Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus mindig, mindent...

Ha Jézus mindig, mindent megbocsát és nem a bűnöst hanem magát a bűnt gyűlöli akkor ezen logika mentén hogyan létezhet pokol?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 21:11
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
59%
Ha a bűnös nem akarja abbahagyni a bűnt, és nem akar megtérni a jó Istenhez, akkor a bűnnel, és annak a szerzőjével, a sátánnal azonosul, így a sorsuk is közös lesz: a tűznek tava.
2022. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim válasza:
33%
A pokol egy félre értésből született. Jezus maga is a pokolban volt. Ergo nyilván nem az örök gyötrelem helye.
2022. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
#2 kifejtenéd bővebben?
2022. jún. 6. 22:36
 4/54 anonim ***** válasza:
36%

A pokol nem örök, a pokolban lakók a gyehennába fognak kerülni a feltámadás után. Ezt hívja a Biblia "második halál"-nak.


Jézus kivétel volt, hogy kiszabadult a pokolból, ez azért volt, mert nem volt benne semmilyen bűn. Bűnös ember nem tud kiszabadulni a pokolból, csak átkerül majd a gyehennába, az örök tűz tavába a feltámadás után, a második halálakor.


Meg kell térni emberek, ha nem akartok a pokolra kerülni.

2022. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
33%

Azt tartsuk szem előtt, hogy igaz amit irtál a kegyelem miatt.

A kegyelem ideje vagy korszaka Isten fegyverszünetének a korszaka. Ennek vége lesz egyszer amikor véget ér Isten hosszútűrése és megbünteti a gonoszt. Akkor mindenki a cselekedetei szerint fog jutalmat vagy büntetést kapni. Ha Isten nem büntetné meg a gonoszt akkor káoszba torkollna a teremtés. Isten volt az agresszor a sátán ellen, de nem Isten kezdte a háborút. A háború kiváltó oka az irigység és az ebből születő hazudozás és rágalmazás volt. Isten a bűnt soha nem fogja tolerálni ezért készitette a gyehennát és a pokolt.

Az ember láthatatlan része a szelleme és lelke örökkévaló. Számára a halál csak valami örök állapot lehet, azaz az örök szenvedés. Ennek a helye a gyehenna a tűztó. Ezt elkerülni csak az evangéliumban való hittel és megtéréssel lehet.

2022. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:

Jézus tanítása:


47

És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt: jobb néked félszemmel bemenned az Isten országába, mint két szemmel vettetned a tüzes gyehennára.

48

Ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.

2022. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

A protestánsok szerint nem a tetteink hanem a hitünk által igazolunk meg.

Utána néztem kicsit ennek a gyehenna dolognak és nekem ez teljesen új. Ezt nem csak Jehova Tanúi hiszik? Én leginkább reformátusoktól tájékozódom Biblia ügyileg és lehetséges, hogy náluk nincs ilyen.

2022. jún. 7. 00:12
 8/54 A kérdező kommentje:
Egyébként azt sem értem, hogy most találtam egy Jehova Tanúi által írt írást mi szerint a pokol léte ellentmond Isten szeretetének. Akkor a gyehenna léte nem mondd ellent neki?
2022. jún. 7. 00:16
 9/54 A kérdező kommentje:
mond*
2022. jún. 7. 00:17
 10/54 anonim ***** válasza:
Jézus tanított a pokolról és a gyehennáról, amely örökké tart. A Jehova Tanúi tagadják a pokol és a gyehenna létezését, a Szent Lélek személyét, Jézust Mihály angyallal azonosítják, tagadják a kereszthalálát is Jézusnak, szerintük Mihály angyalt karóba/oszlopra húzták, stb.
2022. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!