Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kiszedheti az ostyát a pap a...

Kiszedheti az ostyát a pap a szánkból, ha hirtelen rájön, hogy illegálisan vettük magunkhoz?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 22. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Örüljöm neki, ha a pap nem égeti el máglyán két gyerekmolesztálásos mise között.

A katolikus egyház egy bűnszervezet....lassan át kellene világítani, és a hívőknek pedig inkább visszatérni Jézus tanításaihoz.

2022. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Bár nem értem, hogy jön a hírből ez a kérdés, de nem.

Az már fizikai erőszak lenne, és innen már a "hívő" felelőssége. Nem szó szerint, de: aki méltatlanul eszi az Úr testét, a saját halálát (ítéletét) eszi.

2022. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

#2

Szerintem meg szó szerint értendő az idézet. Természetesen az örökéltre vonatkozóan.

2022. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mármint nem szó szerint idéztem a Bibliát. Szó szerint nem emlékszem, kikeresni meg lusta voltam.

ha mégis szó szerint írtam, akkor csak szerencsém volt.

2022. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Így már értem, nem pont így, de nagyon hasonlóan hangzik egyébként:

"mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (Úr) testét, saját ítéletét eszi és issza"

Persze fordítástól függ, hogy pontosan miként szól.

2022. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha a nyelvedre teszi, azt onnan nem veszi ki az biztos. Nagyon gyosan átitatódik nyállal az a vékonyka ostya.
2022. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Már az röhej hogy társadalmilag elfogadott egy száraz kekszet kienni egy öreg, szoknyás férfi kezéből, szóval gondolom akármi megtörténhet.
2022. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Ja, meg lekever egy nagy pofont...
2022. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy történt-e ilyen valaha is.

Ha valakinek egyértelműen nem szolgáltatható ki az Eucharisztia, akkor nem fogja magát később meggondolni a pap.

A linkelt cikk nem tudom, hogy pontosan hogy jön ide. Ez egy vitás dolog az egyházon belül, hogy pl. azoktól a politikusoktól, akik egyértelműen támogatják az abortuszt, meg lehet-e tagadni az áldozást. A Katekizmus szerint halálos bűn nem csak az abortusz, hanem annak támogatása, propagálása is. Egyébként a magyar politikusoktól is meg lehetne tagadni ezt, ha szigorúan vesszük.

De másfelől, ahogy a 2-es válaszoló is írta: valahol az áldozó felelőssége, hogy ne vegye méltatlanul magához Krisztus testét. Egy pap nem tudhatja, hogy pl. az adott személy nem gyónt-e épp áldozás előtt. Ezért csak nagyon-nagyon ritka, hogy valakitől megtagadják az áldozást.

2022. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: igaz, amit ír. Bár épp a politikus esetében számomra erősen kétséges, hogy mennyire lenne érvényes egy ilyen gyónása. Ugyanis kétlem, hogy utána pártot, ideológiát váltana, és nem támogatná (hogy a példánál maradjunk) az abortuszt.

Bár csodák igenis vannak :)

2022. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!