Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek akkor az első áldozás?

Minek akkor az első áldozás?

Figyelt kérdés
Első áldozott ma unoka testvérem. És a szülei (nagybátyámék) meghívták a családof. Templomból haza mentek és buliztak, ettek, ittak, azonban otthon végig egyszer sem esett szó arról hogy Istennek át adta az unoka öcsém az életét hogy Isten lelke vezerelje földi útján. Vagy valami ilyesmi. Megvolt az áldozás otthon ment a buli.. kérdésem minek első áldoznak minek járassák önként hittanra a gyerekeket a szülők? Pl a családom nagy része hisz a "Jó Istenben" meg a "Jézusban" de semmi több. Akkor minek első áldoznak? Templomba csak akkor mennek ha valakinek esküvő van a családban, vagy gyászmise stb. De ezeknek eszükbe se jut soha egy imát elmondani. Most is megvolt az első aldozas, otthon már Isten szóba se került csak buliztak, világi zenékre, ittak, ettek, énekeltek. Fotózkodtak.
2022. máj. 23. 09:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

#21

A kérdésben nem szerepel, hogy részegre itták volna magukat. Gondolkodsz te? Részegre itatnál 3-4. osztályos gyerekeket?

2022. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem a gyerekek, hanem a szülők és aki elmúlt 18 éves, nem gondoltam, hogy ezt is külön kell magyarázni.
2022. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Ez van a hülye reformátusoknál is. Lekonfirmálnak és csak akkor mennek templomba mikor temetik őket. Esetleg esküdni meg ha azt is nem katolikus a csinálják. A reformatusokat megkeresztelik, konfirmál, kész, ennyi a templom. Minek konfirmálja le őket a pap ha a család nem jár templomba. Kéne szabvány hogy aki nem él vallásos életét az ne konfirmaljon le. De hát az Úrvacsora is csak vacsora ott akkor hogy lenne komoly a konfi. A katolikusoknál, ortodoxoknál komolyabban veszik. Ott van Gyónás, kiátkozás meg minden. Nem úgy van hogy lebérmálkozol és csak temetéseken visznek a templomba mert parancsolt misehallgatas van. Reformátusoknál mikor kész parancsolt misehallgatas
2022. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Lesz
2022. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ez van a hülye reformátusoknál is. Lekonfirmálnak és csak akkor mennek templomba mikor temetik őket. "

Te komfirmáltál már?

Mikor mész legközelebb templomba?

2022. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy konfirmáltam hisz Keresztény Kálvinista vagyok. Igaz hogy tavaly óta a katolikus, ortodox meg görögkatolikus templomba járok meg azelőtt se jártam évekig. De míg dolgoztam a kálvinista műhelyben, a munkahelyi évi 2 kötelező istentiszteletre elmentem nem úgy mint a szektás jehova kolléganőm. Meg beesett évi egy barkaszentekes amire mentem.

De miután lekonfirmáltam úgy 1 vagy 2 évig még eljárogattam a templomba. Emlékszem abban az évben mikor konfirmáltam vagyis 2003- ban még urvacsorát is vettem minden alkalomkor. Azután már 2016- ig nem vettem urvacsorát de úgy 2008- ig eljárogattam havonta egyszer. Aztán eluntam hogy mi dig amikor mentem keresztelő volt és hagytam a fenébe.

2022. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok a családban a legszentebb. Az unokatestvéreim évek óta nem járnak templomba. A kicsit evangélikus óvodába tették de azért nem járnak se a régiben se a másikba. A másik unokatestvérem se jár. Én már 11 évesen megmondtam nekik hogy pogányok és a pokolba kéne jussanak mert nem járnak templomba.
2022. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
83%

"Ez van a hülye reformátusoknál is. Lekonfirmálnak és csak akkor mennek templomba mikor temetik őket. "


"miután lekonfirmáltam úgy 1 vagy 2 évig még eljárogattam a templomba. "


"katolikus, ortodox meg görögkatolikus templomba járok "


Téged jó sokszor temethettek el.

2022. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Én meg anyu járunk a legtöbbször templomba a családból. Csak anyu a reformátusba jár,nem megy másfelé. Én meg csak nem oda járok. Az unokatestvéreim nem járnak, se a nagynénéim. Ismerem őket és tudom hogy pogányok. Meg vannak keresztelve, konfirmálva bérmálva mert van aki katolikus, templomban esküdtek, hisznek de nem járnak. Amit kell megcsinálják de azon felül nem.
2022. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

28

(de katolikus meg ortodox templomba sem jár, mert onnan meg kitiltották)

2022. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!