Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elképzelhető-e, hogy valaki...

Elképzelhető-e, hogy valaki két valláshoz is tartozik egyidőben?

Figyelt kérdés
Két keresztényhez. Tiltja-e valami, hogy rendszeresen mind a kettő istentiszteletén részt vegyen, és rendes egyházi tag is legyen.?
2015. okt. 27. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Hogy tanultad, Jézus mennyi egyházat vagy vallást hozott létre?

1-et, 2-öt, vagy 47.000-et


egy kereszténynek egyféle utat és hitet kell követnie, élnie.

a sokféle megosztottsághoz, és nem egységhez vezet

Jézus nem hozott létre egyetlen vallást sem, hanem az Istennek járó eredeti és tiszta imádatot állította helyre, amit az Izraeliták elhagytak,

2015. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én pl Jézusban, Allahban, Jehovában, és még buddhában is hiszek. mindegyik egyházhoz tartozom.
2015. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kevered a vallás, az egyház és a felekezet fogalmát.
2015. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

első vagyok


(1Királyok 18:21) 21 Illés akkor odalépett az egész néphez, és így szólt: „Meddig sántikáltok még kétfelé? Ha Jehova az igaz Isten, kövessétek őt, de ha Baál, akkor őt kövessétek!”. . .



senki nem tilt semmit, szabad akaratod van,

az írások még is azért készültek Isten jóváhagyásával, hogy felismerd azt az egy keskeny életutat.

Ehhez elengedhetetlen az ima teljes állapot, és a Teremtő útmutatásának olvasása, és annak megértése.


s ahogy döntesz és élsz annak megfelelően leszel elbírálva. harmadik lehetőség nincs.

2015. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tagja csak egy keresztény felekezetnek lehetsz, hiszen a felekezetek nem teljesen ugyanazt tanítják, hinni pedig csak egyféleképpen lehet.


Az megint más kérdés, hogy egy felekezet tagjaként részt vehetsz-e másik felekezetek istentiszteletén. Ez felekezetenként változik. Van ahol ezt nem nézik jó szemmel, máshol viszont megengedőbbek.


Azt azért érdemes magadban lesakkozni, hogy mi az ami egy másik felekezetben vonz, és hogy azt miért nem találod meg a sajátodban.


Inkább azt mondom, hogy ebből a szempontból kéne mérlegelni és döntést hozni (nem rövid idő alatt), nem pedig ahhoz igazodni, hogy mások mit fognak szólni vagy mit mondanak a szabályok. Sok helyen rosszak a szabályok :)

2015. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A probléma ott vetődik föl, hogy vegyes házasságba születvén sokan kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy az egyik vallásban növünk föl. És semmi bajunk nincs is vele.

Viszont így a család másik felével majdnem semmilyen a viszonyunk. És igazából a másik vallással sem lett volna semmi bajunk, ha abban nőttünk volna föl; sőt most sincs, nagyon jól be tudna illeszkedni az ember oda is.


Igen, lehet, hogy mint a hétköznapi életben sokan, magam sem használom megkülönböztetően a fogalmakat. De hát végülis a mezei embernek a vallás az adott egyház helybeli felekezete által jön létre.

2015. okt. 27. 17:42
 7/13 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.


Hát igen, így, a vegyes családok szintjén lehet akár problémás is ez az egész. Ami jelentkezhet akár külső konfliktusok formájában a családtagok között, akár belső, lelki konfliktus formájában az érintetteknél.


De az egyház megosztottsága tragikus és természetellenes dolog. Soha sem Isten szándékából hanem mindig emberi gyarlóságból történt.


Innen nézve a dolgot teljesen jogos, hogy szembesítve vagyunk ezzel a ténnyel, akár családi szinten is. :(


(Na persze tudom, hogy ezzel most semmit sem segítettem.)

2015. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Én vegyes házasságban születtem, de a családommal a viszonyomat nem a vallásunk határozza meg.
2015. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Attila_the_hun ***** válasza:
41%

"a vegyes családok szintjén lehet akár problémás is ez az egész. Ami jelentkezhet akár külső konfliktusok formájában a családtagok között, akár belső"


Nesze neked ostoba vallás.

2015. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan egyházak, amelyeknél a tanítás sem tér el annyira, és járhatsz is hol az egyik, hol a másik gyülekezetbe. De nem lehetsz például egyszerre katolikus és protestáns, vagy esetleg Jehova Tanúja, ezek kizárják egymást.
2015. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!