Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki melyik valláshoz tartozik?...

Ki melyik valláshoz tartozik? (szavazás)

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 10:54
A kérdező szavazást indított:
keresztény/katolikus
keresztény/református
keresztény/evangélikus
hinduizmus vagy buddhizmus
iszlám/szunnita
iszlám/sííta
sámánizmus/boszorkányság stb.
természeti vallások
ateista vagyok
más
58 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Repülő Spagettiszörny Egyháza
2022. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Mindenki katolikus? Azt a kisbetyárját neki.
2022. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Ortodox nincs?
2022. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Anjutca, Magyarorszagrol erkeznek a valaszok tobbsegben, ahol a keresztenyek 80%-a romai katolikus, es kb. 15% reformatus. Ortodoxok altalaban romanok vagy szerbek leszarmazottai. Most nem tudom, de sokaig ezekben a templokban szerbul vagy romanul zajlott a liturgia, igy az atlagmagyar reszt sem tud venni rajta.

A gorogkatolikusok szinten a katolikust jeloltek be, gondolom.

2022. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
De a görögkatolikus az ortodox. Oda hasonlit nem a rómaira. Megnézem egy Szent Liturghiát a görögkatolikus templomban hát csak eggyes esetekben használnak más szavakat mint az ortodox szertartásán és rövidebbek ( de ugyanaz) az ekténiák meg a végén nem kell keresztet vetni csak ha a pap áldást ad vagy a Szentháromság említésekor vagy Isten dicsőitésekor. Elsőáldozás is van náluk, de a bérmálás a keresztelővel míg ortodoxoknál mindkettő megvan vagyis mondva három a keresztelővel eggyütt. Annyi hogy ezek a pápáért imádkoznak míg ortodoxok nem. De akkor is ortodoxnak lehet mondani a görögkatolikust. Liturgiaja is ortodox. Olyan mint az evangélikus hogy az református meg katolikus, ez még ortodox és Katolikusnak vallja magát. Nem tudom hol van Magyarolszagon az a katolikus többség, Biharkeresztes is református hely.
2022. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"a görögkatolikus az ortodox"

ok azt mondjak, hogy nem

vannak Magyarorszagon magyar ortodoxok, 9 vagy 10 templom van, es az orosz pravoszlav egyhazhoz, a moszkvai patriarka ala tartoznak

tehat egy picurka kis szorvanyegyhaz

nezd csak, a liturga reszben magyar nyelven, egy masik nyelvvel valtakozva folyik, te felismered azt a nyelvet? (en nem, nem orosz)

https://www.youtube.com/watch?v=p2BjH7YjgYk&ab_channel=K%C3%..


"Nem tudom hol van Magyarolszagon az a katolikus többség"

a statisztikaban

vannak helyek Magyarorszagon, ahol a tobbseg reformatus, pl. Debrecen, Biharkeresztes... de az orszag tobbsege romai katolikus

pl. Egerben 26 romai katolikus templom van, egy kicsi reformatus, egy mikroszkopikus meretu evangelikus, plusz egy romos szerb ortodox templom, amiben nem tudom, van-e liturgia vagy csak muzeum

2022. jún. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6+ (de lehet, hogy megis egyhazi szlav? nem hallom rendesen)
2022. jún. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én se hallom rendesen de oroszt hallok ki meg néha olyat hogy Doamne miluiește ami román. Lehet a román hasonlít az egyházi szlávhoz. Én magyarul nem tudom hova tenni amit mondanak, nem tudom mi van, miután mi jön. Nálunk csak románul van irtodix liturghia és annak szoktam meg a szavait.
2022. jún. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

akkor szerintem magyar, roman es egy keves egyhazi szlav

en ugy tudom, a roman nem hasonlit az egyhazi szlavhoz

"goszpogyi pamiluj" - ez az egyhazi szlav

es 21.11-kor is egyhazi szlav, az a feltamadasi troparium

"Uram irgalmazz" - magyarul

"Kyrie Eleison" - en ezt is hallom

nem lehet rendesen hallani, neha olyan zajok vannak, mintha hatulrol szetbontanak az epuletet...

a Facebook oldalukon meg lehet biztos kerdezni

a finn ortodox liturgiaban orosz es sved reszek is vannak, de csak egy keves

2022. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

es ha szepet akarsz hallani, ez Wales-i nyelven az ortodox liturgia


arglwydd trugarha = Uram irgalmazz

2022. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!