csak azért, mert az illető bűnös volt. Szerinte minden ember bűnös, és higgyem el neki, hogy én is ugyanolyan bűnös vagyok, mint ő. Azt mondta, hogy aki ilyet mond az nem keresztény. Azt mondta, hogy egy igazi keresztény imádkozik M. Richárdért is. Soha nem tudhatjuk, hogy ő mit élt át az utolsó óráiban. Lehet, hogy mindent megbánt, és a tettein gyötrődött végig. Soha nem tudhatjuk, hogy mi vezette őt erre az életre. Akár elnyerheti az üdvözséget is. Egyedül Isten tudja ez megítélni. Meg kell látni benne is az embert, ő is Isten gyermeke és a fekete bárányt mindig vissza kell fogadni. A legfontosabb, hogy mindig bocsájtsunk meg, aki megbánta a bűnét. Sok bűnünk van nekünk is, és igen nagy esély van arra, hogy mi vagy bárki ne ugorja meg a lécet. Így lesz ez az utolsó napon is. Az Istentől távol pedig majd mutogathatunk egymásra, hogy: "Te rosszabb voltál, mint én!".


Tényleg imádkozni kellene egy ennyire undorító dolgokat elkövetett bűnözőért? Tényleg van esélye üdvözülni?



2022. máj. 17. 17:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van a hittantanárnak. Jézus azokért is imádkozott, akik keresztre feszítették.
2022. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Imadkozni kell a bunosokert hatha megternek
2022. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Ateista vagyok...ha logikátlan baromság. Tettekkel szokták bizonyítani a változást. Ez nem azt jelenti hogy én magam is elítélem a megbocsájtás kérdéséd. De M. Richárd halála napjáig nem tett azért hogy tényleg lássuk benne a megbánás szándékát. Ha meg az utolsó pillanatban tényleg ezen gondolkodott volna akkor így járt. Senki se kérte azokra a dolgokra amit tett.
2022. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
28%
igaza van
2022. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#3.

Miért lenne baromság?

2022. máj. 17. 19:16
 6/34 anonim ***** válasza:
71%

Részben Veled, részben a hittan tanároddal értek egyet.


Nagyon könnyű dühösnek lenni egy idegenre és elítélni őt. Pláne ha írnak róla a médiában.


1. Ez a düh és erkölcsi felháborodás felesleges és visszatetsző. Csak akkor van értelme, ha arra használod, hogy megakadályozz vele valami gonoszságot a saját környezetedben. Ehhez ténylegesen tenni kell valamit.

2. Ne ítélj, hogy meg ne ítéltess. Tényleg írták valahol a Bibliában.

3. Most ha elvonatkoztatnunk M. Richárdtól, egy másik eset: egy finn írónő halálos fenyegetéseket kapott, mert a médiában hamis hírek jelentek meg róla. Őt is gonosznak és bűnözőnek állították be, és bár ártatlan volt, el kellett hagynia az országát a felhergelt emberek miatt. Ilyesmi bárhol, bármikor előfordulhat.

4. Nem értek egyet azzal, hogy egy ember mások imái által elnyerheti az üdvösséget. Ez az én egyéni hitem, lehet, hogy a Biblia mást mond. De szerintem amikor rólam ítélet születik majd, azt az én tetteim, gondolataim, érzelmeim döntik majd el, nem pedig az, hogy ki és mennyit imádkozott értem.

5. Azzal se értek egyet, hogy mindenki ugyanolyan bűnös. Nem. Tényleg vannak szó szerint gonosz és szó szerint jó emberek.

2022. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
52%

#6


4. Akkor mit sem er az ima? Isten hazudott?


5. Van akkor eleve elrendeles? Isten valakit kicseszesbol gonosznak teremtett hogy bosszut aljon rajta?

2022. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
26%
3-as vagyok. Kedves kérdező! Azért baromság mert maga a vallások is azok. Semmilyen formában nem tartom valódinak amiket a Bibliában leírtak. Egy rossz mese könyv amiből maximum pár erkölcsi értéket lehet kiemelni (de ugyanennyi gonoszság is van benne, amit szerintem gyereknek látnia se kéne, még is tanítják)
2022. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

#8.

Ezt kifejtenéd bővebben?

2022. máj. 17. 20:34
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
A hittantanárod roma?
2022. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!