Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 15 éves lány vagyok, mostanába...

15 éves lány vagyok, mostanában egyre inkább foglalkoztat a vallás. Ez normális?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sokat tudok a témáról, mert nem sokat tudok a témáról. Mostanában egyre többet kérdezgettem anyut, így megtudtam, hogy református vagyok és 3 éves koromban keresztelkedem meg. Ezután viszont sosem foglalkozott senki a családban, engem viszont mostanában nagyon is. Nem is nagyon tudom, mik a jellemzõik a vallásoknak. Honnan tudhatom, hogy én milyen vallású vagyok? Mármint ugye most református vagy elvileg, de szerintem én nem ebben hiszek. Honnan tudhatnék meg többet? Ja, és jövõ héten a barátnõmet elkísérem a Hitgyülekezetbe, mire számítsak? 15/L
2012. jan. 28. 23:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Esetleg a szüleiddel nem beszélnél erről?

(a hitgy -egy szekta. Minden szektának vannak hátrányai)

pl.olyan mint egy csapda)

2012. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Igen ez normális!

A hit gyülekezete nem szekta, ezt csak azok mondják akik soha nem jártak ott!

Nagyon normális, kedves emberek járnak oda, akik olvassák a Bibliát, boldog házasságban élnek, boldog családjuk van!

De ezt te is tudod, ha a barátnőd Hit Gyülekezetbe jár!

Ne félj tőle :)

2012. jan. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2012. jan. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Az... 4-6 ezer forint a belépő. Gratula az utolsónak!

Még hogy a Hit Gyülekezet meg a Baptisták húzzák le az embert :)


Bár komolyan mondom ha ingyenes lenne, elmennék.

2012. jan. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Így elsőre teljesen normális lánynak tűnsz, szerintem minden rendben van veled. (kár hogy ezt nem minden válaszolóról tudom elmondani) A HIT gyülibe nyugodtan elmehetsz. (én magam nem járok oda, és nem minden tanításukkal értek egyet, de az ember üdvösségének kérdésében, ami a lényeg egyet vallunk) Szerezz be egy saját Bibliát, olvasd és imádkozz. Ha még sosem imádkoztál, akkor a lényege annyi, hogy amikor teljesen egyedül vagy, megszólítod Istent, és ugyan úgy beszélsz hozzá, mintha volna egy ember a szobában, és ahhoz beszélsz. Nem mondom, hogy először nem lesz egy kicsit fura, de olyan "következményei" lesznek, amit magad sem gondoltál. Elsőre ennyit. Ha van kedved írd meg a tapasztalataidat, bár lehet egy-két válaszoló elvette a kedved ettől, ez ellen nem tudunk semmit tenni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem, egyáltalán nem vették el a kedvemet a negatív kommentek. :) Mindenképpen elmegyek a Hitgyülekezetbe, mert kíváncsi vagyok, milyen lehet. Nem hiszem, hogy olyan pénzsóvárok lennének, és mindenkit megakarnának téríteni, a barátnõm is, aki oda jár, még csak egy hete mesélt nekem errõl, pedig már lassan 10 éve ismerem. Nagyon normális, kiegyensúlyozott, vidám lány, szerintem ez a hiténék is nagyban köszönhetõ. Én is szeretnék végre valahova tartozni, ezért is döntöttem úgy, hogu elmegyek. Engem az ilyen negatív kommentek nem tántorítanak el a döntésemtõl. :) A Bibliát is elkezdem olvasni, érdekesnek, tanulságosnak tartom. A könyvtárban is majd szétnézek a témával kapcsolatban, hogy minél többet tudjak meg. :)
2012. jan. 29. 08:22
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Nos leírnám akkor a véleményemet én is :-) Először is örülök neki, hogy érdeklődsz Isten iránt, ez teljesen normális. Rólam tudni kell azt, hogy én Katolikus nevelésben részesültem, viszont tinédzsker koromban aztán nem nagyon foglalkoztam a vallással, 20 éves korom körül kezdődött el a tényleges megtérésem. Mivel érdeklődő vagyok, így utánanéztem a dolgoknak, és ismerem a Karizmatikus Kereszténységet is valamennyire, a Hit Gyülekezete is ebbe a csoportba tartozik.


Nos, én megmondom Neked őszintén hogy vannak ott kedves emberek, magam is beszéltem már olyan emberrel aki odajár, bizonyára ott is vannak Jézusnak igazi követői. Mindazonáltal nem értek egyet bizonyos tanításukkal. Például tudni kell róluk azt, hogy ők még mindig a Zsidó népet tekintik választott népnek, figyelmen kívül hagyva Jézus és az apostolok,(Mt 21,43; 1Pt 2,9) illetve az Újszövetség egyéb kijelentéseit. Félreértve a Római levelet, és félreértethető, nem megfelelő vizsgálattal alátámasztott Ószövetségi Igékre támaszkodva. Számomra horrorisztikus a nyelveken szólásuk/remegésük, figyelmen kívül hagyva Pál apostol kijelentéseit miszerint: "Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (1Kor 14,23) stb...


Evvel természetesen nem azt akarom mondani, hogy le akarlak beszélni a Hit Gyülekezetéről, mert mindenkinek joga van azt, eldönteni hogy milyen vallási felekezettel szimpatizál, néz meg, illetve hova akar tartozni. Én csak a "Mire számíts" kérdésedre válaszoltam más nézőpontból.


Amire én szeretnélek biztatni téged, az a Bibliának az őszinte, elfogulatlan kutatása, imádkozva Istenhez, hogy minél több bölcsességet tárjon fel előtted az Igéből. Mert biztos vagyok benne, hogy Isten az őszintén kereső embereket tudja vezetni. Minden tanítást amit hallasz, a Szentírás alapján vizsgálj meg, és én azt tanácsolom Neked, hogy a Biblia legyen a hited egyedüli mértéke.


Jómagam a legjobb Biblamagyarázatokat ezen az oldalon hallottam, ezért ha gondolod, akkor megtekintheted:


[link]


Kiindulópontnak pedig [link] című weboldalt ajánlom figyelmedbe. Ezen a hasznos infók mellett nem csak a Károli Gáspár féle Bibliafordítást találod meg, hanem a Luther és King James féle fordítást is.


Isten áldását kívánom Neked!


24/F

2012. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
Ja és még valami! A megtérésem után már nem tartozom a Katolikus Egyházhoz. Ezt csak a félreértések elkerülése végett írtam le ^^"
2012. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Az normális,ha önmagadtól érdeklődsz a vallások iránt.Nem más tukmálja rád,ez a te döntésed,és az esetleges felelősséget is te vállalod hozzá.a Hit gyülekezete miatt is mondom ezt,de kövesd a saját döntésed(úgysem hallgatnál rám)majd úgyis megtapasztalod azt amit meg kell.

30/F

2012. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Több, mint tíz évvel vagyok idősebb nálad, akár a nővéred is lehetnék.

Az teljesen normális dolog, hogy érdeklődsz a vallások iránt.

Abból sincs semmi gond, hogy elmész a barinőddel a Hit Gyülekezetébe, mert attól, hogy valaki elmegy egy vallási közösségbe körülnézni, nem törvényszerű, hogy úgy fog dönteni, hogy annak a vallási közösségnek a tagja lesz.

Tegyük fel, hogy elmész oda, és nem tetszik neked,amit ot látsz: akkor sincs tragédia.

bben az esetben azt javaslom, hogy mivel reformátusnak vagy keresztelve, keress fel egy református lelkészt, a továbbiak úgyis kiderülnek. Ha azzal sem tudsz azonosulni, akkor lehet tovább keresgélni.

Azt azonban ne felejtsd el, hogy a nagy keresgélés semmiképpen se menjen a tanulás rovására, a leckéidet mindig csináld meg, amit kapsz a suliban.

Ha lenne egy ennyi idős hugom, mint te, és ugyanez lenne a problémája, neki is azt mondanám, hogy keresgéljen, keresse Istent, de a leckéit mindig tanulja meg.

Üdv: Napirai

2012. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!