Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt szerintetek a hitelese...

Ki volt szerintetek a hitelesebb proféta Jézus vagy Mohamed?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 12:29
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
91%

"Egyrész nem vagy tisztában mi az a pedofilia. Te abban a tudatban vagy hogy az ha az egyik fél idősebb a másik meg fiatal az pedofilia ami nem igaz."

Ebben a tudatban legfeljebb te vagy, mert én leírtam, hogy mit jelent. Tehát amikor az egyik fél serdülés előtt álló gyermek. Az csak nagyobb kontrasztot ad a dolgoknak, hogy a másik fél ráadásul egy öregember.


"Több eltérő forrás van amiből ti keresztények kiragadtjátok azt ami szerint a legfiatalabb hogy pedofiliával rágalmazhassátok ami egy utolsó aljas dolog."

Ez egy muszlim forrásban van, egy általánosan elfogadott muszlim forrásban.

2022. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
0%

"Ebben a tudatban legfeljebb te vagy, mert én leírtam, hogy mit jelent. Tehát amikor az egyik fél serdülés előtt álló gyermek. Az csak nagyobb kontrasztot ad a dolgoknak, hogy a másik fél ráadásul egy öregember."


Rosszul írtad le és ahogy látom most sem fogtad fel. Ha a lány kiskorú, teljsen mindegy hogy a férfi 20 éves vagy 80 éves. Mindkettő pedofilia.



"Ez egy muszlim forrásban van, egy általánosan elfogadott muszlim forrásban."


Egy muszlim forrás a sok közül de ti keresztények tényként közlitek hogy biztosan ennyi volt, ami egy aljas rágalom.

2022. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
6%

Mohamed 54 éves volt, amikor Aishával összeházasodtak. Azért egy 54 éves ember nem öregember szerintem, ha 2022-ben gondolkodunk. Igen, Aishához képest öreg volt, de mint említettem, akkor másképp volt a felnőtté válás és házasság szokása. Rengeteg olyan eset volt, amikor 10-20 vagy akár több év volt a férfi és a női fél között, és 90%-ban a házasságkötések előre rendezettek voltak, főképpen anyagi biztonság és jólét miatt, nem pedig szerelemből.

Egyébként egyes források szerint Aisha i.e. 610 körül születhetett (ha i.e. 624-ben házasodtak, akkor bőven 14 éves volt a lány).

Más források alapján házasságkötés után még a szüleivel élt, illetve Ibn Hisham forrásai alapján Aisha soha nem létesített szexuális kapcsolatot Mohameddel, így ő volt az egyetlen szűz felesége.

2022. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
91%

"Egy muszlim forrás a sok közül de ti keresztények tényként közlitek hogy biztosan ennyi volt, ami egy aljas rágalom."

Hogy lehet rágalom, ha hivatalosan elfogadott muszlim forrás írja? Gondolod, hogy a muszlim író rágalmazta prófétátokat?


"Mohamed 54 éves volt, amikor Aishával összeházasodtak. Azért egy 54 éves ember nem öregember szerintem, ha 2022-ben gondolkodunk."

Ha lenne egy 14 éves (tehát a magyar törvények szerinti legális korhatár) lányom, valahogy nem akarnám, hogy egy 54 éves fószer vegye el. Te igen? Pláne nem akarnám, ha 9 éves lenne.

Azt se feledjük, hogy akkoriban az átlag életkor jóval kevesebb volt, tehát az 54 akkor már öregembernek számított, akinek talán már dédunokái is vannak.


" illetve Ibn Hisham forrásai alapján Aisha soha nem létesített szexuális kapcsolatot Mohameddel, így ő volt az egyetlen szűz felesége"

Eddig úgy tudtam, hogy az iszlámban el kell hálni a házasságot. Vagy mégsem?

2022. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy lehet rágalom, ha hivatalosan elfogadott muszlim forrás írja? Gondolod, hogy a muszlim író rágalmazta prófétátokat?"


Látom nem fogtad fel. Az iszlám szerint Aisha életkora nem ismert mert több egymásnak ellenmondó források vannak. Szóval nem hivatalosan elfogadott. Ha utánanéztél volna akkor látnád hogy más források szerint 16 éves volt de olvastam olyat ami alapján 18-20 is lehetett. Kérdés hogy ti keresztények miért a 9 éves verziót ragadtátok ki és közlitek tényként? Miért nem a 18-20 éves verziót?



"Ha lenne egy 14 éves (tehát a magyar törvények szerinti legális korhatár) lányom, valahogy nem akarnám, hogy egy 54 éves fószer vegye el. Te igen? Pláne nem akarnám, ha 9 éves lenne."


Ezt is rosszul tudod mert a mai magyar törvények szerint 16 éves kor előtt semmilyen módon nem köthető házasság. 16-18 év között pedig csak szülői beleegyezéssel. Ha jól értem te a mai törvények alapján akarod megítélni a dolgot de ha így teszel akkor először is pontosan ismerned kellene Aisha életkorát, amit nem ismert. És persze akkor pedofilnak kellene tekintened például István és Mátyás királyokat is és nagy valószaínüséggel Mária is 16 éven aluli volt mikor házasodott és ugye őt a szentlélek ejtette teherbe.

2022. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim válasza:
27%
Látom megragadtátok a lényeget :D mint két veszett kutya aki egy korhadt ágon veszekedik.
2022. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!