Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan élhetek úgy, mint egy...

Hogyan élhetek úgy, mint egy muszlim? Mik az első lépések? Mik azok a dolgok amikkel mindenképpen tisztában kéne lennem az iszlámmal vagy a Koránnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. jún. 12. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%

Szomorú, hogy így látod Abdullah. Megint igazságtalan vagy és elfogult. Ezt máskor is tapasztaltam már nálad.


Ha átolvasod amit írtam, akkor talán észreveszed, hogy lényegében az egész hozzászólásom csupán annyiról szólt, hogy a Kérdező fordítson kellő figyelmet az iszlám tanulmányozására mielőtt fejest ugrik bele. Ezt bárkinek leírom és bármelyik vallásra igaz. Akinek felszínes a tudása, annak a hite is igen könnyen megingatható. Ha te komolyan az iszlámot tartod az igaz vallásnak, akkor nem értem ebben te mi kivetnivalót találsz. Annyit írtam, hogy olvassa el a Koránt és tanulmányozza át rendesen Mohamed életét. Példaként hoztam egy nem túl népszerű mozzanatát az életének, ami ennek ellenére az iszlám részét képezi. Nyilván valóan, ha a kérdező komolyan érdeklődik az iszlám iránt, előbb utóbb ezzel is találkozni fog, hiszen az általad ajánlott oldalon is fenn van. Sokkal kellemetlenebb lesz neki, ha 10 év után jön rá, hogy nem is hisz az iszlámban, mintha eleve egy alapos felkészültséggel kezd neki. Ez igaz bármely vallásra. A kereszténységre is. Normális beszélgetésekben én nem szégyellek a kevésbé cukormázos dolgokról sem beszélni és igen nagy problémának látom, hogyha valakit pár mondattal meglehet ingatni, mert pl. fogalma sincs mi van a Bibliában. Az első amit egy érdeklődőtől is elvárok, hogy törekedjen az átfogó, normális tudásra, hogy egyáltalán legyen miről beszélni.


Ezt követően jött a másfélpipás muszlim válaszoló szokásos kötekedése, amire megszületett a #8 és #9-es válaszom reakcióként. Ugyanis unom, hogy semmit nem lehet mondani, mert mindenre a pocskondiázásom a válaszotok.

Egyikőtök sem cáfolt semmit abból amit írtam, egyszerűen csak elkezdtetek szapulni. Ha egy kicsit is objektíven gondolkoznál Abdullah, nem asszisztálnál ehhez.


"Nem tudom mit szólnàl, ha lenne egy kèrdès hogy hogyan èljek keresztènykènt ? Erre mi odamennènk kigúnyolni a keresztènysèget, ès mindenfèle kriminàlis rèszt előràngatnànk a Bibliàból..."

Mit szólnék? Nem tűnt fel, hogy másfélpipás muszlim válaszoló rendszeresen ezt csinálja? Vagy az nem baj? A legkülönfélébb kérdéseknél terelte el már nem egyszer a témát arra, hogy a keresztények milyen hazugok és a kereszténység milyen rossz, a bibliai próféták erkölcstelen, undorító emberek stb. És tudod mit szóltam hozzá? Megpróbáltam neki újra és újra értelmesen válaszolni, annak ellenére, hogy leírta többször is, hogy nem érdekli a kereszténység, a Bibliát se olvasta. Arról meg nem is beszélve, hogy rendszeresen kommentálnak keresztény témájú kérdések alá mindenféle szöveget. A pedofil papoktól kezdve a Biblia mesekönyvnek nevezésén át, mindent. Bár lenne egy olyan válasz, ahol arról ír a muszlim barátod vagy valaki más, hogy olvassanak az emberek Bibliát és tanulmányozzák Jézus életét mielőtt keresztények lesznek! Felőlem ateista is lehet az illető és írhatja, hogy ő egyébként nem hisz benne. A papokról is írhat felőlem. Semmi rossz nincs abban, ha valaki nem gyerekkönyvként tekint a Bibliára vagy tündérmeseként a kereszténység történelmére. Nem értem nektek miért probléma a kritikus gondolkodás.


"A Kèrdező egy művelt ember egyèbkènt, aki màs vallások terèn màr rendkívül tàjèkozott."

Amúgy ez egy érdekes megjegyzésed. Honnan tudod? Én semmit nem tudok a Kérdezőről. Már elve kamu ez a kérdés? Ha tudtam volna, akkor nem válaszolok.


Amúgy komolyan mondom, nem értem neked mi volt ebben az egészben gyalázkodás. Például az egész pedofil témát nem is én hoztam fel, hanem a barátod. Nem mondtam, hogy Mohamed pedofil volt. Azt írtam Aisha 9 éves volt. A saját oldaladról idéztem. Van egy teljes iszlám közösség, aki ezt vallja. Ők is gyalázkodnak, mert ez a hitük? Nem is értem...

A barátod viszont tényleg kamu dolgot állított, amikor Mária 12 éves koráról írt és ezt leírtam. Az egómra tett megjegyzéséből meg már elegem van. Értelmetlen és igazából a saját egója nem tudja elviselni a tényt, hogy nem vagyok muszlim. Nem értem, mi olyan bonyolult abban, hogy nem vagyunk egyformák és én másként gondolkozom, mint ő. Az pedig nem válasz a kérésemre, hogy "olvasd el a hádíszokat", amikor épp egy hádíszt tagad. Teljesen logikátlan, amit írt. Lényegében ennyiről szól a 9. válaszom. Nem értem, ezt miért kell magyaráznom. Szóval kérlek, higgadt fejjel olvasd végig ezt az egészet és talán neked is feltűnik, hogy ti kaptátok fel a vizet.


Mit vársz? Írjam le még háromszor, miután te már leírtad, hogy egyszerűen az iszlám öt pillérét kell gyakorolnia és kb. onnantól számít muszlimnak? Az nagyon hasznos lett volna... ismétlés a tudás anyja vagy mi? A 6. válaszom is le lett pontozva, pedig abban sem írtam semmi rendkívülit, csak, megmagyaráztam, hogy miért kell különös figyelmet szentelni Mohamednek. Nem a monoteizmus különbözteti meg az iszlámot más vallásoktól. Nem ettől lesz egyedi ez a vallás, hanem Mohamedtől és az ő tanításaitól.

2022. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%

"Mit vársz? Írjam le még háromszor, miután te már leírtad, hogy egyszerűen az iszlám öt pillérét kell gyakorolnia és kb. onnantól számít muszlimnak?"


>>>>


"Omarra hivatkozva – Allah legyen elégedett vele – jegyezték fel, hogy azt mondta:


„Miközben egy napon Allah Küldötténél ültünk, egyszer csak megjelent előttünk egy hófehér ruhájú, koromfekete hajú férfi, nem látszott rajta az utazás nyoma, és senki sem ismerte őt közülünk.

A Prófétához ült, a térdeit az ő térdeihez támasztotta, kezét pedig (saját) combjára tette, és azt mondta:

Ó Mohamed! Beszélj nekem az iszlámról! Erre Allah Küldötte – Allah dicsérete és békéje legyen vele – azt mondta:

„Az iszlám az, hogy tanúsítod, nincs más isten kivéve Allah, és Mohamed Allah küldötte, betartod az imádkozást, megadod a zakátot (kötelező adományt), böjtölsz Ramadánban, és elvégzed a zarándoklatot a Házhoz (a mekkai szentélyhez), ha képes vagy módot találni rá.”

[Az idegen erre] azt mondta: Igazat szóltál! Mi pedig elcsodálkoztunk azon, hogy feltesz egy kérdést, majd azt mondja neki (a Prófétának), hogy igazat szólt!

...

Majd [az idegen] elment, én pedig egy ideig maradtam. Ekkor [Allah Küldötte] azt mondta:

„Ó, Omar! Tudod-e ki volt a kérdező?”

Azt feleltem: „Allah és az Ő Küldötte jobban tudja!”

Azt mondta: „Hát, ő bizony Gábriel volt. Eljött hozzátok, hogy tanítson titeket a vallásotokra.”


Muszlim hadith


Én abból indulok ki, hogy egy kedves érdeklődő egy rövid és lényegretörő választ vár. Én igyekeztem legjobb tudásom szerint, a Koránnal összhangban de röviden válaszolni.


"Mit szólnék? Nem tűnt fel, hogy másfélpipás muszlim válaszoló rendszeresen ezt csinálja? Vagy az nem baj? "


Nem, nem csinálja ezt. Kifejezetten keresztényeknek szóló kérdéseknél nem szokott megjelenni.


Sőt még általánosan Istent érintő kérdésekre sem válaszol, ezt inkább én szoktam ezért is tudom. Ő szinte kizárólag Iszlámot érintő témákhoz posztol, még akkor is ha ott a kereszténységet kritizálja.


Ha úgy érzed mindent kiadtál magadból, akár távozhatnál is.

2022. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%

"Muád ibn Dzsebelre hivatkozva – Allah legyen elégedett vele – jegyezték fel, aki azt mondta: Így szóltam: Ó, Allah Küldötte! Mondj nekem egy cselekedetet, amely bejuttat engem a Paradicsomba, s eltávolít a Tűztől! Azt felelte (a Próféta): „Bizony hatalmas dologról kérdeztél! De ez bizony könnyű annak, akinek Allah megkönnyíti: Allahot szolgálod, nem társítasz Vele senkit, elvégzed az imádkozást, kiadod a zakátot, végigböjtölöd a Ramadánt és elzarándokolsz a [Mekkai] Házhoz.” .....


Részlet at-Tirmidi hadithból


Nem gondolom hogy alapvetően ne válaszoltam volna helyesen az 1. válaszomban.

2022. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

"Nem, nem csinálja ezt. Kifejezetten keresztényeknek szóló kérdéseknél nem szokott megjelenni."

Akkor te valószínűleg elmulasztottál egy-két kifejezetten keresztényeknek szóló kérdést. Pl. emlékszem, hogy hosszasan kötekedett velem az Ószövetség és az Újszövetség kapcsolatáról egy olyan kérdés alatt, aminek semmi köze nem volt a muszlimokhoz, hanem kifejezetten a kereszténységre vonatkozott és keresztényeknek szólt. Nem is értettem mit keres ott. És tudom, hogy nem egy ilyen volt. Egy csomó vitám vele igazából jelentéktelen kérdések alatt bújik meg, amik eredetileg teljesen másról szóltak, csak megjelent és írt valamit a kereszténységről, ami mellett nem mentem el szó nélkül.

Arról meg nem is beszélve, hogy ő maga is írt ki "érdeklődő kérdéseket" a keresztényeknek.

2022. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%

"Na, ezért mondom, hogy legyen észnél, aki az iszlámmal kapcsolatban érdeklődik. Már az is "mélyresüllyesés", ha az általuk ajánlott oldalról szó szerint idéz valaki és direkt leírja, hogy nem akar kommentárt fűzni az esethez se vitatkozni erről, csak a tényeknél maradni..."


Abdullah testvérem minden bizonnyal azért ajánlotta az iszlám.com oldalt mert nem nagyon van más magyar nyelvű oldal. Ami egyébként nem baj csak van néhány pontatlanság az oldalon. A tényekhez pedig semmi közöd. Pontosan tudom tudom hogy mi a célod.



"Pedofiliával rágalmaztam? Inkább rossz a lelkiismereted, ha ezt vontad le abból, hogy egy muszlim oldalról idéztem. Ezt te írtad, nem én."



Nem, ezt te írtad. Az egész hozzászólásod egy burkolt pedofilozás. Ennyier képesek a keresztények mikor az iszlámot kritizálják.



"Én pontosan tudom, hogy az iszlám.com ezt írja."


És akkor mi van ha ezt írja? Ez egy magyarországo muszlimok által szerkesztet oldal amiben lehetnek pontatlanságok. Ez olyan mintha találnék egy keresztény oldalt ami mondjuk mást ír amit te állítasz és arra hivatkoznék mondván biztos úgy van :)



"Az első olyan felvetés arról, hogy Aisha nem 9 éves volt, az 1800-as években történt. Azóta magyarázzák a muszlimok, hogy lehet nem is annyi volt."


Mert addig senkit nem érdekelt. Keresztények kezdték pedofiliával rágalmazni Mohamed prófétát a 20. században. Egyébként Mohamed próféta ellenségei egy szót nem szóltak ezzel kapcsolatban és azt is tudjuk hogy Aisha-nak más kérője is volt tehát akárhány éves is volt, az akkori kor szabályai szerint házasodhatott.



"Nem véletlen, hogy a hagyományos értelemzést követő iszlám.com leírja, hogy 9 éves és kész. Attól, hogy van pár szöveg, ami alapján talán nem annyi volt, még nem jelenti, hogy a muszlim hagyományba nem az van beívódva, hogy 9 éves volt."


Nem az a számít mit ír az iszlám.com hanem hogy mit írnak a források. Azok alapján pedig nem lehet egyértelműen megállapítani Aisha életkorát.



"Az a visszás, hogy a te szemedben az már "mélyresüllyedés", ha valaki leírja azt, ami van és amit bárki elolvashat a saját oldalatokon, amit az előtted író muszlim ajánlott. Mintha ez valami nagy titok lenne, amiről nem szabad beszélni..."


Nincs ebben semmi titok. Akit érdekel a téma sokat olvashat ezzel kapcsolatban muszlim oldalakon. A probléma a hozzád hasonló keresztényekkel van akik kiragadják a sok közül azt a forrást ami szerint Aisha a legfiatalabb hogy pedofiliával rágalmazhassák a prófétát.



"Kedves kérdező, mint látod rögtön az orrodra koppintanak, ha tabu témával kezdesz el foglalkozni. Ami nem teszik, mint látod, az nincs. Ezért mondtam, hogy legyél észnél..."


Szerintem inkább a kérdező azt látja, milyen mélyre süllyedtek a keresztények ha még mindig a pedofilia rágalma van elős helyen amit keresztények fel tudnak mutatni mint kritika.



"Már megmondtam, hogy nem pazarolok rád több időt, szóval minek válaszoljak? Erre is csak azért válaszolok, mert szépen bemutatod az iszlámot. A végén még valaki azt hihette volna, hogy túlzok."


Szóval te mint keresztény nem válaszolsz ha a kerszténységről kérdezlek, de idejösz megtéveszteni egy iszlámmal kapcsolatban érdeklődőt mikor közöd nincs a kérdéshez?



"Ráadásul még csak nem is igaz, amit állítasz, de ez már tényleg mindegy. Csak én olvastam legalább 5 verziót róla (14,16,18,18+) és egyébként egyik sem gondolja 12-nek, már csak azért sem, mert 12 évesen nem házasodhattak a zsidó lányok. 13 év a minimum és ahhoz jön még 1 év jegyesség, szóval az inkább 14. Alsóhangon is minimum 13."


Én olyat is olvastam ami szerint Mária 12 éves volt, de ha 13-14 éves volt, a mai törvények szerint az is pedofilia. Viszont érdekes módon keresztényektől egyszer sem hallottam hogy fenneakadtak volna azon hogy fiatalon házasodott. Pedofiliáról meg pláne szó nem esik. Hogy van ez szerinted?



"A Biblia nem írja hány éves volt Mária."


A Korán sem írja hány éves volt Aisha. A hadiszokból meg eltérő életkorokat lehet kiolvasni, amivel persze te is tisztában vagy.



"Mivel nem tudni hány éves volt, csak annyi biztos, hogy hajadon, szűz és fogamzóképes korban volt. Keres már nekem egy olyan keresztény oldalt, ami az iszlám.com-hoz hasonlóan teljes vállszélességgel, tényként fogja állítani, hogy Mária 12 volt és akkor lesz egy nagyon minimális létjogosultsága ennek a párhuzamnak."


Nálad a korabeli források számítanak vagy az hogy mit ír egy nets oldal?



"Ez egy gyenge terelési kísérlet, semmi több. "A legjobb védekezés a támadás" elve alapján. Amit, ha jól emlékszem még ajánlanak is az iszlam.com-on arra az esetre, ha egy muszlim egy vitában alulmaradni látszik. Ha érdekelne ez az egész, még elő is keresném azt az írást az oldalról, ami erről szól, de nem érdekel. Leírtam, amit akartam."


Ez a szokásos keresztény hazugság. Én csak bemutattam hogy Mária és Aisha esete nagyon hasonló. Nem lehet tudni pontosan hány évesek voltak csak annyit hogy fiatalok. A keresztények mégis pedofiliával rágalmazzák Mohamed prófétát ahogy te is, de Mária esetében meg sem fordul a fejükben hogy pedofilia áldozata pedig simán lehte hogy 12-13 évesen ment férjhez. És ezért mondom hogy ti kersztények miyen mélyre süllyedtetek.

2022. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

"Ja, hogy ne ezt olvassam? Akkor mégis mit? Adnál egy listát?"


Ha már hadiszokat olvasol akkor talán kezd azzal hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie a hadisznak hogy sahih vagyis hogy hiteles besorolást kapjon. Ez nálad kimaradt, illetve inkább szándékosan figyelmen kívűl hagytad.



"Nevetséges, hogy egy életrajzott nem tudsz felmutatni, amit hitelesnek tartasz és még te vagy felháborodva azon, hogy ilyet kérek. Mintha annyira nagy kérés lenne, hogy ne nekem kelljen egy több ezres, ömlesztett, pársorosokból kiválogatni, (aminek egy részét el se fogadod és te magad sem olvastad elejétől a végéig az összeset),"


Ha Mohamed próféta életét akarod elolvasni akkor az összes hadiszt el kell olvasnod. Ezen mit nem értesz? :) Vagy nem érted mi az a hadisz?



"Én puzzle-özzem össze a születésétől a haláláig az életét és közben gondolatolvasó is legyek, hogy tudjam szerinted melyik hádísz nem megbízható és ne vegyem figyelembe. Így gondoltad?"


Nem. Úgy gondoltam hogy a hitelességi kritériumokat figyelembe véve olvasd végig. Így már nem tetszik a dolog igaz? :)



"Ugyanis ahhoz, hogy eltudjam dönteni, hogy igazad van-e vagy sem, előbb tudnom kéne, hogy mit állítasz, nem? Talán tudnom kéne, hogy te mit gondolsz Mohamedről? Mely hádíszok alapján tartod annak, aki, hiszen nem az összeset veszed figyelembe ez teljesen egyértelmű. Az iszlámban nem úgy van, hogy "Tessék, itt a szunna. Ezt olvasd el. Ez Mohamed élete." Így kéne lennie, de nem így van."


Miért a kereszténységben hogy is van? Az Evangéliumok 90%-a még a keresztények szerint is hamisított :) És te azon problémázol hogy nem fogadok el minden hadiszt hitelesnek a többszáz ezerből? És nem a saját kedvem szerint hanem azért met például ellentmond a Koránnak vagy más hadiszoknak.



"Ezen mindig meglepődök. És szerinted nekem van bajom az egómmal... Amúgy mondok lehetséges magyarázatokat. Mi van, ha olyan dolgokat is megláttam benne, amit te nem?"


Már ezerszer kértem hogy sorold fel mi a problémád az iszlám vallással de semmit értelmeset nem tudtál mondani. Ilyen hazugságokra tellett nem hiteles hadiszokra hivatkozva meg totál logikáktlan, életszerűtlen állításokra és még azok is részletkérdésekre vonatkoztak. Az iszlám egyetelen tanításába sem tudtál belekötni. De persze ha azóta dolgoztál a problémán és fel tudsz mutatni egy értelmes kritikát akkor várom :) Közben a kereszténység minden egyes alaptanítása ezer sebből vérzik és egy 7 éves gyerek is lazán szétkapja, annyira ordít róla hogy primitív emberi hamistás de te mindid eljátszod a döbbent értetlen embert ha azt mondom már rég muszlimnak kellene lenned ha őszinte vagy magdhoz.



"Vagy mi van, ha nekem Mohamed nem szimpatikus? Mi van, ha pl. nem akarok egy olyan embert követni, aki kb. 85 csatát vívott a prófétaságát követően?"


Ezt simán mondhatod de akkor a Bibliai próféták sem lehenek számodra szimpatikusak hiszen a Bibliai próféták is számtalan csatát vívtak. És itt azért hozzá tenném hogy Mohamed próféta védekező csatakát vívótt a Bibliai próféták meg népeket írtottak ki. Szóval nem tudom érzékeled-e a problémát az érvelésedben? A Bibliai próféták csatáit, tömegmészárlásait elnézed, sőt véded, de kifogásolod hogy Mohamed próféta harcolt hogy megvédje magát :))))



"Vagy mondjuk nem tetszik, hogy kb. 400-900 férfit fejeztetett le, akik az ő ítélet kérték?"


Ez a hadisz nem hiteles de a kedvedért feltételezzük azt hogy hiteles. A hadisz úgy szól hogy ezek a fériak árulás követtek el és a csata közepén átálltak az ellenséghez. Továbbá úgy szól hogy a zsidó törvények szerint ítélték őket halálra tehát a Biblia alapján és nem az iszlám törvényei szerint. És itt felmerül a kérdés hogy mi ezzel a problémád ha azzal nincs problémád hogya Biblia szerint a próféták nőket és gyerekeket mészároltattak le, vagy konkrétan Mózes aki 3 ezer zsidót végeztetett ki csak mert másban akartak hinni. Szóval számodra nem jelenthet problámt árulók kivégzése mivel a Biblia tele van civilek tömeges legyilkolásával.



"Vagy mondjuk egy politikusnak tartom semmi többnek, mivel az égvilágon semmi olyat nem mondott, amit a körülötte lévő népek ne hittek volna és az egész életét politikai és szószerinti csatározások tették ki?"


Ez sok Bibliai prófétára is igaz. Szóval ez megint kettős mérce részedről. Egyébként sok újjat mondott Mohamed próféta de az alaptanításban tényleg nem mondott újatt csak helyreállította azt amit a zsidók és a keresztények meghamisítottak. Bele tudsz kötni az iszlám alaptanításaiba? Na ugye hogy nem.



"Mi van, ha szerintem Aisha valószínűleg tényleg 9 éves volt és nekem ez nem tetszik?"


És az tetszik neked hogy Mária 12 éves volt?

2022. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ha átolvasod amit írtam, akkor talán észreveszed, hogy lényegében az egész hozzászólásom csupán annyiról szólt, hogy a Kérdező fordítson kellő figyelmet az iszlám tanulmányozására mielőtt fejest ugrik bele."


Mindketten tudjuk hogy ez nem igaz. Egyértelmű célod a kérdező megtévesztése. A hozzászólásaidban volt pedofilozás, aztán tényként közöltél vitatott vagy nem hiteles forrásokat és az volt a bizonyítékod hogy egy netes muszlim oldal azt írta.



"Példaként hoztam egy nem túl népszerű mozzanatát az életének, ami ennek ellenére az iszlám részét képezi. Nyilván valóan, ha a kérdező komolyan érdeklődik az iszlám iránt, előbb utóbb ezzel is találkozni fog, hiszen az általad ajánlott oldalon is fenn van. Sokkal kellemetlenebb lesz neki, ha 10 év után jön rá, hogy nem is hisz az iszlámban, mintha eleve egy alapos felkészültséggel kezd neki. Ez igaz bármely vallásra. A kereszténységre is."


Akkor gondolom nem jelent problémát számodra ha én továbbra is azokat a Bibliai verseket idézem amikben azt írja, írtasank ki xy népet, vagy hogy öld meg a saját gyermeked is ha más vallást akar követni, vagy mikor a lányok halálra kövezését írja elő? Csak ugye én ezeket a Bibliából idézem te meg egy nem hiteles hadiszból, dehát nem is várható nagyon más tőled.



"Egyikőtök sem cáfolt semmit abból amit írtam, egyszerűen csak elkezdtetek szapulni. Ha egy kicsit is objektíven gondolkoznál Abdullah, nem asszisztálnál ehhez."


Abdullah testvéremmel már ezerszer megcáfoltuk, de te mindig ugyanezekkel a hazugságokkal jösz és a többi keresztény is. A pedofil téma, a csaták meg a lefejezéses hazugság. Ennyire képesek a keresztények.



"Megpróbáltam neki újra és újra értelmesen válaszolni, annak ellenére, hogy leírta többször is, hogy nem érdekli a kereszténység, a Bibliát se olvasta."


Ez sem igaz. Nem tudtál értelmes válaszokat adni. Csak olyanokat mint a "népszokás" amikkel megnevettetél :) de másra nem voltak jók. A Bibliát pedig igaz hogy nem olvastam végig de sokat olvastam belőle. Abban az egyben igazad van hogy a kereszténység nem érdekel. Már gyerekként is világos volt számomra hogy egy össze-vissza hamisított félig pogány vallás.



"Arról meg nem is beszélve, hogy ő maga is írt ki "érdeklődő kérdéseket" a keresztényeknek."


És még fogok is és szertettel várlak majd téged a kérdéseimnél, csak az a baj hogy nem nagyon válaszol a kérdéseimre hanem személyeskedsz, sértegetsz, de ezt elnézem neked mert még mindig magasabb színvonalat képviselsz mint az átlag keresztény, ami döbbentes de ez van.

2022. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Én is nemrég, kb. egy fél éve kezdtem bele az iszlám tanulmányozásába a török vőlegényem hatására, mindig olyan szépen és tisztelettel beszélt a vallásáról, hogy felkeltette az érdeklődésem. Bár még nem vagyok "hivatalosan muszlim", mert nem mondtam még ki a Shahada-t, de már belül így hivatkozom magamra. :)

Szerintem az első és legfontosabb, hogy olvasd el a Koránt. Ez egy átfogó képet fog Neked nyújtani a vallásról, Isten tanításairól, és úgy összességében mindenről. Biztosan lesznek benne olyan versek, amelyeket nem fogsz érteni, vagy elsőre kétértelműnek tűnik, ilyenkor érdemes több internetes oldalon elolvasni, hogy mi a versnek a jelentése.

Linkelem az oldalt, ahonnan én olvastam el:

[link]

Ez nekem nagyon tetszett, ugyanis vannak kis lábjegyzetek, amelyek szintén magyaráznak.

Végighallgattam egyébként Spotifyon is a Koránt, gyönyörű szerintem, ahogyan recitálják.

Az iszlam.com weboldalon is vannak hasznos infók, magyar verzió és átírás az imákról, részletesen.

Érdemes esetleg muszlim fiókokat követni instagramon, tiktokon, vagy bárhol, engem ezek is nagyon inspiráltak, sokat tanultam onnan is.

De talán a legfontosabb, hogy Te érezd ezt, higgy benne, és a saját tempódban haladj. A vallás mindenkinek a személyes útja, Isten figyel Téged és látja, hogy a szívedben mi lakozik, hogy törekszel, igyekszel. Nem fog minden menni egyik napról a másikra, és nem mindenki ugyanabban a tempóban tudja elsajátítani az iszlám tanításait, ezért soha nem hasonlítsd össze magad másokkal. :)

2022. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem, nem csinálja ezt. Kifejezetten keresztényeknek szóló kérdéseknél nem szokott megjelenni.

Sőt még általánosan Istent érintő kérdésekre sem válaszol, ezt inkább én szoktam ezért is tudom. Ő szinte kizárólag Iszlámot érintő témákhoz posztol, még akkor is ha ott a kereszténységet kritizálja."


Akkor mit keresnek a válaszai ez alatt a kérdés alatt az első oldaltól az 5-ig? https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Elfogult vagy a javára, de nagyon. Ez nem jó. Nem akarok vitát kezdeni, csak mosolyogtam egyet, amikor megláttam, mert eszembe jutott, milyen vehemensen védted ez alatt a kérdés alatt. A 8. válaszában már leírja, hogy a keresztények nevetségesek és pár kérdéssel arrébb, már pogány hamisítás stb. A 24. válaszában már "a keresztények távol vannak Istentől". Szóval azt javaslom ne támogasd mindenben, ha nem akarod, hogy összemossanak vele és elakarod kerülni, hogy olyannak tűnj, aki kettősmércét alkalmaz. Ezt a te érdekedben írom, jó tanácsként.

2022. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Te minden muszlimoknak szóló kérdésnél megjelensz és kifogásolod ha írok egy keresztényeknek szóló kérdéshez? :)
2022. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!