Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? Folyamatos vádlást...

Mit tegyek? Folyamatos vádlást érzek magamon bizonyos szentírási igék által. Hogyan lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Volt, illetve van most egy olyan időszakom, amiben amúgy jelenleg is benne vagyok, mely során elég sok próbatétellel kellett és még most is kell szembenéznem, azonban mostanra már kicsit belefáradtam és úgy érzem eléggé eltávolodtam Istentől az utóbbi pár hétben. Egyébként Krisztusban újászületett hívő vagyok. Nem arról van szó, hogy elakartam hagyni Jézust, csupán csak "kicsit" megfáradtam, elestem. Hogyan tudnék ebből kikászálódni? Mint mondtam eléggé vádolva érzem magam bizonyos bibliai igél által.

Most pontos idézetekkel nem tudok szolgálni, de nyilván, aki olvassa a Bibliát és már egészen jó ismeretekkel is rendelkezik azzal kapcsolatosan, tudja, hogy a Példabeszédek számos helyen említi azt, hogy aki elvonja magát a fenyítéktől az meghal, vagy éppen olyat is ír, hogy aki megútálja a fenyítéket arra gonosz dorgálás jön. És én most jelenleg úgy érzem, hogy elvontam magamat ISten fenyítékétől és emiatt eléggé vádol a szívem, ezeken az igéken keresztül. Emellett van még egy másik igerész is, melyben Jézus arról beszél, hogy aki jobban szereti apját vagy anyját, mint Őt, az nem méltó hozzá. És bizony ebben is ludasnak érzem magamat. Sajnos szüleim nyomásának hatására sokszor nem cselekszem meg olyan dolgokat, amiket amugy mind a Biblia, mind az imáimra kapott válaszok, illetve a Szentlélek sugallata által helyesnek találok. Hogyan tehetnék ez ellen valamit?


2022. jún. 10. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz azalatt, hogy Krisztusban újjászületett hívő vagy?
2022. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy krisztusban újászületett. Egyáltalán közöd sincs ahhoz az állapothoz, szinthez, sőt fogalmad sincs róla mit jelent ez, és nem is értheted még, annyira messze vagy tőle.


Mi az a fenyíték?


Isten minden.., hogy szerethetnél jobban bármit, a mindennél? A szüleid istenven vannak. Isten a szüleid és még több.

2022. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Az én tanácsom az lenne, hogy hagyd az egész kereszténységet, térj ki. Ott vannak a jelenlegi gondjaid, kell neked még a bűntudatkeltés is, amit a Biblia olvasása tesz veled? Ha mélyen benne vagy a kereszténységben, akkor nem lesz egyszerű onnan kijönni, tudom, mert én is benne voltam.


Én kifejezetten károsnak találom ezt a bűntudatkeltést, amit a vallás okoz. De természetesen te tudod mit csinálsz, akár keresztény is maradhatsz, ha akarsz.

2022. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A Példabeszédek könyvében sok olyasmi van, ami csak az akkori környezetben volt igaz, érvényes és érthető. Néha egészen durva dolgok. Szerintem azt tedd most félre inkább, ne legyen bűntudatod.

Ne korhold magad, mindenkinél előfordul, hogy úgy érzi, eltávolodik Istentől átmenetileg és a hite egy kicsit elfárad, meggyengül.

Koncentrálj a próbatételekre - ne félj, Isten ereje pont akkor nyilvánul meg, amikor elfogy az erőd. Isten a nehézsegekben is benne van, és megtart téged.


Milyen dolgokat nem tudsz megtenni, a szüleid miatt? Tudnál példákat mondani? Pl. segíteni valakinek vagy a hitedet gyakorolni?

2022. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Természetes, hogy belefáradtál a próbatételekbe, mert a magad erejéből teljesítetted őket. Bűntudatod ezért ne legyen! Kérjed Isten segítségét félelem nélkül, ő majd segít, hogy kitarts továbbra is, most már nem a magad erejéből.
2022. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

"Hogyan tehetnék ez ellen valamit?" - talán jobban meg kellene ismerned azt az Istent, akiben hiszel. Mert ha nem teszed, akkor nem hiszel, inkább hiszékeny vagy, ami óriási különbség!

Isten nem jár utánad doronggal, és nem fenyeget senkit sem.

Egyszerűen elmondja a Biblia lapjain, mi történik ha engedelmeskedünk neki, és mi ha nem. Viszont ha valakit szeretünk, annak nem okozunk szándékosan fájdalmat. Ha szeretjük Istent, neki sem okozunk szándékosan fájdalmat.

Összefoglaló, amiért olvasd a Bibliát naponta: "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz." 2Timóteusz 3:16,17

Ebben benne van miért olvasd a Bibliát, és az is, miért érdemes elmélkedni az olvasottakon - végül megtartani.

2022. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os

Szia.

Félreérted, az, hogy vádolva érzem magam a törvény által és elítél a szívem nem jelenti azt, hogy Isten vádol és, ahogyan te is mondtad nem jár doronggal utánam.

Nem vagyok hiszékeny, mindig utána járok a dolgoknak, mindig elgondolkozom rajtuk és kérem Istent, hogy világosítson meg, nem nagyon veszek semmit készpénznek.

A fenyegetést azt hiszem félreértetted. A fenyegetés és a fenyíték teljesen más és egymástól eltérő dolgok. Amikor valakit megfenyegetsz, akkor tulajdonképpen azzal riogatod, hogy megofog büntetni, ha ezt meg azt csinálja. De a fenyíték az más. A Biblia is írja, hogy akit Isten szeret, azokat megfeddi. Ha az apa megfeddi gyermekét, szerinted miért teszi? Azért mert nem szereti a gyerekét és nem érdeklődik iránta, vagy azért, mert azt szeretné, hogy jobb legyen, hogy változzon meg jó irányba?

Én csak azt akarom mondani, hogy úgy tűnik kicsit félreértettél. Semmi rossz szándékom nem volt, de most jelenleg rosszul látod a helyzetet.

További szép napot!

2022. jún. 11. 14:29
 8/9 KZitus ***** válasza:
56%

Ismét szia

Ahogyan írod, lehet félreértettelek. Elnézésedet kérem.

Nem tudom mire gondolsz, amikor ezt írod: "Mint mondtam eléggé vádolva érzem magam bizonyos bibliai igél által."

Én egyértelműen úgy értem, Istentől érzed magadat vádolva. Ha ez így van, akkor valamit (a nézeted szerint) nem úgy tettél, ahogyan azt Isten elvárná....

Apa gyermek kapcsolatát említetted, de Isten sokkal megbocsátóbb mint egy szülő, mert ismeri a tökéletlenségünkből fakadó nehézségeinket, problémáinkat. Talán vigasztaló lehet számodra, hogy Krisztus főpapként állandóan könyörög értünk, ahogyan az a Héberekhez írott levélben le van írva, ez hatalmas segítség minden ember számára, így számodra is.

Előfordulhat, hogy a szívünk vádol minket, és nem vesz tudomást azokról a tényekről, amelyek bizonyítják, hogy értékesek vagyunk Isten szemében.

"....Ha vádol a szívünk, Isten nagyobb szívünknél: ő mindent tud.” írta János az 1János 3: 20.

2022. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as

Szia.

Igen, tulajdonképpen olyan, mintha azt érezném, hogy Isten vádolna. De attól még nem tulajdonítom neki ezt a vádlást.

Jól tudom, hogy Isten mennyire irgalmas, mondjuk az bánt, hogy néha ezzel vissza is élek, csak azért említettem ezt a hasonlatot, mert sokaktól halottam már és hát végülis van benne igazság. Viszont ahogy azt te is mondtad, Isten sokkal megbocsátóbb.

2022. jún. 11. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!