Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már-e valaha olyan a...

Volt már-e valaha olyan a történelemben, hogy egy jehova tanújának önálló gondolata lett volna és ne csak copypaste-olt volna az őrtorony oldaláról?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdés. Őszintén érdekel.


Mert eddig mindig csak copy-paste tartalmakat láttam vagy szószerint ugyanazt amit a brossúrákban írnak. De önálló gondolatokat még sosem.


Javítson ki valaki ha tévedek.



2022. jún. 9. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer egy Tanú nagyon szépen levezette itt még évekkel ezelőtt, hogy az önálló gondolkodás nem megengedett, mert Isten népe mindig egységes volt. Nem tudom, hol az a kérdés, ha véletlenül megtalálom belinkelem. Az volt az egészben a csodálatos, hogy nem próbált meg mismásolni, meg kimagyarázni, hanem így írta le. Nincs önálló gondolat, egység van. Pont.

Ha ezzel nem is értünk egyet, ez a brutális őszinteség mindenképpen dicséretes.

2022. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon is van, csak nem a vallással kapcsolatban. Abban ez a neked ugrok, átharapom a torkodat, ha bírálod a tanúkat jellegű attitűd van.
2022. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Hogyne lett volna, csak azonnal ki is lépett.
2022. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer valamelyik Zitus megpróbált néhány önálló gondolatot.

Ezzel csak egy probléma volt: ő egy idősebb, férjes asszony.

Ezeket a gondolatokat pedig mintha egy 6 éves gyerek írta volna.

2022. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:
27%

#4

"Ezzel csak egy probléma volt: ő egy idősebb, férjes asszony." - mi ezzel a problémád? nem tudod tisztelni az idősödő embereket? Vagy itt nem rólam írtál?

Igen, én is olvastam azokat az írásokat, amelyeket valaki a nevemben írt itt. Mások hamar felismerték az éppen ellenkező meggyőződést, és jelentették, így eltűnt az írogató...

De szeretnék hozzászólni a kérdéshez is.

Elsősorban szeretném felhívni a figyelmedet, hogy amit itt, most írok, azok a SAJÁT 😊 gondolataim. 😊

Mivel a szabad akaratunk megvan, ezért szabadon eldönthetem, amit a Bibliából olvasok azt elhiszem, vagy sem. Viszont ha ott meggyőződön valamiről, akkor hiába próbál bárki más véleményre meggyőzni - hát az már nem sikerülhet, mivel teljesen bizonyos vagyok abban: Isten jobban tudja az élet dolgait, mint bármelyik tökéletlen ember. Amikor ehhez ragaszkodom, nos ekkor érnek a támadások. De engem nem zavar, mert sz én meggyőződésem, az nem a másoké. Mindenki járjon utána, miben hisz.

Talán még annyit (már írtam ezt itt), engem nem a tanúk kerestek meg, magam jöttem rá, hosszas kutatás után - van Jehovának népe ma is a földön. Így találtam meg őket hosszú évekkel ezelőtt.

Aki megmutatja nekem a Bibliából(csak a Bibliából), hogy NEM Jehova Tanúi ma Isten népe itt a földön, én elfogadom azt!

2022. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

volt mar sok ilyen a tortenelem soran, ok vagy onkent hagytak ott a szektat, vagy kidobtak oket. lasd Raymond Franz (Crisis of conscience), Lloyd Evans (The reluctant apostate) es meg sokan masok.

itt egy jo kis oktataovideo arrol hogy ne bizz a sajat gondolataidban: [link] 5:24 utan hangzik el a kulcsmondat.


#4 yep, en is ezt latom. ezek a szerencsetlen emberek mestersegesek infantilizalva vannak. parom szulei JWk, az anyai nagyanyja is, es azt latom, hoy alig funkcionalnak felnottkent. a penzugyeiket nem tudjak karban tartani, amint meglatnak valamit, az azonnal kell nekik, sporolni nem tudnak, sirnak hogy nekik milyen rossz, de nincs annyi eszuk hogy javitsanak a korulmenyeiken. alberletben elik le az eletuket, pedig lett volna lehetoseguk ingatlant vasarolni.

2022. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Zitus, egyszerre komikus es szomoru hogy leirod az ellentmondast, de eszre nem veszed. komolyan mondom sajnallak. remelem eyszer felebredsz
2022. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

"Aki megmutatja nekem a Bibliából(csak a Bibliából), hogy NEM Jehova Tanúi ma Isten népe itt a földön, én elfogadom azt!"

Először azt kéne megmutatni a Bibliából, hogy ők azok. Még csak elnevezés szintjén se szerepel.


De például ez jutott eszembe hirtelen:

"Az áldás kelyhe, amelyet megáldunk, nem Krisztus vérében való részesedés? és a kenyér, amelyet megtörünk, nem Krisztus testében való részesedés? Mert egy kenyér, egy test vagyunk sokan, hiszen mindnyájan egy kenyérből részesülünk."


Pál apostol azt mondja, hogy mindnyájan. A Jehova tanúi úrvacsorán kik részesülnek a kenyérből?

2022. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

"Isten jobban tudja az élet dolgait, mint bármelyik tökéletlen ember. Amikor ehhez ragaszkodom, nos ekkor érnek a támadások. De engem nem zavar, mert sz én meggyőződésem, az nem a másoké."

Zitus, hogyan lehetsz ennyire biztos a meggyőződésedben, ha saját magad által bevallottan is csak egy tökéletlen (vagyis megvezethető, becsapható) ember vagy?

2022. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 qkker1 ***** válasza:
92%
Amíg a szektában vannak nem lehet önálló gondolatuk, csak a nyájjal bégethetnek.
2022. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!