Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan élhetek úgy, mint egy...

Hogyan élhetek úgy, mint egy muszlim? Mik az első lépések? Mik azok a dolgok amikkel mindenképpen tisztában kéne lennem az iszlámmal vagy a Koránnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. jún. 12. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%

Első lèpès hogy hiszel Allahban ès abban hogy Mohammed az Ő küldötte volt.

Az Iszlàm szigorúan monoteista vallàs, ami szerint Allah az Egyetlen Isten, akinek nem volt fia.


Iszlam.com


Ismerkedj az Iszlàmmal muszlimoktól, ès ne azoktól akik le akarjàk jàratni Isten igaz vallàsàt.


Ismerd meg az Iszlàm 5 pillèrèt, hiszen ez az a "gyakorlati" minimum amit tenned kell majd hogy a Mennyorszàgba kerülj. Ezekből a hadzs lehetősègedtől függ hogy meg tudod-e tenni.


Kegyelmes Allah jutalmazzon Tèged törekvèsedèrt, adjon erőt Neked ahhoz hogy a Paradicsomban làthasd majd Allah csodàlatos arcàt ! :)

2022. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"A Fensèges Fenséges Allah azt mondta: Ó, Ádám fia (gyermeke)! Bizony, amíg Hozzám fohászkodsz és Tőlem remélsz, eltekintve attól, amit elkövettél, megbocsátom neked azt, s nem törődöm vele.

Ó, Ádám fia! Ha a bűneid az ég felhőiig érnek is, majd Tőlem kéred a megbocsátást, megbocsátok Én neked!

Ó, Ádám fia! Bizony, ha annyi bűnnel jönnél Hozzám, amennyi majdnem betöltené a Földet, ezután úgy találkoznál Velem (a halál után, a Feltámadás Napján), hogy nem társítasz Velem semmit, Én bizony ugyanennyi megbocsátást hoznék neked!”


(at-Tirmidi és azt mondta róla: jó, hiteles hadísz)

2022. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

"Ismerkedj az Iszlàmmal muszlimoktól, ès ne azoktól akik le akarjàk jàratni Isten igaz vallàsàt."


Ja, az első lépés, hogy sose hallgass kritikát, még akkor sem, ha tanult emberek szájából származik vagy magáról az iszlám.com-ról idéznek, hogy felhívják a figyelmet valamire.


Amúgy azzal kellene kezdeni, hogy mondjuk elolvasod a Koránt és tanulmányozod Mohamed életét, hogy eltudd dönteni, hogy szerinted egyáltalán van-e bármi alapja ennek a vallásnak vagy sem. Ezt nagyon komolyan mondom. Szerezz tudást! És igen, hallgass kritikát is.

A muszlimoknál az a módi, hogy elmondatják veled a hitvallást, úgy hogy azt sem tudod ki az a Mohamed, csak mondanak róla pár szép dolgot, meg csináltatják veled a kötelező imákat stb... Ez kissé fordított sorrend. (Nekem pl. az itt írogató muszlimok kb. két éve nem tudnak reprezentálni egy általuk hitelesnek tartott Mohamed életrajzot. Egy nyamvadt könyvet nem képesek elém tenni. Ettől függetlenül én olvastam nemzetközileg, muszlimok által hitelesnek tartott Mohamed életrajzot, de ha arra hivatkozok, az meg nem teszik neki és felvannak háborodva, hogy nem akarok muszlim lenni és nem győz meg az iszlám.) Előbb azzal legyél tisztában, hogy egyáltalán ki az a Mohamed, aki szerintük próféta. Nehogy az legyen a vége, hogy nagy muszlim vagy, majd 10 év múlva esik le, hogy Mohamed a szunna alapján azért tett egy-két megkérdőjelezhető dolgot, meg talán nem is volt olyan szent ember, mint hiszed. Meg mondjuk az iszlám felével egyet sem értesz.

Ez csak egy jótanács.

2022. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy hozok egy példát, amit rendszerint próbálnak tagani a muszlimok, miközben a iszlám.com-on is le van írva feketén-fehéren és érdekes adaléka Mohamed életének. (Van még egy pár ilyen részlet az életével kapcsolatban, amit ismerve vagy túltesszük magunkat rajta, vagy nem.) Szó szerint idézem, aztán mindenki gondoljon róla, amit akar, nem akarok róla vitázni, csak azt ne mondja senki, hogy hazugság, amit a más vallásúak találtak ki az iszlám lejáratására. Mert ezen az oldalon ez a szöveg általában, ha valaki kínos dolgot említ és ezt én személy szerint nagyon inkorrektnek tartom.


[link]


"A Prófétáról (béke legyen vele) tudjuk, hogy a hőn szeretett Khadidzsa (Allah legyen vele elégedett) elvesztése után még 10 felesége volt." (Neki lehetett több 4-nél egyszerre.)


"Miután az előző eljegyzés Mut’immal közös megegyezéssel semmissé lett, a Próféta (béke legyen vele) eljegyezte Hz. Aishát. Ekkor Aisha (Allah legyen vele elégedett) mindössze 6 éves volt, s továbbra is a szülei házában lakott, egészen 9 éves koráig, amikor is a házasság beteljesedett, s Aisha (Allah legyen vele elégedett) a Próféta (béke legyen vele) házába költözött."

„A Próféta (béke legyen vele) akkor írta meg a házassági szerződést, amikor Aisha hat éves volt, s kilenc éves korában teljesedett be a házasság, s még kilenc évet töltött vele ezután (haláláig).” (Bukhari 7.88)

"Mohamed Próféta (Allah áldása és békéje legyen vele) már aznap délelőtt meghalt, hatvanhárom évesen, a Hidzsra utáni tizenegyedik évben (kb. 632-ben)."

[link]

2022. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

A halálával kapcsolatos információt csak a számolás kedvéért közöltem.

63-9=54 Tehát Mohamed 54 éves volt Aisha pedig 9 éves, amikor az iszlam.com szövege és a szunna leghitelesebbnek tartott hádíszgyűjteménye, Bukhari szerint a házasságuk beteljesedet és hozzá költözött és még 9 évig élt vele haláláig, vagyis 63 éves koráig, amikor is Aisha 18 éves volt.


Ezt mindenki úgy magyarázza, ahogy akarja, csak azt ne mondjuk, hogy ilyen nincs is az iszlámban és ez hazugság.

2022. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Még egy utolsó gondolat, ehhez az egészhez.

Nem attól lesz valaki muszlim, hogy elhiszi, hogy "nincs más isten Allahon kívül", mivel Allah gyakorlatilag annyit jelent, hogy Az Egy Isten. (Egész pontosan Az isten/istenség=Al-illah) A monoteizmust pedig más vallások követői is vallják. Attól lesz valaki muszlim, hogy elhiszi, hogy ennek az Egy Istennek, Mohamed a prófétája. Nem véletlenül szól így a muszlim hitvallás. Szóval Mohamed életét nagyon alaposan tanulmányozza át, aki ehhez a valláshoz akar tartozni, mivel ezen az emberen áll vagy bukik az egész iszlám vallás. Az iszlámban minden abból következi, hogy elhiszik, hogy Mohamed próféta. Mohamed adja át az isteni kinyilatkoztatást és Mohamed a próféták pecsétje, az utolsó a próféták sorában. Mohamed az elsőszámú követendő példa minden muszlim számára. Az ő élete a minta a muszlimok számára. A "szép példa", ahogy a Korán fogalmaz.

A Korán az iszlám fele. A másik fele a Mohamed életéről szóló hádíszokon és életrajzi beszámolókon nyugszik, amiből egy csomó iszlám szabály ered. "Mit csináljunk ima előtt? Nézzük meg Mohamed hogyan mosakodott meg imádkozás előtt! Néhány szöveg szerint egyszer, más szerint kétszer, van amelyik szerint háromszor mosta meg amit kell, akkor legyen háromszor." És így a muszlimok háromszor mossák meg a testrészeiket ima előtt. Kb. ilyen logika mentén alakul egy csomó minden az iszlámban. Nem azért mert a Korán konkrétan írja, hanem mert Mohamed azt mondta vagy tette és ő a követendő példa.

2022. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%

"Amúgy azzal kellene kezdeni, hogy mondjuk elolvasod a Koránt és tanulmányozod Mohamed életét, hogy eltudd dönteni, hogy szerinted egyáltalán van-e bármi alapja ennek a vallásnak vagy sem. Ezt nagyon komolyan mondom. Szerezz tudást! És igen, hallgass kritikát is."


Ha már másoknak osztogatod a jótanácsokat, áruld már el, te meghallgatod a kritikát is a kerszténységgel kapcsolatban? :) Mert úgy látom hogy mindig kitérsz a kérdéseim elől mikor a kereszténység a téma.



"Nekem pl. az itt írogató muszlimok kb. két éve nem tudnak reprezentálni egy általuk hitelesnek tartott Mohamed életrajzot."


Ha elolvasol egy hadiszt az Mohamed próféta élete. Mi az amit nem találtál meg?



"Ettől függetlenül én olvastam nemzetközileg, muszlimok által hitelesnek tartott Mohamed életrajzot, de ha arra hivatkozok, az meg nem teszik neki és felvannak háborodva, hogy nem akarok muszlim lenni és nem győz meg az iszlám."


Neked nem az iszlámmal van problémád hanem a saját egoddal. Ahogy már ezerszer elmondtam, ha valaki olyan szinten ismeri az iszlámot mit ahogy te azt állítod magadról akkor képtelenség hogy ne legyen muszlim. Csak úgy nem lehte muszlim egy ilyen ember ha nem őszinte magához és a saját egoját az igazság elé helyezi.



"Nehogy az legyen a vége, hogy nagy muszlim vagy, majd 10 év múlva esik le, hogy Mohamed a szunna alapján azért tett egy-két megkérdőjelezhető dolgot, meg talán nem is volt olyan szent ember, mint hiszed. Meg mondjuk az iszlám felével egyet sem értesz."


Ja igen, mindig az a néhány vitatott hadisz a kismillióból :) És ahogy legutóbbi is kérdeztem, mégha ezek a hadiszok igazak is lennének, egyébként nem azok, neked mi a problémád ezekkel? A Bibliai próféták tömegeket mészároltak le, nőket, gyerekeket öltek meg, paráználkodtak, részegeskedtek, stb. Még azt is megparancsolták hogy öld meg a saját gyermeked ha másban akar hibni. Ezekkel nincs problémád? Azok a vitatott hadiszok messze nem ilyen borzalmasak mégis ezekre hivatkozva állítod hogy Mohamed nem próféta, de a vérben úszó tömeggyilkos erkölcstelen bibliai prófátákat szó nélkül elfogadod mint Isten hiteles prófátái. Hogyvan ez? :) Mohamed esetében egy vitatott, Koránnak ellentmondó hadisz már elég neked hogy elutasítsd mint prófétát, de a Biblia szerint 3 ezer zsidót kivégeztető Mózes szerinted teljseen rendben van mint próféta :)



"Amúgy hozok egy példát, amit rendszerint próbálnak tagani a muszlimok, miközben a iszlám.com-on is le van írva feketén-fehéren és érdekes adaléka Mohamed életének."


És akkor mi van ha az iszlám.com-on le van írva? :) Nem lehet téves információ? Ha én megnézek egy keresztény oladalt akkor minden úgy van ahogy ott leírták? :)



"63-9=54 Tehát Mohamed 54 éves volt Aisha pedig 9 éves, amikor az iszlam.com szövege és a szunna leghitelesebbnek tartott hádíszgyűjteménye, Bukhari szerint a házasságuk beteljesedet és hozzá költözött és még 9 évig élt vele haláláig, vagyis 63 éves koráig, amikor is Aisha 18 éves volt.

Ezt mindenki úgy magyarázza, ahogy akarja, csak azt ne mondjuk, hogy ilyen nincs is az iszlámban és ez hazugság."


Ez most komoly? Látom egyre mélyebbre süllyedsz. Sőt ez már a legalja ha a pedofilia rágalmával próbálkozol. Te is pontosan tudod hogy több eltérő forrás is van Aisha házasságkötéskori életkorára vonatkozóan. Van olyan forrás ami szerint 18-20 éves volt. Persze ti kersztények kiragadjátok azt ami szerint a legfiatalabb volt és tényként közlitek hogy pedofiliával rágalmazhassátok. Ehhez azért nagyon aljasnak kell lenni, de ti keresztények folyamatosan ezzel próbálkoztok. Egyébként keresztény hagyomány szerint Mária hány éves is volt mikor megházasodott? 12?



"Néhány szöveg szerint egyszer, más szerint kétszer, van amelyik szerint háromszor mosta meg amit kell, akkor legyen háromszor."


Ez a keresztény módszer. Keresztények így válogatták ki a nekik tetsző könyveket és azok kerültek a Bibliába. Az iszlámban a hadiszok hitelességét szigorú kritériumok alapján döntik el.

2022. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

"Ez most komoly? Látom egyre mélyebbre süllyedsz."

Na, ezért mondom, hogy legyen észnél, aki az iszlámmal kapcsolatban érdeklődik. Már az is "mélyresüllyesés", ha az általuk ajánlott oldalról szó szerint idéz valaki és direkt leírja, hogy nem akar kommentárt fűzni az esethez se vitatkozni erről, csak a tényeknél maradni...


"Sőt ez már a legalja ha a pedofilia rágalmával próbálkozol."

Pedofiliával rágalmaztam? Inkább rossz a lelkiismereted, ha ezt vontad le abból, hogy egy muszlim oldalról idéztem. Ezt te írtad, nem én.


"Te is pontosan tudod hogy több eltérő forrás is van Aisha házasságkötéskori életkorára vonatkozóan."

Én pontosan tudom, hogy az iszlám.com ezt írja. Azt is pontosan tudom, hogy ez a legrégebbi hagyomány és a hagyományos értelmezése a történetének, amit a muszlimok 19. századik meg se kérdőjeleztek. Az első olyan felvetés arról, hogy Aisha nem 9 éves volt, az 1800-as években történt. Azóta magyarázzák a muszlimok, hogy lehet nem is annyi volt. És itt a lehet-en van a hangsúly. Nem véletlen, hogy a hagyományos értelemzést követő iszlám.com leírja, hogy 9 éves és kész. Attól, hogy van pár szöveg, ami alapján talán nem annyi volt, még nem jelenti, hogy a muszlim hagyományba nem az van beívódva, hogy 9 éves volt. Az a visszás, hogy a te szemedben az már "mélyresüllyedés", ha valaki leírja azt, ami van és amit bárki elolvashat a saját oldalatokon, amit az előtted író muszlim ajánlott. Mintha ez valami nagy titok lenne, amiről nem szabad beszélni...


Kedves kérdező, mint látod rögtön az orrodra koppintanak, ha tabu témával kezdesz el foglalkozni. Ami nem teszik, mint látod, az nincs. Ezért mondtam, hogy legyél észnél...


"Ha már másoknak osztogatod a jótanácsokat, áruld már el, te meghallgatod a kritikát is a kerszténységgel kapcsolatban? :) Mert úgy látom hogy mindig kitérsz a kérdéseim elől mikor a kereszténység a téma."

1. Nem a kereszténység a téma. 2. Már megmondtam, hogy nem pazarolok rád több időt, szóval minek válaszoljak? Erre is csak azért válaszolok, mert szépen bemutatod az iszlámot. A végén még valaki azt hihette volna, hogy túlzok.


"Egyébként keresztény hagyomány szerint Mária hány éves is volt mikor megházasodott? 12?"

Erre annyit reagálok, hogy a keresztény hagyomány, nem szentírás. Az egész kérdés lényegtelen. Ráadásul még csak nem is igaz, amit állítasz, de ez már tényleg mindegy. Csak én olvastam legalább 5 verziót róla (14,16,18,18+) és egyébként egyik sem gondolja 12-nek, már csak azért sem, mert 12 évesen nem házasodhattak a zsidó lányok. 13 év a minimum és ahhoz jön még 1 év jegyesség, szóval az inkább 14. Alsóhangon is minimum 13. De egyébként is lényegtelen mit spekuláltak róla évszázadokkal később. A Biblia nem írja hány éves volt Mária. A kereszténységben nincs egy konkrét szám, amihez kötik Mária korát. Bárkinek feltűnhet, hogy se az adventi jelenetekkor, se a karácsonyi filmekben, miséken sem mondják, hogy az X éves Mária. Mivel nem tudni hány éves volt, csak annyi biztos, hogy hajadon, szűz és fogamzóképes korban volt. Keres már nekem egy olyan keresztény oldalt, ami az iszlám.com-hoz hasonlóan teljes vállszélességgel, tényként fogja állítani, hogy Mária 12 volt és akkor lesz egy nagyon minimális létjogosultsága ennek a párhuzamnak.

Ez egy gyenge terelési kísérlet, semmi több. "A legjobb védekezés a támadás" elve alapján. Amit, ha jól emlékszem még ajánlanak is az iszlam.com-on arra az esetre, ha egy muszlim egy vitában alulmaradni látszik. Ha érdekelne ez az egész, még elő is keresném azt az írást az oldalról, ami erről szól, de nem érdekel. Leírtam, amit akartam.

2022. jún. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, ezt elfelejtettem:


"Ha elolvasol egy hadiszt az Mohamed próféta élete."

Oké. Elolvastam egy hádíszt. Tessék Mohamed próféta élete:


"A Próféta (béke legyen vele) akkor írta meg a házassági szerződést, amikor Aisha hat éves volt, s kilenc éves korában teljesedett be a házasság, s még kilenc évet töltött vele ezután (haláláig).” (Bukhari 7.88)

Ja, hogy ne ezt olvassam? Akkor mégis mit? Adnál egy listát?

Nevetséges, hogy egy életrajzott nem tudsz felmutatni, amit hitelesnek tartasz és még te vagy felháborodva azon, hogy ilyet kérek. Mintha annyira nagy kérés lenne, hogy ne nekem kelljen egy több ezres, ömlesztett, pársorosokból kiválogatni, (aminek egy részét el se fogadod és te magad sem olvastad elejétől a végéig az összeset), hogy akkor tulajdonképpen szerinted ki is volt az a Mohamed. Én puzzle-özzem össze a születésétől a haláláig az életét és közben gondolatolvasó is legyek, hogy tudjam szerinted melyik hádísz nem megbízható és ne vegyem figyelembe. Így gondoltad?

Ugyanis ahhoz, hogy eltudjam dönteni, hogy igazad van-e vagy sem, előbb tudnom kéne, hogy mit állítasz, nem? Talán tudnom kéne, hogy te mit gondolsz Mohamedről? Mely hádíszok alapján tartod annak, aki, hiszen nem az összeset veszed figyelembe ez teljesen egyértelmű. Az iszlámban nem úgy van, hogy "Tessék, itt a szunna. Ezt olvasd el. Ez Mohamed élete." Így kéne lennie, de nem így van.


"Ahogy már ezerszer elmondtam, ha valaki olyan szinten ismeri az iszlámot mit ahogy te azt állítod magadról akkor képtelenség hogy ne legyen muszlim."

Ezen mindig meglepődök. És szerinted nekem van bajom az egómmal... Amúgy mondok lehetséges magyarázatokat. Mi van, ha olyan dolgokat is megláttam benne, amit te nem? Vagy mi van, ha nekem Mohamed nem szimpatikus? Mi van, ha pl. nem akarok egy olyan embert követni, aki kb. 85 csatát vívott a prófétaságát követően? Vagy mondjuk nem tetszik, hogy kb. 400-900 férfit fejeztetett le, akik az ő ítélet kérték? Vagy mondjuk egy politikusnak tartom semmi többnek, mivel az égvilágon semmi olyat nem mondott, amit a körülötte lévő népek ne hittek volna és az egész életét politikai és szószerinti csatározások tették ki? Mi van, ha szerintem Aisha valószínűleg tényleg 9 éves volt és nekem ez nem tetszik?

2022. jún. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11%

#8, 9: Jól van, nyugodtan leállíthatod ezt a mocskolódàst.


Én magam ajánlottam a Kèrdezőnek az Iszlam.com nevű oldalt, ha megnèznèd az 1. vàlaszomat.


Legalja amit itt leművelsz. Nem tudom mit szólnàl, ha lenne egy kèrdès hogy hogyan èljek keresztènykènt ? Erre mi odamennènk kigúnyolni a keresztènysèget, ès mindenfèle kriminàlis rèszt előràngatnànk a Bibliàból...

Ja ès a katolikusok esetèben ideràngathatnànk a pàpàk bűneit is aranyom hiszen nàluk ők mind "szentek".


A Kèrdező egy művelt ember egyèbkènt, aki màs vallások terèn màr rendkívül tàjèkozott.


#8,9: Te viszont jobb lenne ha befejeznèd ezt a hisztit mert szànalmas de nagyon. Volt amikor intelligensnek tartottalak, de ez most nagyon a legalja volt.


Sikerült minden kiadnod màr magadból, vagy tovàbb folytatod ezt football huligàn szintjèn lèvő gyalàzkodàst itt ??

2022. jún. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!