Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon foglalkoztat mostanában...

Nagyon foglalkoztat mostanában az Iszlám mint vallás, vajon elég a hitem?

Figyelt kérdés

Olvasom a Koránt , és elég sokat foglalkozom az Iszlámmal mint vallás.

Hiszek Allahban és egy megnyugtató érzés fog el ima és olvasás közben. Viszont a törvényeknek vannak olyan részei amivel nem tudok azonosulni.

A legtöbbet hasznosnak és jogosnak találom ( elnézést a kritika miatt ) de van olyan amit félek nem tudok betartani.

Én eddig nem voltam nagy hívő egyáltalán és úgy gondoltam hogy ha a szívemben őszintén hiszek és mindig a jóra törekszem, helyesen élek, azzal úgymond nem teszek rosszat. Az imák erőt adnak és jó lesik a “gyónás” ha úgy ítélem meg valamiben hibáztam , rosszat tettem. Úgy érzem megtaláltam vele a helyem a világban csak félek hogy néhány dolog miatt sose fogadná el ezt senki.



2022. jún. 24. 00:21
1 2 3 4 5 6
 1/53 Isti22 ***** válasza:
88%
Nem kell túlparázni, ha két dologból egyet betartasz, akkor már eggyel előrébb vagy, mint ha egyet sem tartanál be. Tökéletes sosem leszel, akkor már nem lennél ember.
2022. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
16%

Az iszlám vallás egy elég nagy zsákbamacska. Egyetlen egy emberen múlik az egész, nincs egyetlen hiteles szemtanúja sem annak, amit Mohamed átélt. Állítólag találkozott egy angyallal, és tőle kapta a Koránt. Oké, lehet, de mi van akkor, ha a sátán angyalával találkozott? Erre minden esély megvan. Nem ez az egyetlen vallás vagy kultusz, ami így indult.


Az iszlám vallás tudtommal részben elfogadja a Bibliát. Nyilván átírva benne bizonyos részeket, amik nem passzolnak a Koránhoz. De most tekintsünk el ettől. A Biblia több helyen úgy nevezi Istent, hogy BÍRÓ. Ha Isten a BÍRÓ, akkor Ő nagyon is tisztában kell, hogy legyen a jogi dolgokkal. Az egy óriási horderejű dolog, hogy megjelenik egy angyal, és elindul egy teljesen új vallás. Ezzel szemben 0 szemtanú?! És bízzunk meg egyetlen emberben, építsük rá az életünket?


Jézus 12 tanítványt választott magának, és azt mondta nekik, hogy "lesztek nekem TANÚIM...". Figyeld meg, hogy amikor Júdás helyére apostolt választottak, akkor mi volt a kritérium:


"Szükség azért, hogy azok közül a férfiak közül, a kik velünk együtt jártak minden időben, míg az Úr Jézus közöttünk járt-kelt, A János keresztségétől kezdve mind a napig, melyen fölviteték tőlünk, azok közül egy az ő feltámadásának bizonysága legyen mivelünk egyetemben. Állatának azért elő kettőt, Józsefet, ki hivatik Barsabásnak, kinek mellékneve Justus vala, és Mátyást." Apcsel 1:21-23


Egészen Keresztelő Jánostól kezdve velük együtt kellett, hogy az illető Jézust kövesse. Azért, hogy hiteles tanúja lehessen Jézus cselkedeteinek, tanításainak, a feltámadásának, stb. A 120 főnyi tanítvány csapatból mindössze 2-en voltak, akik ennek a kritériumnak megfeleltek. Ha van valami fontos esemény, egy BÍRÓ tuti, hogy gondoskodik arról, hogy legyenek hiteles, megbízható szemtanúk. Nem fog csak úgy egyetlen személyre alapozva egy igaz vallást létrehozni.


Egyszer látszólag ezt megtette Mózes által. DE azért az egy kicsit más horderejű történet. Ott Isten maga bizonyította be, hogy Ő küldte Mózest. 10 csapás, egyiptomi kijövetel, Vörös tenger ketté választása, a manna, stb.


Szóval, gondold át azért jó alaposan, hogy rábízod-e az életedet egy erkölcsileg is igen kifogásolható életet élt embere.

2022. jún. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
24%

Most jól gondold meg, mert az iszlámból nem lehet olyan könnyen kilépni mint a kereszténységből.

Narrated Ikrima:

Ali burnt some people and this news reached Ibn 'Abbas, who said, "Had I been in his place I would not have burnt them, as the Prophet said, 'Don't punish (anybody) with Allah's Punishment.' No doubt, I would have killed them, for the Prophet said, 'If somebody (a Muslim) discards his religion, kill him.' " (Bukhari Volume 4, Book 52, Number 260)

2022. jún. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
35%
Kövesd Jézust inkább, ő a szeretetről beszél.
2022. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Isti22 ***** válasza:
74%
Szeretem, amikor a válaszok nagyja tök irreleváns :D Képzeljétek el mi lenne, ha feltennétek egy kérdést a kereszténységről, erre mindenki arról kezdene írni, hogy hogyan kell helyesen flexszelni.
2022. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem annak idejèn a sivatagi araboknak sem ment minden azonnnal, idő kell mire az ember kiteljesíti magàban az Iszlàmot.


Ne feledd hogy Allahnàl sokkal nagyobb súllyal esnek latba a jócselekedetek mint a rosszak. Tegyèl minèl több Allahnak tetsző dolgot annyit amennyire kèpes vagy most :)

2022. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
30%
Magasztos Allah senkitől sem vár el többet mint amire kèpes.
2022. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretnék érdeklődni hogy akik ilyen módon elrettentenének az Iszlámtól azoknak mennyi köze van hozzá? Gyakorlott benne? Beszélgetett iszlám emberekkel? Volt Pesten Mecsetbe? Sajnos a kereszténység nálam elveszett, nem fejtem ki de csalódtam.
2022. jún. 24. 09:14
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Mik azok, amik számodra nehézséget okoznak?
2022. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes ember véleményét, aki vallásról beszél, kritikusan hallgasd. Ez igaz az iszlámra is, a kereszténységre is, de minden vallásra.

Legtöbbször az, aki rossz fényben tünteti fel az iszlámot, soha nem olvasta a Koránt, nem tájékozódott, hanem a hírekből, bulvárlapokból vett információkkal próbálja riogatni az embert.

2022. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!