Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szüksége van Istennek a...

Mi szüksége van Istennek a végítéletre? Nem tudott volna egyből egy hibátlan világot teremteni? Vagy nem akart?

Figyelt kérdés
2019. febr. 7. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
22%
Alapvető félremagyarázásnak köszönhető, hogy ez így megfogalmazódott benned. Gondolj bele, hogy valaki (legyen ez a valaki Jézus) rájött hogyan működik a világ és elmagyarázta valaki másnak úgy, hogy az meg is értse. Feltételezhető hogy Jézus nagyságrendekkel magasabb intellektuális szinten volt annak ellenére, hogy nem tudott írni, mint akinek elmagyarázta lebutíva, leegyszerűsítve, amit tud.
2019. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
52%
Mi köze a végítéletnek a világ milyenségéhez? Illetve mit értesz hibátlan világ alatt? Mert szerintem a természet törvényei nagyszerűen működnek, még nem hallottam például olyat, hogy az atomok közti kötések hirtelen elkezdtek felbomlani, vagy más hasonló esetet. Szóval fainul működik a világ.
2019. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 A kérdező kommentje:

"Mi köze a végítéletnek a világ milyenségéhez? Illetve mit értesz hibátlan világ alatt? Mert szerintem a természet törvényei nagyszerűen működnek, még nem hallottam például olyat, hogy az atomok közti kötések hirtelen elkezdtek felbomlani, vagy más hasonló esetet. Szóval fainul működik a világ"


Ha olyan fainul működik a világ, akkor meg minek a teljesen felesleges megváltás, végítélet, feltámadás, stb?

2019. febr. 7. 18:33
 4/82 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem értem, hogy mi köze a világ működéséhez az ember bűnbeesésének. Ha nem lenne emberiség, a világ akkor is ugyan úgy működne, mint most, semmi különbség nem lenne. Vagy gondolod, hogy az ember ilyen nagy hatással van az alapvető fizikai törvényekre? Más lenne a tömegvonzás, más lenne a kvantumfizika ember nélkül?
2019. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
0%
Isten útjai kifürkészhetetlenek!
2019. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:

"Továbbra sem értem, hogy mi köze a világ működéséhez az ember bűnbeesésének. Ha nem lenne emberiség, a világ akkor is ugyan úgy működne, mint most, semmi különbség nem lenne. Vagy gondolod, hogy az ember ilyen nagy hatással van az alapvető fizikai törvényekre? Más lenne a tömegvonzás, más lenne a kvantumfizika ember nélkül?"


Na várj, lefordítom neked az érvelésed, hátha így megérted.

- Gyártó, hogy adhatott el nekem egy ilyen hibás tévét? A kép is hibás és torz, hang hol van, hol nincs.

- Nem értem a problémát. A hálózati csatlakozó a helyén van, nem? A képernyő karcmentes, a tv atomjai a helyükön vannak. Szóval fain ez a tv.

- Ha olyan fain, miért nem látom és hallom az adást?

- Nem értem, mi köze van az adásnak a tv atomjai közti kapcsolatokhoz. Vagy gondolod hogy az adás bármi hatással van a televíziót egyben tartó fizikai erőkre?

2019. febr. 7. 18:55
 7/82 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a világgal van probléma, vagy csak az emberiséggel, ami még egy apró porszemnél is kisebb a világmindenséghez képest. Szerintem fogalmazd át a kérdésedet, mert ez így értelmetlen. Vagy is nem értelmetlen, mert válaszoltam rá, csak látszólag elbeszélünk egymás mellett. Mert nálam a világ a teljes univerzumot jelenti, te pedig a világot leszűkíted csak az emberiségre.


Én is mondok egy példát, hogy megértsd. Tegyük fel, hogy van egy tökéletes bolygód, illetve egy majdnem tökéletes. Mert van a bolygódon egy apró porszem, ami nem tökéletes. Akkor az egész bolygó hibás lesz ettől?

Az már pedig csak bennem vetül fel, hogy miért kell egyáltalán tökéletesnek lennie. A teológia is azt mondja, hogy a világ (leszűkítve a te értelmezési tartományodra) nem tökéletesnek lett teremtve, hanem a tökéletesség felé halad. Elég nagy különbség.

2019. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:

"Én is mondok egy példát, hogy megértsd. Tegyük fel, hogy van egy tökéletes bolygód, illetve egy majdnem tökéletes. Mert van a bolygódon egy apró porszem, ami nem tökéletes. Akkor az egész bolygó hibás lesz ettől?"


Nem az egész bolygó a hibás, de a bolygó hibás, hisz nem olyan amilyennek én azt szerettem volna.


" Az már pedig csak bennem vetül fel, hogy miért kell egyáltalán tökéletesnek lennie. A teológia is azt mondja, hogy a világ (leszűkítve a te értelmezési tartományodra) nem tökéletesnek lett teremtve, hanem a tökéletesség felé halad"


Hát, a kereszténység alapján biztos nem. Épp ellenkezőleg, a kereszteny teológia alapján a teremtéstől fogva csak romlik a helyzet, ezért is kell majd egy teljes hard reset a világra, ami után Isten azt ígéri hogy már minden szép és jó lesz.

És ebből ered a kérdés, milyen oktalan isten lehet az aki nem már kapásból azt a szép és jó világot teremti meg amit szeretne?

2019. febr. 7. 19:17
 9/82 anonim ***** válasza:
47%

"Hát, a kereszténység alapján biztos nem."

Ha ennyire jártas vagy a keresztény teológiába, akkor miért teszed fel a kérdést?

2019. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy minek kellett embereket teremteni, amikor ott vannak az angyalok.

Bár ők is elég ragadózra sikerültek.

2019. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!