Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes első könyvében szerepel:...

Mózes első könyvében szerepel: "Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra..." Akkor az ember miért nem hibátlan és tökéletes, mint az isten? Vagy ez a teremtő kudarca lenne?

Figyelt kérdés
2022. máj. 31. 00:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
A tökéletesség azt jelenti, hogy valaki mindig a jót választja. Úgy teremtett Isten, hogy bennünk van a vágy a jóra és a képesség, hogy azt válasszuk. De a döntés mindig ránk van bízva, és sokszor rosszul döntünk. Isten tökéletesen a saját képére formált, de mi nem mindig élünk ezzel a lehetőséggel.
2022. máj. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

"de mi nem mindig élünk ezzel a lehetőséggel"

Tehát akkor eleve nem vagyunk tökéletesek.

Másrészt az isten teremtette a bűnt, a bűnre való lehetőséget és a késztetést is.

Aztán ezeket bele is tette az emberbe (is).

2022. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor eleve nem vagyunk tökéletesek."

Valóban nem, Isten egyedül tökéletes.

De Isten a saját képére és HASONLATOSSÁGÁRA teremtette az embert. Hasonlónak lenni meg nem azt jelenti, hogy ugyanolyan.

2022. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy tökéletes lény semmi mást nem teremthet, csak tökéletest.
2022. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A hasonló még nem ugyanolyan.
2022. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mi az a "mi képünkre?" Kik azok a "mi"?
2022. máj. 31. 21:12
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan, de neki is tökéletesnek kell lennie.
2022. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A Teremtő Isten megszólítja itt Jézust, a fiát, akivel együtt teremtettek:

Isten Őt alkotta meg a legkorábbi műveként réges-régen.

Példabeszédek 8:23-31

" Ősidők óta a helyemen állok,kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek,

mikor még nem voltak vízzel teli források.

Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyek és a dombok, akkor születtem én,

mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket,sem a föld talajának első rögeit.Ott voltam, amikor az eget készítette,mikor kijelölte a horizontot a víz színén Amikor megalkotta a felhőket fent,amikor létrehozta a mélység forrásait,amikor határt szabott a tengernek,hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát,és amikor lefektette* a föld alapjait, akkor mellette voltam mint mestermunkás,bennem gyönyörködött nap mint nap,én pedig mindig vidám voltam őelőtte.Örömömet leltem a földjében, mely lakható,és különösen az embereket szerettem"


És a Kolossé 1:15-17

" Ő pontosan olyan, mint a láthatatlan Isten,és ő az egész teremtés elsőszülöttje, mert általa lett megteremtve minden más az égben és a földön, a láthatók és a láthatatlanok, legyenek azok trónok vagy uralmak vagy kormányzatok vagy hatalmak. Minden más őáltala és őérte lett megteremtve. Ezenkívül ő már minden más előtt létezett, általa lett létrehozva minden más..."

2022. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Dorkász06 ***** válasza:
48%
Amikor Isten megalkotta az embert, akkor ő tökéletesre, hibátlanra teremtette. Tudjuk a beszámoló folytatásából, hogy az ember saját akaratából döntött úgy, hogy szándékosan azt teszi, amit Isten megtiltott neki (ennek az egyetlen tiltásnak a betartásával ki tudta volna mutatni az ember a szeretetét és a háláját az alkotója felé, akitől mindent megkapott). Ez nem Isten kudarca volt, hisz megadta az embernek a szabad akaratot, és ő maga választott rosszul. Annak ellenére, hogy tudta, mi lesz mindennek a következménye.
2022. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"tökéletesre, hibátlanra teremtette. Tudjuk a beszámoló folytatásából, hogy az ember saját akaratából döntött úgy, hogy"

Ez a két állítás üti egymást.

Egy tökéletes soha nem dönt rosszul.

2022. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!