Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát nekem?

Isten megbocsát nekem?

Figyelt kérdés

Már megtértem, és egyszer mielőtt elkövettem egy bűnt, azt gondoltam "Isten úgyis megbocsát". Nagyot hibáztam, megbántam. Van-e

remény?



2022. júl. 4. 10:44
 1/7 anonim válasza:
Milyen bűnt?
2022. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

igen a vallas lenyege ez

persze valakiknek megbotrankoztato ez

eppen azert mivel sokan kepmutatoak


osszinte megbanas kell


nem ugyan az mintha elhesegetede "nem lett volna szabad" "legkozelebb nem teszem" aztan megint lesz legkozelebb


vagy ha buntudatod van es gyotrod magad egyre nagyobb bunokbe hajszolod magad

es ha magad hibaztatod azzal Istent is tehat nem megfelelo hozzaallas


megbanast kell tenned, es lemondanod rola vegleg

2022. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan megbántad és imádkoztál, hogy Isten bocsásson meg, akkor megbocsát ebben biztos vagyok. Ha nem bántad meg komolyan, akkor úgyis mindegy, mert Istent nem tudod becsapni.
2022. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia

A megbocsátásról ezt írja a Biblia:

Héberek 10:26, 27: „ha szándékosan vétkezünk az igazság teljes megismerése után, nincs többé bűneinkért való áldozat, hanem az ítéletnek valami félelmes várása, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket.”

A Biblia tehát nem osztja azt a nézetet, hogy az ember bármilyen bűnt követne is el, nem vesztheti el többé az egyszer már elnyert megmentést. Hűségre buzdít. Ha elolvasod még a Héberek 6:4–6-ot, ott rámutat, hogy még a szent szellemmel felkentek is elveszíthetik a megmentés reményét.

2022. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
M I N D E N T meg tud bocsátani. A recept: felsimered a bűnt, megbánod, meggyónod, teljesíted az elégtételt.
2022. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Isten túl fejlett ahhoz, hogy olyan fejletlen állapotba kerüljön ahol a megbocsájtására van szükség. Csak azok bocsájtanak meg, akik nem értik a másikat. Akik értik, szeretik a másikat, nem kell megbocsájtaniuk.
2022. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés megválaszolásához tudni kellene milyen is Isten. Szerintem olyan lehet, amilyennek Karel Čapek: Az utolsó ítélet c. művében leírja.

[link]

2022. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!