Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaha keresztény voltál,...

Ha valaha keresztény voltál, mi az oka hogy otthagytad azt a vallást és felekezetet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 7. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaha keresztény voltál"

Ha valaha keresztény voltál, akkor az is maradsz (akkor is, ha elfordulsz a vallástól, nem jársz templomba, nem imádkozol, stb.).

2022. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Eleinte a szertartások kezdtek zavarni [református]. Az, hogy egy nárcisztikus istenképet festettek mind az énekek szövegei, mind az igehirdetések. Az, hogy mindig ugyanarról volt szó (térj meg, mert meghalsz). Lényegében nem is volt szó az életre tanító dolgokról, csak térj meg vagy meghalsz. Emellett, főleg egyetemi gyülekezetekben, "elvárták", hogy szinte minden nap legyél ott, közös ima, dicsőítés, bibliaóra az istentiszteleten kívül.

Bármi jó történt velük, az csak istentől jöhet, ha a zh-ra tanultak éjjel, mégis isten dicsősége, hogy átmentek. 😡


Aztán később elkezdtem gondolkozni azon, hogy a vallás a középkor marketingfogása. Csak az én termékem segít rajtad, senki másé sem, sőt, ha a termékemet nem használod, meghalsz.

Azért beszél folyamatosan a túlvilágról, mert az élet fájdalmas (pláne a középkorban) és az embereket meg lehet fogni azzal, hogy reményt adnak, hogy valamikor jobb lesz. Pláne, mert az ember fél a haláltól.

Azért sulykolják, hogy az ember bűnös, hogy a lelkiismeretükre építve be tudják palizni.


Szerintem nincsen semmilyen isten, vagy ha van, akkor olyan, mint amilyennek Madách leírta.


Persze a valláskárosultaknak az az érvük, hogy nézd mennyi jó történt veled, csak istentől jöhet. Viszont a rosszra már nem tudnak mit mondani...


Volt, amikor ismerősöm kérdezte egy nagycsaládos munkatársamra, hogy keresztény-e, merthogy csak keresztényt tudott elképzelni nagycsaládos apukaként.....


És most a református egyházról beszélek, nem szélsőséges szektáról.

2022. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Valaha hitetlen voltam, de megtaláltam a vallást és az egyházat. Azért, mert megláttam, hogy Jézus szava az igazság.
2022. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

1. Elolvastam a Korànt ès megèrintette a szívem.


2. Úgy èreztem hogy a keresztènysèg csődöt mondott erkölcsisèg terèn, az àltalam ismert keresztènyek szerintem nem èltek erkölcsösen.


3. A keresztènysèget túl elvontnak ès szomorúnak talàltam.

2022. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4. Válaszoló 1-2. Pontjával egyetértek. Illetve nekem hiányzott a kereszténységből az a rendezettség, rendszer, ami az iszlámban jelen van. Sokkal közelebb érzem magam Istenhez, mint valaha.
2022. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nekem hiányzott a kereszténységből az a rendezettség, rendszer, ami az iszlámban jelen van"

Pl. miben nincs rendezettség a kereszténységben?

2022. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Van egy Sherlock Holmes idézet, ami valahogy így szól:

"Kétféle ember van. Az egyik az elméleteit igazítja a tényekhez. A másik a tényeket igazítja az elméleteihez."


Az ábrahámiták az utóbbiak. Ami azt jelenti, hogy tulajdonképpen bármiféle értelmes eszmecsere meg is szűnt. Mert nem számít ha a világ összes bizonyítékát is mutatod nekik, de ők mindig a saját elméleteikhez fognak mindent igazgatni saját szájízük szerint.

Pl ma már genetikailag tudjuk bizonyítani, hogy a vérfertőzés súlyos degenerációkat okoz, ellenben a muszlimok a mai napig is az unokatestvér házasságot preferálják a legtöbb helyen (Pakisztánban ez 60% feletti) mindez csak azért mert Mohamed mondta... Ha Mohamed azt mondja ugorjanak a kútba ezek gondolkodás nélkül beleugranak. Egyszerűen olyan szinten nem zavarják őket a tények, mert annyival fontosabb nekik a saját elméleteikhez való makacs ragaszkodás.

De ugyanilyenek a keresztények is az evolúcióval vagy a 6000 éves Föld mítosszal. Hiába vannak sziklaszilárd tárgyi bizonyítékok arra, hogy a Föld messze nem 6000 éves meg, hogy az evolúció tudományos tény ezek csak lerázzák annyiva az egészet, hogy "A sátán tette oda a dínócsontokat megtévesztésből! A biblia az igaz!"


Szóval ilyen nulla önálló gondolatokkal rendelkező emberekkel nem akarok egy nyájban bégetni.

Lényegében ezért.

2022. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"ugyanilyenek a keresztények is az evolúcióval vagy a 6000 éves Föld mítosszal. Hiába vannak sziklaszilárd tárgyi bizonyítékok arra, hogy a Föld messze nem 6000 éves meg, hogy az evolúció tudományos tény ezek csak lerázzák annyiva az egészet, hogy "A sátán tette oda a dínócsontokat megtévesztésből! A biblia az igaz!""

Ezek nem "a keresztények", hanem max. valami szekta. Nem kéne az összes keresztényt összemosni velük.

2022. jún. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Akkor ezek szerint az usa-ban minden keresztény szektás?

2022. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott is vannak pl. katolikusok. Ők tényleg keresztények. És ők nem gondolják úgy, hogy az evolúció hülyeség, hogy a Föld csak 6000 éves, meg ilyenek.
2022. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!