Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmondhatom a papnak? Megérten...

Elmondhatom a papnak? Megértené? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

A családom nem vallásos. Engem sem eszerint neveltek, meg sem vagyok keresztelve. De engem mindig érdekelt a vallás, gyerekkoromban a szomszéd kislánnyal, aki hittan-óra miatt kötelezően járt misére minden vasárnap ott ültem a templomban, csak úgy önszántamból, és nagyon szerettem. A szüleim nem tiltották, apukámat vallásosan nevelték, anyukámat egyáltalán nem politikai okok miatt. Engem nem tiltottak, de nem is tettek semmit, hogy közelebb kerüljek hozzá. Később is abszolút kimaradt a vallás az életemből, templomi esküvőnk sem volt, de ez nem tükrözi azt, amit én valójában érzek.

Most szeretném megkereszteltetni a gyermekemet, majd később hittanra is szeretném beíratni, aztán majd ő eldönti, hogy szeretné-e követni vagy sem, de a lehetőséget szeretném megadni neki.

Fel szeretnék keresni tehát egy papot a keresztelővel kapcsolatban. Elmondhatom neki a fentieket? Hogy nem is vagyunk vallásos család, de a gyerekemnek szeretném megadni a lehetőséget rá? Egyáltalán hogyan köszönjek neki. Mármint tudom hogy kell, de a "polgári" köszönést nagyon idegennek érzem ebben a helyzetben, a "vallásost" meg megjátszósnak.

Köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 18. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nyugodtan elmondhatod neki.

Neki "az a dolga" hogy megértse. Az más kérdés, hogy vannak akik nem értik meg, de a többség, szerencsére, nem ilyen.

Arra viszont számíts, hogy ezek után azt el fogja várni, hogy ti is járjatok a pároddal misére a gyerekkel (vagy legalábbis az egyikőtök) és vallásos nevelésben részesítsétek. (Ez azt jelenti, hogy hittan, katolikus erkölcs megismertetése, stb. stb.)

Ami pedig a köszönést illeti, nyilván nem orrol meg, ha "jó napot kívánok"-kal köszönsz, ha egyszer nem vagy vallásos.

2010. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Most szeretném megkereszteltetni a gyermekemet, majd később hittanra is szeretném beíratni, aztán majd ő eldönti, hogy szeretné-e követni vagy sem, de a lehetőséget szeretném megadni neki."


Ez nagyon korrekt. Bárcsak minden szülő így gondolkozna. Sokan azt mondják, majd ha 18 lesz, eldönti, miben akar hinni. De ha nem járatják hittanra, nem tud mi alapján dönteni. Szóval én a pap helyében nagyon örülnék nektek. Remélem, ő is így érzi majd.

2010. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A pap nagyon kedvesen fogadott bennünket, idézte Jézust: "Engedjétek hozzám a gyermekeket", s ezen az elven ma meg is keresztelte a gyermekünket. Nagyon szép volt a szertartás!
2010. szept. 25. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!